27.09.2020 Ostatnia aktualizacja 17:55, 27.09.2020

Rozbudowa Drogi Krajowej nr 7

Autor:
Monter
Opublikowano: 25 Kwi 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zadania inwestycyjne planowane do realizacji na terenie województwa świętokrzyskiego na sieci dróg krajowych:
W ramach dostosowania istniejącej drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej:
  • Budowa obwodnic m. Suchedniów, Łączna w ciągu drogi krajowej nr 7, odcinek SKARŻYSKO KAMIENNA – WYSTĘPA dł.16,4 km wraz z nowym przebiegiem trasy na odcinku: SUCHEDNIÓW-WYSTĘPA oraz bezkolizyjnymi węzłami
  • Rozbudowa na odcinku: granica woj. świętokrzyskiego - Skarżysko Kam.  wraz z budową obwodnicy m. SKARŻYSKO KSIĄŻĘCE- dł.6,5 km
  • Rozbudowa obwodnicy KIELC (WIŚNIÓWKA-CHĘCINY)- dobudowa drugiej jezdni po stronie zachodniej wzdłuż istniejącej trasy - dł. 23,7 km
  • Rozbudowa na odcinku: CHĘCINY-JĘDRZEJÓW dł.20 km wraz z budową obwodnicy m. TOKARNIA – dł. 20 km
  • Rozbudowa  na odcinku: JĘDRZEJÓW- Potok Wielki o dł. 7,5 km
  • Rozbudowa  na odcinku: Potok Wielki - granica woj. świętokrzyskiego ( Świątniki) o dł. 12,6 km.

Przebieg modernizowanej trasy na terenie miasta - zdjęcia lotnicze (kliknij aby powiększyć):









Przebieg trasy zaznaczony na mapach:









Materiały opublikowane dzięi uprzejmości GDDKiA Kielce

Komentarze

0zbigtp2009-09-03 11:22#72
od dzisiaj przerzutka ruchu na wschodnią nitkę Ex. S7 na odcinku Jedlińsk - Białobrzegi. Na zachodniej mają kłaść warstwę ścieralną i montować ekrany. Otwarcie zaplanowane na 15 listopada. Wspomniałem nieśmiało o przyśpieszeniu prac o 16 dni - czy może dadzą radę przed pierwszym XI 2009???. To by dużo dało podróżnym. Nikt nie chce obiecywać, ale ....?
Cytuj
0zbigtp2009-08-11 16:59#71
coś nie mogą od prawie roku (konkretnie od listopada) otworzyć A4 (Zgorzelec- Krzyżowa).

'...Tomasz Wysocki: Rytuał wygrywa

Przesunięcie otwarcia gotowego od miesięcy odcinka autostrady na dogodny dla ministrów termin zakrawa na kpinę. Choć do podobnych rytuałów powinniśmy przywyknąć, przecież dopiero ministerialny strzał na bramkę czyni z orlika prawdziwe boisko.

Czy autostrada stanie się prawdziwą autostradą dopiero wtedy, gdy dotknie jej stopa ważnego polityka? Dobrze wiemy, że nie. Dla polityków liczą się show, migawka w telewizji i fotografia w prasie. Oni ciągle nie zdają sobie sprawy z tego, że to nie złagodzi ludzkich złorzeczeń na korki, niebezpieczne tiry i ich, polityków, absurdalne rytuały.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław'
więcej:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,6869801,Autostrada_wciaz_czeka_na_przeciecie_wstegi.html

w październiku 2008 jechało się tak jak na linku:

http://www.youtube.com/watch?v=bdkyU_Jon3c

a co z S7?????
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=174214
Cytuj
0zbigtp2009-06-04 18:41#70
dzisiaj Białobrzegi - Grójec - wrażenia z robót drogowych nie do pozazdroszczenia - kiedy to się wysypie?. W tym roku oddanych zostanie aż 6 km (słownie sześć kilometrów autostrad) - bezcenne
Cytuj
0zbigtp2009-03-04 12:55#69
zapowiedź tragedii spełniła się?
'...Jak pisze 'Puls Biznesu', lista inwestycji została opublikowana w sierpniu 2008 roku, ale od tego czasu większość z projektów podległa nowej aktualnej wycenie (z powodu wymogów unijnych). Dziś - ze względu na spadek wartości złotówki - koszty
inwestycji są dużo większe. Najpierw mówiono o 134 mld zł, dziś - o 264 mld zł.
Cytuj
0zbigtp2009-03-01 10:43#68
Posłowie zapomnieli odrolnić w miastach ziemię pod drogi dojazdowe
[http://finanse.wp.pl/kat,69476,title,Poslowie-zap omnieli-odrolnic-w-miastach-ziemie-pod-drogi-dojaz dowe,wid,10890700,wiadomosc.html/]
Cytuj
0zbigtp2009-02-02 09:30#67
'...cudów nie będzie, albo już się skończyli' - tak powiedział Kanonowicz o realizacji budowy dróg i autostrad w 2008 r. przez obecny rząd.
Więcej na onet.pl i gazeta.pl

'...Nie będzie dróg na Euro - 2008 rok okazał się klapą

'Gazeta Wyborcza': Plan budowy dróg i autostrad na Euro 2012 okazał się nierealny. Przed rokiem minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiadał, że do czerwca 2012 roku powstanie w Polsce ponad 700 kilometrów nowych autostrad, a sieć dróg ekspresowych wydłuży się o 2100 kilometrów.
Jesienią 2007 r. rząd PiS przyjął program, który zakładał, że do końca 2012 roku wyda 121 miliardów złotych na budowę nowych autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic miast oraz na modernizację istniejących już szlaków. Obecny rząd nie zmienił tego programu.
Jak czytamy w dzienniku - bilans 2007 roku był obiecujący. Pierwszy raz państwowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała na inwestycje ponad 10 miliardów, a znaczące budowy zakończyła w większości w terminie.


W 2008 roku miała ruszyć budowa 642 km nowych autostrad i 946 km dróg ekspresowych. Skończyło się na podpisaniu umów na ponad 210 kilometrów autostrad i 321 kilometrów dróg ekspresowych (czyli 1/3 planów!!!!!).
Szef GDDKiA nie ma uprawnień do podpisywania umów - w żaden sposób nie może zdać egzaminów, zaś w 'zasobach urzędników państwowych' z odpowiednimi uprawnieniami jest kilkunastu świetnych kandydatów.
Cytuj
0zbigtp2009-01-10 11:36#66
Decyzje szefa GDDKiA Lecha Witeckiego mogą być w każdej chwili skutecznie podważone.

* Autostrady znów pod znakiem zapytania

Szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad musi być osoba powołana zgodnie z formalnymi wymogami. Powinna być w państwowym zasobie kadrowym. Tymczasem Lech Witecki, obecny szef dyrekcji, nie spełnia tego warunku. Dlatego nie ma nominacji, i jest tylko pełniącym obowiązki. Zdaniem prawników, do których zwróciła się Rz, jest to niezgodne z prawem. Oznacza też, że jego decyzje mogą być zaskarżone do sądu, a Skarb Państwa zmuszony np. do wypłat odszkodowań za jego postanowienia.

'30 mld zł - o takich wydatkach decyduje w tym roku pełniący obowiązki generalnego dyrektora GDDKiA'

Witecki, chcąc dostać się do zasobu kadrowego, dwukrotnie bezskutecznie usiłował zdać wymagany egzamin.

Obecny szef GDDKiA został namaszczony w maju 2008 r. decyzją Donalda Tuska.  Premier naruszył przepisy ustawy o drogach publicznych z 21 marca 1985 r.  nie ma wątpliwości prawnik prof. Marek Chmaj.  To wyjątkowy brak odpowiedzialności, bo ten pan nie ma prawa podejmować takich decyzji  komentuje zachowanie premiera Mariusz Błaszczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zwrócił się w tej sprawie z zapytaniem poselskim do Kancelarii Premiera. Jej szef Tomasz Arabski odpowiedział, że Witecki został p.o., bo na tym stanowisku potrzebne są szczególne umiejętności i doświadczenie, a nikogo równie dobrego akurat nie było. Dopiero 9 grudnia ub.r. rozpisano konkurs na to stanowisko.

Prof. Chmaj o wyjaśnieniach szefa Kancelarii Premiera mówi krótko:  To hipokryzja. W zasobie kadrowym jest ponad 12 tysięcy ludzi, którzy z reguły legitymują się odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami.  Powołanie osoby spoza zasobu uważam za zabieg polityczny. Ustawa nie przewiduje żadnych wyjątków przy procedurze powołania generalnego dyrektora  mówi profesor Chmaj.

GDDKiA zajmuje się m.in. płaceniem za budowy i remonty dróg i autostrad, nakładaniem kar za opóźnienia w ich wykonaniu. Witecki zakończył negocjacje w sprawie budowy trzech odcinków autostrad.  Może wszystkie dokumenty podpisuje jeden z zastępców Witeckiego, np. Tomasz Rudnicki, który jest w zasobie, ale niektóre pełnomocnictwa, m.in. dla dyrektorów regionalnych, muszą być wydane przez generalnego dyrektora  mówi nam jeden z byłych szefów GDDKiA. Tłumaczy, że skoro pełniący obowiązki działa niezgodnie z prawem, decyzje powołanych przez niego dyrektorów też są bezprawne.

Zdaniem dr. Przemysława Szustakiewicza ze Zrzeszenia Prawników Polskich decyzje wydane przez organ administracji państwowej powołany niezgodnie z prawem zawsze można unieważnić.

źródło: Rzeczpospolita
Cytuj
0jacek2008-11-15 17:39#65
Kiedy w końcu będzie decyzja odnośnie warjantu rozbudowy 7-ki?
Ostatnie przymiarki to wariant'ZIELONY'
Z tego co słychać p. Prezydent jest innego zdania- kto zdecyduje ostatecznie ?
Cytuj
0Artur2008-05-19 20:11#64
chyba jestem daltonista! ktora to jasnoniebieska?
Cytuj
0marcel2008-03-17 20:45#63
To trochę jak w tym dowcipie o Gołocie,Wietnamczykach i jego ucieczce z ringu.No ale nie podejrzewamy Pani Bożenę K o ucieczkę od odpowiedzi bo wiadomo jaka była rekomendacja wychodzącego do ministerstw wariantu(sprawdzono).
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Hattrick Tomasza Bartosiaka. Pewne zwycięstw…

Opublikowano: 27.09.2020 19:13