29.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:39, 29.10.2020

Maćkowiak: Jestem pełnoprawnym członkiem Platformy Obywatelskiej

Autor:
wikary
Opublikowano: 24 Cze 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
OŚWIADCZENIE

W ostatnim czasie wiele postaci, znanych z życia publicznego naszego miasta i regionu, wygłosiło za pośrednictwem mediów szereg opinii i ocen dotyczących mojej osoby.

W związku z tym oświadczam:

Jestem pełnoprawnym członkiem Platformy Obywatelskiej, jednym z członków - założycieli koła, którego liderem jest Pani Poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Potwierdza to pismo Sekretarza Generalnego PO wicepremiera Grzegorza Schetyny, w którym stwierdza, że decyzja o utworzeniu koła jest prawomocna i ostateczna. Niezależnie od tego, co mówi Senator Michał Okła lub Poseł Krzysztof Grzegorek.

Za początek idei powstania Platformy uważa się Kongres Unii Wolności, na którym Donald Tusk przegrał wybory z Bronisławem Geremkiem. Uczestniczyłem w tym Kongresie i w czasie, gdy aktywnie popierałem Donalda Tuska obecni liderzy skarżyskiej Platformy w dużej części byli w SLD lub koniunkturalnie szukali sobie dogodnego miejsca na scenie politycznej. Choć idea nowej liberalnej partii była porywająca także dla mnie, członkiem powstałych wtedy struktur skarżyskiej PO nie chciałem być, gdyż nie akceptowałem ich metod, sojuszy i standardów.

Senator Michał Okła i Poseł Krzysztof Grzegorek mówią w mediach, że jestem człowiekiem, który dwukrotnie sprzeniewierzył się platformie. Wspominali: „Będziemy wypracowywać troszeczkę inne standardy”. „... Należy odróżnić ideologię od koniunkturalizmu...”

Należy w tym momencie zadać pytanie: o jakich standardach mówią Ci dwaj parlamentarzyści?

Czy o standardach, według których liderzy skarżyskiej Platformy z Panem Grzegorkiem na czele, zawiązali po wyborach samorządowych w 2002 roku koalicję z SLD z byłymi aktywistami PZPR, Samoobroną oraz komitetem wyborczym, którego członkami byli min. ludzie wyrzuceni z SLD, posiadający zarzuty prokuratorskie i sądzeni za działalność na szkodę miasta Skarżyska – Kamiennej?

Czy to była ideologia według ówczesnych liderów skarżyskiej Platformy? Czy takie standardy wyznaczały władze krajowe partii, czy tego oczekiwali wyborcy Platformy?

Proponowano mi wtedy udział w koalicji i eksponowaną posadę – odmówiłem, ze względów dla mnie oczywistych. Pozostałem w opozycji. Dwa lata nie miałem pracy. Według Pana Senatora i Pana Posła taką postawę nazywamy koniunkturalizmem.

W kolejnych wyborach samorządowych w 2006 roku kandydowałem z listy Platformy nie będąc członkiem tej partii. Wierzyłem w hasła PO i wypowiedzi jej członków (m.in. Krzysztofa Grzegorka), którzy mówili, że trzeba zmian w Skarżysku, poprzednia ekipa (m.in. PO z SLD!) nie zrobiła nic, Platforma miała odmienić to miasto i stworzyć nową jakość.

Wierząc w te zapewnienia, byłem niestety naiwny. Już w drugiej turze wyborów prezydenckich obaj Panowie poparli byłego pierwszego sekretarza, a po wyborach robili wszystko, by reaktywować poprzedni układ w Radzie Miasta z Panem Waldemarem Mazurem na czele. Czułem się oszukany i myślę, że podobnie czuli się wyborcy.

Powtarzałem wielokrotnie, że szanuję wiedzę i doświadczenie Pana Romana Wojcieszka i z całym przekonaniem poparłem budowanie koalicji wokół niego. Z własnych przekonań i dla dobra miasta, ale PISu nie wstąpiłem nigdy – partia ta jest dla mnie zbyt odległa ideologicznie i programowo. Choć wielu samorządowców – członków PIS - szanuję.

Pragnę podkreślić, że jest wielu pozytywnych ludzi w powiatowych strukturach Platformy Obywatelskiej.

Oświadczam, że cenię wartości i program Platformy Obywatelskiej.

Jestem jednocześnie przekonany, że będę mógł je realizować w kole Pani Poseł Marzeny Okły-Drewnowicz, która jest (co wielokrotnie udowodniła w swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności) gwarantem wysokich standardów działalności struktur i realizacji programu PO.


Jan Maćkowiak
Radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
Skarżysko – Kamienna, 24.06.2008


pierwsin.png

Komentarze

0kinga2008-07-04 12:24#20
Myślę , że Thomas a własciwie Tomasz ma roblemy z percepcją. Zbyt często chodzi w p-słonecznych okularach i to zaciemnia mu obraz tego , co wokół się dzieje.Myślę ,że gdyby sapiencję{rozum}można było kupić w aptece , to jego GURU polityczny nie nadążyłby wypisywania recept.A może od razu lepiej do psychitryka?!
Cytuj
0Fernando2008-06-25 21:22#19
Panie Mackowiak, oświadczenie dotyka czułego punktu układu. Thomas ma powody do irytacji. Ale zostaw go pan w spokoju, to też tylko drobny żołnierz na szachownicy z której nie zdaje sobie sprawy, takie kółeczko w mechanizmie który powoli przechodzi do lamusa w sku.
Cytuj
0thomas2008-06-25 10:18#18
Panie Radny Maćkowiak.
Nie mam zamiaru komentować tych bzdur i w większości kłamstw, które wypisuje Pan w swoim oświadczeniu. Nie pozwolę jedna aby po raz kolejny szargał Pan pamięć człowieka, który został uniewinniony prawomocnym wyrokiem sądu Rzeczpospolitej Polskiej. Człowieka, którego nie ma dzisiaj z nami być może dlatego, że spotkał na swojej drodze 'ludzi' Pana pokroju. 'Ludzi' dla których prawo jest sprawiedliwe tylko wtedy, gdy wyroki są wydawane po Ich myśli.
Cytuj
0Fernando2008-06-25 08:14#17
Wygląda na to, że Kasia za długo pływał (pływała) na REJOWIE i stąd pisze to co podpowiedzieli. Ale cieniutko to brzmi, oj cieniutko. Lepiej jednak przydałby sie autor tych tekstów lub przynajmniej podpowiadacz. [EDIT]

[WIKARY = Bardzo proszę o powstrzymywanie się z wiązaniem osób, miejsc itp - bo wkrótce zacznie się tu licytacja kto z Rejowa, kto z Kamiennej, kto z Marsa... - po co?]
Cytuj
0Kasia2008-06-24 23:51#16
no i kto tu zyje w sredniowieczu, sorry w PRL-u, nie ma to jak sie cofac zamiast isc do przodu.
Zreszta szpileczka polemizowac mozemy bardzo dlugo byleby byly konkrety, tu chwilowo ich brak
Cytuj
0marcel2008-06-24 23:49#15
Propaganda Kasi jak za najlepszych lat ustroju dobrobytu.Ci panowie to porządki niech zaczną robić u siebie bo w działalności samorządowej już pokazali swoje umiejętności.A do czynów nie musisz wzywać mieszkańcow miasta bo nic najlepiej nie obrazuje tego jak porównanie działalności jednych i drugich i ludzie doskonale widzą kto chce i może a kto w przeszłości mógł a nic nie zrobił.No i może przedstaw te tylko tobie znane fakty na które się powołujesz lub zmień płytę bo to stary chwyt rodem z wydziału propagandy.
Cytuj
0Szpileczka2008-06-24 23:41#14
Cieszę się Pani Kasiu, że Pani zna fakty, zapewne z pierwszej ręki...
"Aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio"
Edward Gierek :-)
Cytuj
0Kasia2008-06-24 23:35#13
no ja tez nie myslalam ze zyjemy w sredniowieczu ale skoro teraz mozna sobie manipulowac czyimis wypowiedziami no to gratuluje.
Ja juz w nic nie wierze ja mam jeszcze tylko nadzieje bo ona ponoc umiera ostatnia. Ja tylko w przeciwienstwie do niektorych zabieram glos wtedy kiedy znam fakty a nie kiedy wydaje mi sie ze je znam.
Cytuj
0Szpileczka2008-06-24 23:22#12
Kasiu, to przecież tylko Twój cytat... z odrobinką dekadencji...
Ironia to się nazywa i nie ma nic wspólnego ze sprawowaną funkcją admina.
Nie obchodzi mnie czy to będzie Maćkowiak, Kowalski, Nowak czy Brzęczyszczykiewicz, nie obchodzi mnie czy jest z PO, PiS, LiS czy innej partii, chcę żyć w mieście dobrze zarządzanym. Tego nie odczułam za poprzedniej kadencji panów, którzy byli inicjatorami odwołania byłego już Przewodniczącego Rady Miasta.
Rozumiem,że w Twoim mniemaniu radni odwołujący Pana Maćkowiaka nie idą po trupach do celu? Tylko mogę pogratulować przeświadczenia. A myślałam,że nie żyjemy już w średniowieczu...
Cytuj
0Kasia2008-06-24 23:10#11
szpiczeka to ze jestes adminem nie upowaznia cie do wycinania wypowiedzi i zmienienia jej sensu. W koncu ponoc ten portal obiektywny, czyzbym sie mylila?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pokazano wytyczne do projektu MPZP Górna Kolo…

Opublikowano: 29.10.2020 18:00

Komentarzy: 0

Aż 91 nowych zachorowań na COVID-19 w powieci…

Opublikowano: 29.10.2020 14:00

Komentarzy: 0

Zmarł Hubert Guza, miał 40 lat

Opublikowano: 29.10.2020 11:28

Komentarzy: 1

W Skarżysku i Suchedniowie odbyły się kolejne…

Opublikowano: 28.10.2020 21:01

Komentarzy: 35

Niewdzięczny lokator

Opublikowano: 28.10.2020 12:54

Komentarzy: 0

Drugie srebro mistrzostw Polski dla Kingi Wiś…

Opublikowano: 27.10.2020 16:18

Komentarzy: 0

II Turniej Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej Dzi…

Opublikowano: 27.10.2020 15:28

Komentarzy: 0

Robert Dąbrowski na podium Mistrzostw Polski …

Opublikowano: 26.10.2020 21:18

Komentarzy: 0

Małżeństwo Czarneckich zwyciężyło w XVIII Mar…

Opublikowano: 26.10.2020 20:58

Komentarzy: 0

69 nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie s…

Opublikowano: 26.10.2020 14:03

Komentarzy: 5

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne