22.01.2021 Ostatnia aktualizacja 11:07, 22.01.2021

17. finał WOŚP

Autor:
Radar
Opublikowano: 11 Sty 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Dzisiaj, 11 stycznia 2009 roku, wystartował 17. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału fundacja zbiera pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

{play}jowsiak_o_wosp.mp3{/play}
Jurek Owsiak - o 17. finale

Od wczesnych godzin na skarżyskich ulicach można spotkać wielu wolontariuszy. Setki młodych ludzi w naszym regionie, co roku angażuje się w to przedsięwzięcie. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i dziś w powiecie skarżyskim działają trzy sztaby WOŚP, do których zgłosiło sie ponad 300 wolontariuszy. Największy sztab liczący 195 ochotników działa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. - Do sztabu zgłosiło się 200 wolontariuszy. Pięciu z nich nie odebrało puszek - poinformował nas Rafał Kamiński, szef sztabu. Kolejne sztaby działają przy Gimnazjum nr 1 oraz przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica".

W Skarżysku zabawa o godzinie 17. Imprezę rozpoczną koncerty w sali konferencyjnej Miejskiego Centrum Kultury, na których zagrają m.in.: „Tribute to led zeppelin” i „Za dziesięć dziesiąta”. Przy MCK, wielkie grillowanie oraz jazda na motorach i qadach. Dodatkowo na placu Staffa stanie telebim, dzięki któremu będzie można oglądać koncerty na żywo - mówi Krzysztof Szczygieł, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. O godzinie 20.00 wzorem innych miast tradycyjne „światełko do nieba” - czyli pokaz sztucznych ogni.

Licytacja w ZSP

Orkiestra w Skarżysku zagrała już w piątek. Wtedy właśnie w Zespole Szkół Publicznych nr 1 odbyła się licytacja gadżetów „wośpowych”, upominków samorządowców oraz sprzedaż ciast, które zostały przygotowane przez rodziców uczniów specjalnie na tę okazję. Prezydent miasta Roman Wojcieszek oraz jego zastępcy - Zdzisław Kobierski i Grzegorz Małkus wylicytowali na aukcji piłki, które później przekazali uczniom. Na licytacji znalazło się także wieczne pióro oraz długopis w eleganckim etui prezydenta Skarżyska, które kupił Artur Berus - członek zarządu powiatu. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto WOŚP.
 
W sobotę 10 stycznia br. w klubie muzycznym Semafor odbył się także koncert na którym zagrali Mir, Krusher, The Naturat i Testor. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów - jak zapewniają organizatorzy - zostanie przekazany fundacji Jurka Owsiaka.

Finał w Suchedniowie

Dla mieszkańców Suchedniowa miejscowy sztab także przygotował wiele atrakcji. Impreza rozpocznie się o godz. 16 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. W programie będzie można zobaczyć m.in. tańce i śpiewy w wykonaniu przedszkolaków, koncert suchedniowskiej Orkiestry Dętej, występy formacji tanecznej „AXIS” oraz pokazy karate. Ponadto mieszkańcy Suchedniowa będą mogli pojeździć konno. Jak nakazuje tradycja WOŚP, wieczorem o godzinie 20, odbędzie się "światełko do nieba", czyli pokaz fajerwerków. Do zbiórki pieniędzy w suchedniowskim sztabie WOŚP zgłosiło się 42 wolontariuszy.

- Można będzie kupić różne fanty zasilając konto orkiestry, zasmakować pierogów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mostek lub upiec kiełbaskę na ognisku - powiedział portalowi skarzysko24.pl - Andrzej Karpiński, szef sztabu w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”. - Bawmy się dobrze, nie żałujmy grosza. Niech wszystkie dzieciaki będą szczęśliwe i zdrowe - dodał.

W zdrowym ciele - zdrowy duch

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie również realizować hasło „W zdrowym ciele - zdrowy duch” - To jedno z najbardziej znanych i powszechnych polskich przysłów, zawołań, porzekadeł. Na co dzień jednak daleko nam do jego realizacji, o czym niech świadczą chociażby nowe zachorowania na cukrzycę typu II. Stajemy się otyli, żyjemy w stresie, pośpiechu, a nerwowość czasów i naszych własnych, polskich spraw powoduje, że w życiu coraz częściej potrzebny jest nam lekarz - pisze Jurek Owsiak.

Przypomnijmy - w ubiegłym roku orkiestra zebrała w naszym powiecie 44 222,45zł, natomiast łącznie udało się zgromadzić kwotę 32 147 538,63zł, która pozwoliła ustanowić nowy rekord. Finał nazywany „Finałem z głową” odbył się 13 stycznia 2008 roku, a jego celem była zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Miejmy nadzieję, że podczas tegorocznego finału uda się pobić nowy rekord, a tym samym orkiestra odniesie kolejny sukces.

D.S.

pierwsin.png

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 0

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37

Komentarzy: 3

Nie mieli paliwa, spuścili z koparki

Opublikowano: 20.01.2021 10:32

Komentarzy: 0

Promil w organizmie, ucieczka i złamana noga…

Opublikowano: 19.01.2021 14:46

Komentarzy: 0

Driftował przed marketem. Odpocznie od kierow…

Opublikowano: 19.01.2021 10:44

Komentarzy: 9

Rabował w drogeriach

Opublikowano: 18.01.2021 12:36

Komentarzy: 0

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 13

Gratulacje dla Krzysztofa Ratajskiego

Opublikowano: 16.01.2021 19:29

Komentarzy: 4

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne