22.01.2021 Ostatnia aktualizacja 12:00, 22.01.2021

Echa Sesji Rada Miasta [audio].

Opublikowano: 24 Gru 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Dlaczego będziemy mieli mniejsze dofinansowanie do zabawy "Sylwester pod gwiazdami"? Jak procedowano uchwałę w sprawie oddania w użyczenie nieruchomości przy ul. Warszawskiej na rzecz Bractwa Matki Bożej Miłosierdzia - dla prowadzenia Hospicjum? Jak wykorzystujemy i będziemy wykorzystywać fundusze unijne? Jaki jest stan i perspektywy rozwiązania problemu mieszkań socjalnych w Skarżysku? Jaka jest organizacja i działanie MCSiR? Na te i szereg innych pytań znajdziemy odpowiedź - słuchając fragmentów nagrania z ostatniej sesji Rady Miasta.

Oświadczenie Klubu Radnych PiS w sprawie Radnego Bodo:
Stan i perspektywy realizowania zadań gminy w zakresie oświaty (referuje Naczelnik w. oświaty Krzysztof Myszka):
Informacja Prezydenta w sprawie stanu i perspektyw rozwiązywania problemu mieszkań socjalnych (referuje Naczelnik U.Bojek):
Sprawozdanie z działalności Zarządu Zasobów Komunalnych (referuje dyr. R. Świątczak):
Informacja Prezydenta Miasta n/t realizacji unijnych programów pomocowych (referuje zastępca prezydenta Zdzisław Kobierski):
Informacja n/t koncepcji funkcjonowania MCSiR w nowej sytuacji organizacyjnej (referuje dyr. K. Randla):
Wniosek radnego Tarasińskiego w sprawie zmniejszenia dofinansowania do zabawy Sylwester Pod Gwiazdami
Procedowanie uchwały w sprawie oddania w użyczenie nieruchomości przy ul. Warszawskiej na rzecz Bractwa Matki Bożej Miłosierdzia - dla prowadzenia Hospicjum


MS, Monter

Komentarze

0wikary2008-12-27 11:15#9
...przy 6 nieobecnych...
Cytuj
0M.S2008-12-27 11:11#8
11 za a jedynie 6 przeciw = wystarczająco jednoznaczne i zdecydowanie. Nie bawmy się w politykę. Tu jest słuszny wniosek i czysta metamatematyka.
Cytuj
0wikary2008-12-27 11:03#7
Zdecydowane poparcie? O czym ty mówisz :D ? 11 głosów/ 23 możliwe to... - i to głosy wyłącznie koalicji - chcesz jeszcze jakiegoś dowodu na polityczną zagrywkę?
Cytuj
0M.S2008-12-27 10:58#6
Teoria spiskowa dziejów, we wszystkim widzimy rozgrywki polityczne.... Nic bardziej mylnego, po prostu niektórzy widzą problemy a inni widzą inaczej. Akurat w tym przypadku wniosek uzyskał zdecydowane poparcie więc nie możemy mówić o jakichkolwiek rozgrywkach politycznych.
Cytuj
0wikary2008-12-27 10:50#5
M.S. - czynienie zarzutów jest bez sensu, ale z argumentacją i ja się nie zgadzam. Według mnie jest to normalna zagrywka na zasadzie 'a po co to komu - skoro nie 'my' to robimy?' - trochę zmodyfikowana zasada 'im gorzej tym lepiej (dla nas)'... A przykładów na takie działalnie mógłbym - przynajmniej z kilku ostatnich dni - podać wiele...
Cytuj
0M.S2008-12-27 10:42#4
Nie widzę powodów aby robić jakiekolwiek zarzuty Radnemu Tarasińskiemu w tej konkretnej sprawie. Radny zgłosił wniosek, aby zmniejszyć przeniesienie kwoty z 68 000 na 54 000 PLN z działu pomocy społecznej (gdzie jest ogrom potrzeb) do działu kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.

Wniosek pokazuje, że radny Tarasiński wykazał się zrozumieniem potrzeb i ograniczeń stąd płynących. Wniosek jak najbardziej zasadny, co zdecydowanie poparli Radni (11 głosów za przyjęciem wniosku, 6 przeciw). Radni w swojej zdecydowanej większości wykazali się takim samym zrozumieniem.
Cytuj
0Monter2008-12-26 22:24#3
Tarasiński to w ogóle jest chłop z problemami. Ciągle tylko słyszę pretensje ze światła na skrzyżowaniu są źle wyregulowane, a teraz nie podoba mu się 'sylwester pod gwiazdami'.

Panie Radny, znajdź sobie jakieś inne zajęcie.
Cytuj
0zetka2008-12-26 21:31#2
...karawana idzie dalej. Prezydent zapowiedział, że będzie jak minionego roku Sylwester pod gwiazdami i będzie. Będzie muzyka, będą sztuczne ognie, będą mieszkańcy. Złoży mieszkańcom naszego miasta i naszym gościom o północy życzenia, tak jak w minionym roku i tak będzie w kolejnych. A komu wspólny Sylwester na skwerze Staffa z powodów politycznych :-))przeszkadza to pewnie spędzi go w domu, przy rozpamiętywaniu minionych bezpowrotnie lat kiedy miało się niekontrolowaną władzę, ale nie potrafiło się i nie chciało dla pożytku ludzi ją sensownie użyć.
Cytuj
0Grzegorz2008-12-26 19:56#1
Radny Tarasiński chyba oszalał. Możemy tkwić w socrealu uznając,że ludowi nie jest potrzebna zabawa sylwestrowa. To że radnego Tarasińskiego stać na wydanie pieniędzy na bal sylwestrowy nie oznacza, że wszyscy w Skarżysku pobierają diety radnych i ich stać na takie ekstrawagancje. Ta wypowiedź to skandal.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po Piłsudskiego mknął pod prąd

Opublikowano: 22.01.2021 13:00

Komentarzy: 0

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 0

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37