28.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:52, 27.09.2020

Fotorelacja: Klucz Wolności (1)

Autor:
wikary
Opublikowano: 28 Cze 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Rozpoczął się powietrzno - naziemnemy rajd solidarności z Tybetem "Klucz Wolności".

Uczestnicy - motoparalotniami i samochodami, przebędą trasę z Nowego Sącza do Kołobrzegu, przez wiele większych i mniejszych miast i miejscowości Polski. Podczas rajdu odbędą się pokazy powietrzne, występy artystyczne, pokazy slajdów z represji w Chinach, przemówienia, festyny.

Część pilotów pokonujących podniebną sztafetę przez całą Polskę wspierających akcję 'Klucz Wolności dla Tybetu' jest już w Skarżysku, po wystartowaniu w okolicach Nowego Sącza trafili na niesprzyjającą pogodę (bardzo silny wiatr) co zmusiło ich do pokonania reszty trasy drogą naziemną.

Po przejechaniu karawaną naziemną przez całe miasto, piloci pojechali kimać do hotelu a część sprzętu zaparkowana jest na parkingu EuroCentrum na 1 Maja 65, reszta sprzętu jest jeszcze w trasie, na wieczór planowany jest start ze Świerczka, który powinien nastąpić po powrocie z zaplanowanej na 17.00 akcji protestacyjnej w centrum Kielc. Dojeżdżają również piloci idywidualni, którzy chcą przyłączyć się tylko na jeden wieczór lub polecieć jutro wcześnie rano w okolice Wa-wy.

Na zakończenie dnia odbędzie się wieczorek zapoznawczo-paralotniowo-integracyjny do SEMAFORA

Poniżej prezentujemy fotorelację.















Foto: W.Kwiecień
Darro, KW

pierwsin.png




Komentarze

0Darro2008-06-30 13:47#14
'...ominięcie w określonej odległości wszystkich balkonów bywa trudne...'

http://www.youtube.com/watch?v=bESDkJbEIW4

polecam zwłaszcza po około 1min.30sec :-))
Cytuj
+1krzysztof2008-06-29 21:52#13
Serwus chłopaki, dobijam do Was jutro, do zobaczenia w Łodzi!
Cytuj
0Darro2008-06-29 16:23#12
Witam!
Bardzo jestem zmęczony po wczorajszym dniu zwłaszcza, że z SEMAFORA wyszliśmy ok. północy a o 4 rano pobudka i start do kolejnego etapu, którego meta w Wieliszewie za Wa-wą, Kto nie był na Świerczku a teraz żałuje może jeszcze dojechać... :-)
Odpowiem tylko na pytanie binko. Zgodę na takie latanie wydaje Urząd Lotnictwa Cywilnego w postaci Świadectwa Kwalifikacji (niektórzy latają też na podstawie wydawanych dawniej przez Aeroklub Polski odpowiednich licencji). Świadectwo Kwalifikacji otrzymuje się po przejściu odpowiedniego szkolenia w jednej z licencjonowanych szkół paralotniowych (polecam Tamarę Dudek :-)) ), dokonaniu odpowiednich opłat, dostarczeniu pewnych dokumentów... W Świadectwie Kwalifikacji nie określono dolnego pułapu lotów zwłaszcza, że często startujemy np. z jakiegoś boiska w centrum miasta i wówczas ominięcie w określonej odległości wszystkich balkonów bywa trudne. Aby latać po 'miszczosku' tak jak wczoraj pokazali to piloci z Poznania przydaje się jeszcze kilkaset godzin w powietrzu, odrobina odwagi, bardzo dobry sprzęt i mnóstwo czasu...

Pozdrawiam Darro :-)

PS.1 Dziękuję za przybycie wszystkim, którzy wcześniej uwierzyli, że będzie warto.
PS.2 Pytałem ale nikt nie chce się przyznać do tych ciasteczek :-)))
PS.3 Sołtysi w Wąchocku byli jeszcze bardziej przerażeni niz binko
Cytuj
0Waldek2008-06-29 13:45#11
Są już fotografie na FTP portalu relacjonujące przebieg pokazów w Świerczku.
Kadr pokaże sporo ale nie wszystko, trzeba było tam być.
Myślę, że dzisiaj  jak najwcześniej zostaną opublikowane.

PS. Ponadto też już na FTP fotorelacja z I- go Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku- Kamiennej.
Cytuj
0luk2008-06-29 10:49#10
nie będę zdziwiony jak ktoś zestrzeli tych 'lotników' z nad Skarżyska.
Cytuj
0binko2008-06-29 03:45#9
kasiunia napisala do mnie myszko, binko sie cieszy ...hohohooooooo
obiecuje nie jesc na balkonie przez miesiac i nie pisac nic na tybet. :D
ps. było bardzo spektakularnie, czekam na ciasteczka :D i bilet na przelot spektakularna lotnią
Amen
Cytuj
0kasiunia2008-06-29 03:38#8
a było pozwolenie, żeby jeść na balkonie?? ;-) binko Myszko... zamiast się cieszyć, że jesteśmy jednym miastem z niewielu w Polsce, gdzie odbywa się tak fajna historia - Ty kombinujesz czego się tu czepic- obiecuję Ci paczkę ciasteczek, ale przyznaj, że to było dość spektakularne :-)
Cytuj
0binko2008-06-29 03:33#7
Osobiscie wole dopłacic i nie bać sie ze mi ktos zwinie ciasteczka z talerzyka :D
do tego wyladuje w kuchni w lodowce.......

ps. czy było pozwolenie na przelot blisko talerzyka ?
Cytuj
0kasiunia2008-06-29 03:27#6
binko dobrze, że Ci ciasteczka z talerza nie zabrali :D bądź facetem i nie rycz... a tak naprawdę, pierwszy raz widziałam i naprawdę bajecznie wszystko wyglądało... i cieszę się, że tak nisko mogli latać, bo dopiero to robiło prawdziwe wrażenie- umiejętności + widowiskowość- oby więcej pokazów w tym mieście, gdzie Ludzie jadają podwieczorki na balkonie i mogą za darmo popatrzeć pilotowi w oczy ;-)
Cytuj
0binko2008-06-29 02:36#5
Pokazali 'miszczostwo'
Czy mieli pozwolenie na przelot nad miastem + wykonywanie niebezpiecznych i krakołomnych akrobacji ?
Kto dał pozwolenie na latanie nad miastem na wysokości 50 metrów ?
Prezydent ?
SZOK ! jadłem podwieczorek na balkonie i bylem przerazony !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13