22.01.2021 Ostatnia aktualizacja 12:00, 22.01.2021

Wydarzenie 2008 - wybierz z nami!

Autor:
Radar
Opublikowano: 06 Sty 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Dobiegł końca 2008 rok. Dla wielu osób nadszedł czas podsumowań - dla Nas również. Działo się wiele. Dlatego postanowiliśmy stworzyć plebiscyt o tytuł „Skarżyskie Wydarzenie 2008 roku”

Koncert Jana Ptaszyna Wróblewskiego czy kino w parku miejskim? A może otwarcie hali sportowej albo Skafunder Bike Fest? Nasi użytkownicy zdecydują, co było najważniejszym skarżyskim wydarzeniem kończącego się roku. 

Już dzisiaj rozpoczynamy głosowanie, które potrwa do 31 stycznia. Poniżej przedstawiamy 29 najciekawszych - naszym zdaniem - propozycji do miana "Skarżyskiego Wydarzenia 2008 roku" w trzech kategoriach: kultura, rozrywka oraz sport.

Weź udział w naszym plebiscycie - głosuj i wygrywaj nagrody: odtwarzacze mp3, bilety do kina  i gadżety portalowe. Nagrody rozlosujemy wśród wszystkich głosujących - już 31 stycznia.

Jak głosować? - prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. maila zawierającego 3 propozycje (po jednej z każdej kategorii), imię i nazwisko lub nicka portalowego - proste :)

Organizatorom najlepszych / najistotniejszych Waszym zdaniem wydarzeń / eventów pod koniec stycznia zostaną wręczone pamiątkowe nagrody.

Lista nominacji:

Kategoria kultura:


Koncert J. Ptaszyna Wróblewskiego - 31.08.2008r. w MCK odbył się koncert charytatywny Jana Ptaszyna Wróblewskiego, wybitnego jazzmana, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Koncert zorganizowała grupa ludzi o dobrych sercach przy wsparciu lokalnych i regionalnych mediów... >> zobacz więcej   
Zaduszki Jazzowe - 05.11.2008r. w MCK miała miejsce wielka jazzowa uczta. Wystąpił kwartet jazzowy w składzie: Hubert Pajek - gitara, Kajtek - grooveboxy, Marcin Gęborek - saxophone, Łukasz Malinowski - drums. Gwiazdą wieczoru był Henryk Miśkiewicz z projektem Full Drive 2... >> zobacz więcej
Kawiarnia Artystyczna MCK - czyli spotkanie z kulturą. Koncerty, występy teatralne, wernisaż rzeźb, "Nocne czytanie" - te i inne atrakcje czekały na mieszkańców naszego miasta... >> zobacz więcej
Ogólnopolski Turniej Recytatorski - 07.12.2008r. odbyła się Gala Finałowa XXXVI OTR. W trakcie prezentacji uczestników - dzięki wyjątkowej atmosferze, mogliśmy odnieść wrażenie, że odrębne występy poszczególnych Recytatorów składają się na wspaniałe przedstawienie teatralne...  >> zobacz więcej 
Fotoszpileczki i Mantratrans - 05.07.2008r. w MCK nastąpiło uroczyste otwarcie  Wystawy Fotografii Agnieszki Miernik „Fotoszpileczki”. W tym dniu odbył się także  spektakl muzyczny „Mantratrans” Teatru Wielkie Koło... >> zobacz więcej 
Wystawa Grupy Fotograficznej ZOOM - 05.12.2008r. w MCK grupa młodych fotografów zaprezentowała ponad 100 zdjęć - znalazły się na niej fotografie koncepcyjne, i fotografie reportażowe (dokumentujące wydarzenia Jubileuszu 85-lecia), ale przede wszystkim fotografie dokumentalne... >> zobacz więcej 
Wystawa "Meksyk na fotografiach" - wystawa prezentująca niezwykłe zdjęcia podróżnika, fotografika i kulturoznawcy -  pana Ryszarda Sobolewskiego. Wystawa została zorganizowana pod patronatem Ambasady Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, a gościem specjalnym otwarcia była Pierwszą Sekretarz Ambasady - pani Monica Verlade... >> zobacz więcej 
Wystawa Grupy "co-arto" - 14.07.2008r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sokolej 38 otwarto wystawę fotografii  Grupy "co-arto" pt. "Niech w każdym lesie będą drzewa, niebo błętkitne jak woda"... >> zobacz więcej 
Koncert "13/12" - piosenki J. Kaczmarskiego - 13.12.2008r. w 27 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego zespół wykonał najbardziej znane utwory Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Łukasza Jecka, Rafała Woźniaka i Zbyszka Bibera. Na koncercie licznie zgromadzili się mieszkańcy naszego miasta... >> zobacz więcej 
I Skarżyski Przegląd Pieśni Patriotycznej  im. Generała Antoniego Hedy - Szarego „Z Pieśnią do Niepodległej” o nagrody: Posła na Sejm RP Andrzeja Bętkowskiego oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej - Romana Wojcieszka. Specjalną nagrodę ufundowała też Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Zygmunta Noskowskiego... >> zobacz więcej 
XI Konkurs Literacki im. L.Staffa - uroczyste podsumowanie konkursu połączone z prezentacją nagrodzonych utworów. Jury podkreślało duże zainteresowanie konkursem „staffowskim”, bogactwo tematyczne nadesłanych prac. Szczególnie cenne są eseje historyczne i historyczno-literackie... >> zobacz więcej 

Kategoria rozrywka:

Festyn z KOMBII - 22.06.2008r. na stadionie MIKS Kolejarz w Skarżysku-Kamiennej odbył się festyn rodzinny. Na widzów czekał występ jednego z najpopularniejszych polskich zespołów - Kombii oraz Smile, Sparks i Geto Blasta... >> zobacz więcej 
Road Runners Hard Core Party - VI Międzynarodowy Zlot Motocyklowy "Road Runners Hard Core Party 2008" - największa tego typu impreza w Polsce. W corocznym spotkaniu uczestniczyli miłośnicy dwóch kółek z Polski, Niemiec, Austrii, Czech i Stanów Zjednoczonych. Trzydniowa impreza odbyła się nad zalewem Rejów... >> zobacz więcej 
Skafunder Bike Fest - 17.05.2008r. na torze przy Klubie Muzycznym Semafor odbył się SBF 2008. Podczas imprezy zaprezentowali się bikerzy z kilku polskich miast. Po godzinie 20 rozpoczęła się druga część imrezy After Selekta Party na której zagrło kilka zespołów muzycznych m.in. Herodsky, ADHD, Stiff i Karaz oraz Al-Fatnujah... >> zobacz więcej 
Świąteczny konwój Coca-Cola - 02.12.2008r. na skwerze Staffa zaparkował „Świąteczny konwój Coca Cola”. Pomnik L. Staffa w czapce Mikołaja, sztuczne lodowisko, namioty pełne atrakcji, oraz liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych - to atrakcje które zostały przygotowane przez organizatorów... >> zobacz więcej 
miniSKARFEST - 29.08.2008r. na dziedzińcu Klubu Muzycznego Semafor już po raz kolejny odbył się miniSKARFEST. W tym roku na scenie można było zobaczyć m.in. zespoły Akurat, Privateer, The Bill, Plateau,  Kremlowskie Kuranty oraz Bullshit Baby... >> zobacz więcej 
Rajd Klucz do Wolności - uczestnicy - motoparalotniami i samochodami, przebyli trasę z Nowego Sącza do Kołobrzegu, przez wiele większych i mniejszych miast i miejscowości Polski. Podczas rajdu odbyły się pokazy powietrzne, występy artystyczne, pokazy slajdów z represji w Chinach i festyny... >> zobacz więcej 
Piknik archeologiczny Rydno - liczni goście odwiedzili gospodarstwo Stary Młyn w Michałowie i Rezerwat Archeologiczny Rydno. Zaciekawienie życiem prehistorycznych ludzi było ogromne. Mogliśmy zobaczyć jak budowano szałasy oraz poznać sztuke wyrabiania barwnika kultowego (krwicy)... >> zobacz więcej 
Kinopark - w parku miejskim przy ulicy Bankowej zorganizowano pierwszą edycję Kinoparku - kina letniego pod gołym niebem. Jak mówią przedstawiciele organizatora - Grupy S.A.B.A.T - idea Kinoparku to efekt chęci by  zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla mieszkańców Skarżyska... >> zobacz więcej 
Otwarcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku - 25.10.2008r. odbyła się inauguracja roku akademickiego UTW w Skarżysku-Kamiennej. Na uroczystość przybyło około 200 przyszłych studentów i liczne grono zaproszonych gości... >> zobacz więcej 

Kategoria sport:

Festiwal Sztuk Walki - festiwal rozpoczął pokaz karate kyokushin, który poprowadził organizator imprezy - Sensei Zbigniew Zaborski. Impreza organizowana była z okazji 30-lecia działalności karate w Skarżysku. Uczestnicy gali mogli zobaczyć m.in. walki kyokushin oraz pokazy judo i aikido... >> zobacz więcej 
Ten taniec - 26.10.2008r. odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Skarżyska. Podczas gali można było zobaczyć specjalny pokaz Beaty i Macieja Felzenowskich, wielokrotnych mistrzów Polski Par Tanecznych w stylu standard, VIII parę Mistrzostw Europy... >> zobacz więcej
Halowa Amatorka Liga Piłki Nożnej - mecze rozgrywane są w każdą niedzielę, a rozgrywki mogą potrwać do końca marca 2009r. W rozgrywkach udział bierze 20 zespołów. Organizatorem turniejów jest Zarząd Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego wraz z MCSiR w Skarżysku. ... >> zobacz więcej 
Liga Piłki Koszykowej Amatorów - w hali sportowej w Skarżysku organizowane są turnieje w ramach  III edycji Ligi Piłki Koszykowej Amatorów... >> zobacz więcej
Streetball Summer League - 05.07.2008r. na skarżyskich plantach rozpoczął się letni turniej koszykówki o puchar najmłodszego radnego. W tegorocznej lidze udział wzięło 6 drużyn. Impreza organizowana była przez MCSiR przy współpracy z radnym K.Kronigiem oraz portalem skarzysko24.pl... >> zobacz więcej 
Skarland Beach Ball Tour - 02.08.2008r. rozpoczął się pierwszy w historii miasta, turniej siatkówki plażowej SBBT 2008. Turnieje rozgrywane były w samym centrum miasta. Impreza zorganizowana przez MCSiR, MCK oraz UM Skarżysko przy współpracy z radnym K.Kronigiem oraz portalem skarzysko24.pl... >> zobacz więcej 
Memoriał im.Wytrzyszczewskiego - 13.06.2008 w Skarżysku odbyła się kolejna edycja zawodów sportowych uczniów skarżyskich liceów - "Memoriał im. Henryka Wytrzyszczewskiego"... >> zobacz więcej 
Otwarcie hali sportowej - 12.09.2008r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej. Na uroczystość licznie przybli mieszkańcy Skarżyska oraz zaproszeni goście. Wśród gości można było zobaczyć m.in. wiceministra sportu Zbigniewa Pacelta... >> zobacz więcej 
Otwarcie boiska przy ZSP - 17.06.2008r. przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego boiska z syntetyczną trwą. Po części oficjalnej do zaciętej rywalizacji przystąpili młodzicy młodsi Korony Kielce, Grantu Skarżysko oraz Młodzik Radom.... >> zobacz więcej 

Które wydarzenie wspominacie najlepiej? A które - waszym zdaniem -  zasługuje na miano „Skarżyskiego Wydarzenia 2008 roku”? - Zdecydujcie sami!

Zapraszamy do udziału w zabawie!

D.S. / KW

pierwsin.png

Komentarze

0Razor2009-01-21 13:21#7
ale macie problemy ja ta mdałem kopiuj - wklej i czekam na moją nagrodę:-) [EDIT wikary -
Czekaj dalej - przeczytaj jeszcze raz uważnie jak głosujemy. Jeśli to nie wystarczy przeczytaj jeszcze raz... ]
Cytuj
0Radar2009-01-15 19:50#6
Przypominamy, że głosowanie trwa! Głosujcie i wygrywajcie nagrody :-)
Cytuj
0Radar2009-01-03 19:30#5
Powiem tak, lepsza i sprawniejsza byłaby sonda - to oczywiste. Ale wtedy nie mielibyśmy możliwości rozlosowania nagród. Dlatego też postanowiliśmy, stworzyć maila, za pośrednictwem którego możecie przesyłać swoje propozycje :-)
Cytuj
0Mira2009-01-03 19:13#4
Pomysł bardzo fajny, może jednak jakoś zautomatyzujecie to głosowanie? Bo trzeba otwierać skrzynkę pocztową i wypisywać.
Cytuj
0wikary2009-01-02 21:22#3
Czy ja wiem czy taka ciekawostka? Cele U3W po części tak właśnie odczytuję. Oczywiście gdyby chcieć bardzo dokładnie podzielić te wydarzenia to z trzech kategorii musielibyśmy zrobić kilkanaście (problem jest również np. z otwaciem hali czy boiska przy ZSP w sporcie...). Takie plebiscyty mają swoje prawa...
Cytuj
0duo_sie2009-01-02 18:50#2
...a Uniwersytet 3. Wieku to w kategoriach rozrywki mianujemy w plebiscycie? Ciekawostka geriatryczna...
Cytuj
0Kryniu2009-01-02 16:23#1
Jest w czym wybierać. A niektórzy narzekają, że nic się w naszym mieście nie dzieje..
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po Piłsudskiego mknął pod prąd

Opublikowano: 22.01.2021 13:00

Komentarzy: 0

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 0

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37

Komentarzy: 3

Nie mieli paliwa, spuścili z koparki

Opublikowano: 20.01.2021 10:32

Komentarzy: 0

Promil w organizmie, ucieczka i złamana noga…

Opublikowano: 19.01.2021 14:46

Komentarzy: 0

Driftował przed marketem. Odpocznie od kierow…

Opublikowano: 19.01.2021 10:44

Komentarzy: 9

Rabował w drogeriach

Opublikowano: 18.01.2021 12:36

Komentarzy: 0

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 13

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne