28.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:52, 27.09.2020

Dni techniki kolejowej - Fotorelacja (Dzień 1)

Autor:
D@widSz
Opublikowano: 13 Cze 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dnia 13 czerwca o godzinie 10 na dworcu w Skarżysku Kamiennej odbyły się "Dni techniki kolejowej". Po uroczystym otwarciu mogliśmy zobaczyć pokaz przygotowany przez strażaków jak postępować w przypadku wycieku paliwa z cysterny. Oprócz tego osoby chętne mogły sie przejechać drezyną, posiedzieć sobie za sterami pociągu oraz popatrzeć i dowiedzieć się jak funkcjonuje górka rozrządowa. Poniżej przedstawiamy fotorelacje z pierwszego dnia spotkania.


Żuraw specjalnego pociągu ratowniczego, Udźwig do 120 ton, wysięg 30 m




Czołg specjalnego pociągu ratowniczego

Odśnieżarka torów

Unimog czyli pojazd jeżdżący po torach i ulicy

Drezyna

Pokaz straży pożarnej



Szynobus

 Górka rozrządu



 Dawid Szcześniak
Foto: W.Kwiecień i D. Szcześniak

pierwsin.png

Komentarze

0Krzysieksko2008-06-14 18:44#12
Możecie wrzuci jakieś nowe foty?
Cytuj
0D@widSz2008-06-14 18:02#11
Super sprawa. Jeśli ktoś się chce zapoznać bliżej z koleją to ta impreza jest właśnie okazją na to:-)
Cytuj
0wikary2008-06-14 09:01#10
Czy tam moje piękne oczęta dostrzegły Nskiego? :-)
Cytuj
0HAQ2008-06-14 00:57#9
Nie jestem pewien, ale chyba od początku była przydzielona do Skarżyska.
Cytuj
0HAQ2008-06-14 00:55#8
Przekonać PKP Cargo :sad: podobno żaden skansen nie jest zainteresowany.....
Cytuj
0Szpileczka2008-06-14 00:39#7
A co trzeba zrobić,żeby go uratować ?:D
Cytuj
0HAQ2008-06-14 00:37#6
Szkoda, że nie pokazali ET22-001, pierwszego egz. najpopularniejszego elektrowozu towarowego, który niszczeje na Podemłynku, a podobno lada dzień pójdzie na żyletki a to jakby nie było egz. historyczny...
Cytuj
0HAQ2008-06-14 00:34#5
Wydaje mi się, że na zdjjęciu z pługiem w tle widać kawałek EDKa. Tydzień temu widziałem takiego na Wschodniej.
Fajnie, że DTK objęły Nasze Miasto :-) i szkoda, że nie mogę tam być tylko wybiorę się na Gdańską w niedzielę....
Cytuj
0Szpileczka2008-06-13 23:43#4
Miałam na myśli żurawia 'tysiączka' (tysiąc ton). A on przypadkiem nie był z tym czołgiem? Chyba Skarżysko jest w posiadaniu jednego z kilku znajdujących się w Polsce?
Cytuj
0HAQ2008-06-13 23:35#3
Szpileczko, a nie miałas na mysli żurawia EDK 1000? Bo ciągnik WZT1 (wóz zabezpieczenia technicznego) jest gotowy do uzycia prawie od razu po zjechaniu z platformy - miałem kiedys okazję używać takiego - musi sie tylko zaprzec lemieszem i rozciągnac linę...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13