26.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Szpital na 100 miejscu

Autor:
wikary
Opublikowano: 28 Paź 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej znalazł się na 100 miejscu w rankingu  szpitali publicznych dziennika Rzeczpospolita.

Najlepszy szpital publiczny według "Rz" to od lat Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W rankingu placówek niepublicznych zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne – szpital, który niedawno przekształcił się w spółkę. Zgłoszenia - ankiety - do udziału w rankingu nadesłało 256 placówek.

Punkty w rankingu były przyznawane m.in. za zarządzanie (wymogi sanitarne, infrastruktura, kondycja finansowa), jakość opieki (otrzymane certyfikaty i akredytacje) i jakość opieki nad pacjentem (warunki na salach, kwalifikacje personelu).
 
Świętokrzyskie placówki znalazły się dopiero w drugiej 50-tce rankingu (a część placówek z naszego województwa nie odesłała ankiet). 

I tak ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim znalazł się na 56 pozycji w zestawieniu, Szpital Specjalistyczny im. Św. Łukasza w Końskich na 62, SPZOZ w Sandomierzu na 66,  Wojewódzki Specjalistyczny  Szpital  Dziecięcy w Kielcach na 76, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach na 95 i ZOZ w Skarżysku-Kamiennej zamykający listę 100 najwyżej sklasyfikowanych.

KW

pierwsin.png


Komentarze

0Sylwia2008-10-28 14:14#1
Nie wiem czy gratulować, czy psioczyć na niską pozycję :/
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl