24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Napad na bank na Spółdzielczej (foto)

Autor:
wikary
Opublikowano: 23 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dzisiaj o godzine 10:00 doszło w Skarżysku do napadu na bank.

Do placówki PKO BP na ulicy Spółdzielczej tuż po otwarciu placówki wszedł zamaskowany mężczyzna, używając przedmiotu przypominającego broń sterroryzował kasjerki i zażądał od nich wydania gotówki (oprócz kasjerek świadkiem zdarzenia w banku była jedna klientka). Kasjerki spełniły jego żądania, wydały mu - jedna ok 40 tys. PLN, druga ok. 14 tys. PLN. Po zdarzeniu (według policji) uciekł w kierunku ul. Żeromskiego.

Z informacji do których dotarł portal skarzysko24.pl wynika, że mężczyzna który dokonał napadu, przed otwarciem placówki bankowej przez dłuższy czas obserwował oddział. Co ciekawe chustę mająca utrudnić rozpoznanie twarzy założył dopiero przy wejściu do banku...

Na miejscu pracuje też powołana specjalnie grupa dochodzeniowo-śledcza. Zorganizowano blokady dróg wyjazdowych z miasta, a patrole policyjne poszukują sprawcy na terenie miasta.

Mężczyzna który dokonał napadu miał ok. 19-20 lat, wzrost ok.175 cm, miał na sobie ciemne - najprawdopodobniej granatowe ubranie, czapkę z daszkiem z białą otoczką i czarną torbę. Ewentualni świadkowie napadu lub osoby, które widziały osobę odpowiadającą opisowi  tuż po zdarzeniu proszone są  kontakt z policją pod numerami 997 lub  0 41 395 12 05.





KW Sowa Foto: Sowa
pierwsin.png






Komentarze

0Saimon_862009-09-25 17:24#17
:
Te wszystkie firmy ochroniarskie powinny mieć pozabierane licencje!!!!
Napisał edu79, dzień 09/24/2009 o 13:41


Licencje czy koncesje ??
Cytuj
0marbell2009-09-25 12:04#16
Sprawcę napadu na bank nagrał monitoring?
Jest szansa, że policja będzie miała dokładny rysopis sprawcy napadu na bank w Skarżysku. Kamera miejskiego monitoringu zarejestrowała, jak dzień wcześniej mężczyzna siedział na murku niedaleko banku i go obserwował. Bank znajduje się przy ul. Spółdzielczej, a kamera monitoringu umieszczona jest na rogu tej ulicy z Sokolą. - Zarejestrowała, jak dzień wcześniej mężczyzna, o podobnej sylwetce jak sprawca, siedzi na murku w pobliżu banku. Potwierdzają to także świadkowie mieszkający w tej samej kamienicy nad bankiem - mówi Maria Szwarc, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Skarżysku. Policyjni technicy pracują teraz nad zapisem z kamer, co pozwoli wykonać dokładny rysopis sprawcy.
Gazeta Wyborcza
Cytuj
0sowa2009-09-24 16:55#15
Dwa słowa komentarza co do ochrony fizycznej takich obiektów jak bank a w szczególności sala operacyjna w banku.
Banki odchodzą od takiej ochrony bynajmniej nie tylko z powodów kosztów. Doświadczenia wskazują, że w trakcie napadów na banki gdzie była fizyczna ochrona zdarza się najwięcej przypadków strzelania na sali.
Zastanówcie się co niby ma zrobic taki ochroniarz w trakcie napadu?? Widzi gościa z bronią w ręku, ma na sali pracowników banku i klientów. Ma strzelać do napastnika? Ryzykować, że trafi kogoś innego lub tamten odpowie strzałem i trafi w kogoś?? Przeciez to bdzura. To nie jest film sensacyjny.
Dlatego nie ma fizycznej ochrony w bankach. Są systemy antynapadowe z przyciskami i kamery.
Cytuj
0edu792009-09-24 15:41#14
Jak czytam o tej waszej fachowej wiedzy na temat zabezpieczeń banków to mi się słabo robi!! Praktycznie w każdym banku są systemy zabezpieczeń a kasjerki maja tzw przyciski napadowe, które wywołują cichy alarm, o którym przestępca nie wie. No gorzej jeżeli kasjerka ma przycisk ręczny wtedy trudniej jest go użyć. Przy dostępach do sejfów są kody dostępu i nawet jeżeli kasjerka zmuszona jest go wpisać to zna kombinację (przynajmniej powinna znać) kod pod przymusem, który wywołuje powiadomienie monitoringu. Jest jeszcze parę innych ciekawych rzeczy ale wystarczy...:-) Co do monitoringu wideo to rzeczywiście jest on zazwyczaj kiepskiej jakości i nikt się tym nie przejmuje. Ale myślę, że bank PKO stać na dobry sprzęt w końcu to najdroższy bank jaki znam. Problem tkwi w ludziach. Pracownice są nie przeszkolone, nie znają podstawowych procedur. Czasem nawet nie wiedzą, że maja przycisk napadowy i jak go użyć. Bardzo często same kasjerki obchodzą przepisy bezpieczeństwa bo one utrudniają im codzienna pracę. Co do ochrony jako strażnik to już się w ogóle nie będę wypowiadał bo szkoda gadać. Te wszystkie firmy ochroniarskie powinny mieć pozabierane licencje!!!!
Cytuj
0maciek2009-09-24 15:37#13
ale jak sie zorientuje to moze ucieknie. Kolo tego banku jest przeciez nowo zamontowana kamera. ma to ponoc pomoc zeby policja szybko znajdywala sie na miejscu przestepstw
Cytuj
0Maryan2009-09-24 15:28#12
W tej filii chyba nie było ochrony. Banki tną koszty.
Cytuj
0Ilona2009-09-24 14:00#11
A gdzie była ochrona? Nie ukrywam, ze nie raz zamiast dobrze zbudowanych młodych i wyszkolonych ochroniarzy są starsi panowie po tygodniowym kursie z grupą inwalidzką. Sama wiem, ze w niektórych instytucjach ochroniarzem jest niedowidzący mężczyzna po 60. I to ma być ochrona?
Cytuj
0Saimon_862009-09-24 00:36#10
:
w kazdym banku kolo kasjerek powinien byc jakis przycisk, ktory w razie takiej sytuacji wlacza alarm. Widac ze polskie banki nie inwestuja w takie zabezpieczenia. I tak dostana odszkodowanie to co im zalezy
Napisał maciek, dzień 09/23/2009 o 21:16


Maciek, jesteś w błędzie. Nie w tym rzecz, żeby wcisnąć i żeby napastnik się zorientował.
Cytuj
0tomtom2009-09-23 23:26#9
Potwierdzam to co mówi Kalina. Stan zabezpieczeń naszych banków to porażka na całej linii. Banki napady mają ubezpieczenia. To, że może się kiedyś stac tragedia i któryś z pracowników zginie z ręki jakiegoś szajbusa to będzie wypadek przy pracy.
Cytuj
0maciek2009-09-23 23:16#8
w kazdym banku kolo kasjerek powinien byc jakis przycisk, ktory w razie takiej sytuacji wlacza alarm. Widac ze polskie banki nie inwestuja w takie zabezpieczenia. I tak dostana odszkodowanie to co im zalezy
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46