22.01.2021 Ostatnia aktualizacja 12:00, 22.01.2021

Poza prawem 01.2009

Autor:
Radar
Opublikowano: 01 Sty 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
SKARŻYSKO (KPP Skarżysko)

Odprawa roczna skarżyskich Policjantów 2009-01-27

Wczoraj w sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się roczna odprawa skarżyskiej Policji. W odprawie uczestniczyli Komendant Powiatowy podinsp.Wojciech Przeździk, Z-ca Komendanta nadkom. Sylwester Pochwała, naczelnicy wydziałów, Komendant KP z Suchedniowa, Kierownik Posterunku Policji z Bliżyna. Wśród zaproszonych gości byli Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji z Kielc mł.insp.Mirosław Schossler, Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski, Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek, Prezes Sądu Rejonowego Anna Wydrzyńska, Prokurator Rejonowy Jerzy Kutera, Burmistrz MiG Suchedniów Tadeusz Bałchanowski, Wójt Gminy Łączna Romuald Kowaliński, Wójt Gminy Skarżysko-Kościelne Zbigniew Celski,Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Komendant Powiatowy PSP brygadier Sylwester Hamera.

Skarżyscy stróże prawa podsumowali wyniki swojej pracy w 2008r. Ogólnie zmniejszyła się liczba zdarzeń o charakterze kryminalnym i gospodarczym w porównaniu z 2007r. Spadła liczba zdarzeń drogowych na terenie powiatu skarżyskiego w stosunku do 2007r

Wnioski do realizacji wynikające z przeprowadzonej debaty:
- ograniczenie przestępczości poprzez lepszą dyslokację służby
- zwiększenie ilości patroli zmotoryzowanych i pieszych zwłaszcza w weekendy
- kierowanie patroli z KPP w Skarżysku-Kam. do KP w Suchedniowie i PP w Bliżynie do służby w rejony zagrożone
- poprawa poczucia bezpieczeństwa obywateli poprzez reagowanie na postulaty obywateli min. podczas debat społecznych, rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez małe społeczności lokalne
- udział dzielnicowych i innych policjantów w spotkaniach z mieszkańcami, świetlicach środowiskowych, radach parafialnych, organizacjach pozarządowych itp.
- zdecydowana poprawa znajomości dzielnicowego w obsługiwanym rejonie służbowym
- rozpropagowanie w społeczności znajomości policyjnego telefonu zaufania 0800-559-975, telefonu „zgłoś korupcję” 041/349-24-66 i telefonów alarmowych 997 lub 112
- zmiana podejścia do osób zgłaszających łamanie prawa z zachowaniem prawa do pozostania anonimowym
- kontynuowanie dążeń do zakupu służb patrolowych ponadnormatywnych przez samorządy powiatu skarżyskiego
- stałe ograniczanie dostępności dla dzieci i młodzieży alkoholu, papierosów i narkotyków poprzez działania uświadamiające i represyjne
- zdecydowane przeciwdziałanie i represjonowanie przypadków niszczenia i uszkadzania mienia komunalnego i prywatnego / lampy, przystanki MPK, ławki, kosze, itp./.

Nowe radiowozy 2009-01-23

Skarżyscy policjanci otrzymali pięć nowych radiowozów, cztery radiowozy m-ki „KIA”cee'd z silnikami 2,0 CRDI o mocy 140 KM, ABS,klimatyzacją oraz wyposażenie jak w wersjach cywilnych i jeden radiowóz m-ki „Nissan Pathfinder” z silnikiem 2,5 turbo diesel, 170 KM i klimatyzacją

.Jeden z radiowozów „KIA” trafił do Komisariatu Policji w Suchedniowie, jeden do Posterunku Policji w Bliżynie, jeden do Sekcji Ruchu Drogowego KPP. Kolejny „KIA” oraz Nissan zostały przydzielone dla Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Skarżysku-Kam. Nowe radiowozy są w kolorze srebrnym z elementami odblaskowymi w kolorze niebieskim i białym.

Samochody częściowo finansowane były ze środków samorządów lokalnych i gminnych oraz środków Komendy Głównej Policji.

Niedostępny kiosk 2009-01-21

Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 19 lat, którzy dzisiejszej nocy próbowali włamać się do jednego z kiosków. Sprawcy podjechali samochodem, ustawili go na sąsiedniej ulicy, przystąpili do dzieła i …wpadli.

Pewien kiosk w Skarżysku – Kamiennej, od pewnego czasu jest dręczony przez włamywaczy, jednak każda z prób dostania się do jego wnętrza, kończy się niepowodzeniem. Kolejna próba włamania, a była to już trzecia tej zimy, również okazała się pechowa. „Kamienny” kiosk nie „pękł”, chociaż włamywacze posługiwali się przygotowanymi wcześniej narzędziami. Czujni struże prawa zatrzymali 33 i 19-latka na gorącym uczynku, kiedy próbowali młotkiem otwierać zabezpieczenia. Zatrzymani mieszkańcy Skarżyska będą się teraz tłumaczyć ze swojej walki z „niedostępnym” kioskiem przed prokuratorem. Okazuje się też, że jeden ze złodziei przyjechał „na włam” samochodem, chociaż nie posiada prawa jazdy. O tym, pewnie funkcjonariusze by nie wiedzieli, gdyby sam „zainteresowany” nie zwierzył im się. Tłumaczył się bowiem, że nie miał zamiaru się włamywać do sklepu, ale zabrakło mu paliwa w samochodzie i zmieniając swoje wieczorne plany, postanowił się przejść…koło kiosku. Włamywaczom grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat oraz wysoka grzywna.

Dla Babci i Dziadka od świetokrzyskich policjantów 2009-01-21


Świętokrzyscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zorganizują w dniach 21 i 22 stycznia 2009 roku akcję, której przesłaniem będzie uświadamianie starszych ludzi o grożących im niebezpieczeństwach podczas poruszania się po drogach.

W „Dniu Babci” i „Dniu Dziadka”, policyjne patrole, na ulicach świętokrzyskich miast, będą wręczać seniorom okolicznościowe kartki z życzeniami i radami Policji. Ponadto w dniu 21 stycznia 2009 roku w godz. od 9.00 do 17.00 przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem ”Idź tak, abyś doszedł”. Podczas niej policjanci bezwzględnie będą reagować na wszelkie dostrzeżone nieprawidłowe zachowania się pieszych oraz kierujących wobec pieszych.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, redakcja „Echa Dnia’’ i harcerze. To oni razem z wolontariuszami i policyjnymi patrolami w „Dniu babci” w godzinach 10-12 będą rozdawać na ul. Sienkiewicza i w galeriach handlowych kartki z życzeniami.

Skarżyscy policjanci zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 2009-01-12


W dniu 11 stycznia 2009 roku odbył się XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na terenie miasta Skarżyska - Kamiennej kwestowali uczniowie I Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej podinsp. mgr inż. Wojciech Przeździk przekazał na ręce Pani Małgorzaty Piątek puszkę z zebranymi datkami przez policjantów i pracowników tutejszej jednostki Policji.

kpp.jpg

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po Piłsudskiego mknął pod prąd

Opublikowano: 22.01.2021 13:00

Komentarzy: 0

Uczcili pamięć wybuchu Powstania Styczniowego…

Opublikowano: 22.01.2021 12:01

Komentarzy: 0

101 lat Pani Lucyny Zatorskiej

Opublikowano: 21.01.2021 20:33

Komentarzy: 0

Prezydent pogratulował osiągnięć siatkarzowi …

Opublikowano: 21.01.2021 12:42

Komentarzy: 0

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37

Komentarzy: 3

Nie mieli paliwa, spuścili z koparki

Opublikowano: 20.01.2021 10:32

Komentarzy: 0

Promil w organizmie, ucieczka i złamana noga…

Opublikowano: 19.01.2021 14:46

Komentarzy: 0

Driftował przed marketem. Odpocznie od kierow…

Opublikowano: 19.01.2021 10:44

Komentarzy: 9

Rabował w drogeriach

Opublikowano: 18.01.2021 12:36

Komentarzy: 0

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 13

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne