24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Kazik & L-Dópa w Semaforze (foto)

Autor:
wikary
Opublikowano: 19 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
  Wczoraj skarżyski Klub Muzyczny Semafor był miejscem wielkiego muzycznego święta - na scenie wystąpił Kazik z projektem L-Dópa.

Kazik - legenda polskiej sceny muzycznej wspierany przez muzyków projektu L-Dópa (El Dupa, El Dojpa, El Doöpa) pokazali klasę prezentując jak zwykle muzyczny tygiel, pomieszanie wszelkich możliwych stylów muzycznych. Funk, reggae, punk, techno, surf, rock, hip-hop, jazz, noise, bossanowa, cold wave...

Gwarantowana wszechstronność, ale i mistrzostwo formy przyciągnęły wczoraj do klubu bardziej wymagającą publiczność. Wśród publiczności dominowali ludzie po trzydziestce,  dało się zauważyć nawet radośnie pląsających przedstawicieli skarżyskiego biznesu i samorządu. Ale czy mogło być inaczej? Kto nie zna słynnych numerów: "Natalii w Bruklinie" czy "Prohibicji"...

Pomimo drobnych problemów technicznych (baterie... baterie...) i chwilowej improwizacji cały koncert był energetyczny i z pewnością można zaliczyć go do jednych z najlepszych w tym roku.




















  A już 10.10  w Semaforze wystąpi kolejna legenda. Skarżyscy fani ciężkiego grania będą mogli zobaczyć zespół KAT.

KW Foto: K.Dróżdż
pierwsin.png


Komentarze

0Marian Kalina2009-09-22 12:02#12
Drummer zawsze mądrze pisze. Reszta się cieszy, bo to Kazik. Lepiej by było, gdyby każdy pisał przemyślane komentarze.
Cytuj
0tomi2009-09-21 18:37#11
baterie baterie ... zlosliwosc rzeczy martwych - zespolowi padl zasilacz od imstrumentu i trzeba bylo ratowac sie paluszkami :D a co do 2 osoby ktora tak bardzo narzekala na naglosnienie ... pamietaj [edit marbus] ze semafor jest ciezkim powmieszczeniem pod wzgledem akustycznym, malo tego - muzycy byli tak glosno rozkreceni an scenie ze ekipa techniczna nic nie mogla na to poradzic ... takze jak masz krytykowac prace innych osob to po prostu sobie daruj ... ewentualnie jak masz jeszcze jakies spostrzerzenia co do dźwieku to serdecznie zapraszam do szefostwa firmy (www.kmsound.eu)... mysle ze w kilku zdaniach beda w stanie to wszystko wytlumaczyc :D

'nigdy nie krytykuj innych ludzi ... najpierw zacznij od siebie' !!!!

pozdrawiam, Tomasz Wąsik z ekipa
Cytuj
0drummer2009-09-21 13:38#10
Nie byłem, nie widziałem. Byli moi znajomi muzycy, wszyscy widzieli to co znają z różnych imprez czyli typowe zachowanie polskich ,,gwiazd', gorzała, gorzała i jescze raz gorzała i może coś więcej. Widziałem więcej koncertów na żywo od kuchni niż jakikolwiek ,,tutejszy' user, widziałem jak techniczni bez żenady polewają gorzałę za wzmacniaczami i podają muzykom przed wielotysięczną publicznością, widziałem usyfione garderoby z walającymi się butelkami i urzyganych kolesi wnoszonych przez technicznych do busa po koncercie. Nic się nie zmienia. Ci kolesie mogą być bardzo dobrymi instrumentalistami ale nawaleni sa co najwyżej żenujący. A cierpi na tym muza, którą w takim stanie usiłują grać. Szkoda tylko, ze na wiekszości koncertów publiczności nie zależy na ,,posłuchaniu' muzy tylko na ,,atmosferze' czyli ogólnym wrzasku, tłoku, syfie, smrodzie nieprzetrawionego piwska i potu i wystarczy jak usłyszą jak ich ulubiony gwiazdor wykrzyczy rozpoznawalny kawałek refrenu.
Muza jest tu na ostatnim miejscu. Dzieciaki przychodzą na koncerty nie dla muzy tylko dla całej otoczki. To smutne.
Na Kaziku nie byłem, nie słyszałem i nie widziałem. Znam relację i wystarczy. Nie żałuję, że nie byłem.
Cytuj
0krystek19762009-09-21 13:29#9
hehehe drumer przyjdź kiedyś i spróbuj rzucić w Kazika butelką jak na zachodzie :D
Cytuj
0publow2009-09-21 13:16#8
Drummer:
:
A ja słyszałem, że...

Nie byłeś, nie widziałeś, a masz najwięcej do powiedzenia. :/
Cytuj
0drummer2009-09-21 11:10#7
A ja słyszałem, że kapela była nawalona jak meserschmity w bitwie o Anglię i nie trafiały do chłopców żadne prośby akustyka o ściszenie się na scenie ( szczególnie basisty, który rozkręcił sobie piecyk na full)ja rozumiem co to jest rock''n'roll z wszstkimi jego przymiotami ale czasem trzeba umieć wypośrodkować różne rzeczy- z całym szacunkiem dla Kazika ale widac skończyły sie czasy kiedy jeździł z profesjonalnymi muzykami i miał opinię jednego z najsprawniejszych na scenie wykonawców.
Ogólnie Semafor jest bardzo trudnym miejscem do ukręcenia soundu ze względu na fatalną akustykę pomieszczenia i w przypadku braku współpracy kapeli z realizatorem efekt jest taki jaki było słychać.
Szkoda, że zespół pochwalił sie amatorką i olewką publiki i szkoda, że większa część tej publiki tego nie zauważyła.
W wiekszości zachodnich klubów pijana kapela otrzymuje brawa w postaci lecących na nią butelek a tu widać widowni było wszystko jedno.
Cytuj
0krystek19762009-09-20 13:08#6
Johny, a co do zdjęć wiesz że semafor jest wymagający :D starałem się by naszym userom nie popękały oczy od lamp, ani nie musieli stosować soczewek -8dp do przeglądania fot ze słoika
Cytuj
0krystek19762009-09-20 12:14#5
Impreza wypas :D
Cytuj
0publow2009-09-19 17:26#4
:
Super impreza, Kazik jak zawsze niesamowity, tylko nagłośnienie do bani.

Jeśli można sparafrazować i napisać , że nagłośnienie było do d... to wychodzi na to, że wszystko było jak trzeba. ;-)

A tak serio to koncert świetny.
Cytat z koncertu:
Dr Yry: 'Jak się bawicie?' :D
Cytuj
0johnywalker2009-09-19 16:04#3
Krystek ekstra foty!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46