24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Starostwo wkrótce po nowemu (wiz.)

Autor:
wikary
Opublikowano: 24 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Kilka miesięcy temu informowaliśmy już o tym, że  budynek Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wkrótce zyska zupełnie nowy wygląd. 

Do końca czerwca 2010 r.  wykonana zostanie modernizacja obiektu, która obejmie  m.in. wykonanie nowej elewacji - ocieplenie budynku, rozbudowę budynku biurowego o klatkę schodową - droge ewakuacyjną, przebudowę istniejącego wejścia i budowę nowego od południowej strony budynku.  W starostwie z myślą o starszych i niepełnosprawnych petentach zostanie zmontowana winda. W ramach inwestycji  przewidziana jest też budowa garażu  dla potrzeb starostwa.

Dzisiaj prezentujemy projekt wyglądu budynku po modernizacji.





Architektura projektowanej rozbudowy ma nawiązywać do architektury istniejącego budynku biurowego. Dotyczy to i zaprojektowanej nowej, sześciokondygnacyjnej klatki schodowej (w tym jedna kondygnacja podziemna) - jak i  wejść do budynku. W poziomie parteru od strony południowej zaprojektowano przeszklone wejście, schody zewnętrzne oraz dźwig osobowy dla osób niepełnosprawnych. W analogiczny sposób zaprojektowano drugie wejście - w miejscu istniejącego dzisiaj zadaszenia i schodów zewnętrznych od północnej strony budynku. Opórcz ww. działań budynek zostnie ocieplony, a elewacja zyska nowe kolory.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (uda się na początku października rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę modernizacji) prace rozpoczną się już na przełomie października i listopada. Planowany termin zakończenia - do 30 czerwca 2010 r.

KW
pierwsin.png

Komentarze

0kabatka862009-09-27 14:59#11
A fuj! :/
Cytuj
0Szpileczka2009-09-26 12:11#10
Niewątpliwie budynkowi temu należy się remont, abstrahując od tego kto by tam zasiadał na stołkach władzy. Przede wszystkim należy się to petentom, czyli NAM, tym którzy na co dzień ZMUSZENI są udać się do Starostwa.
A tak z przymrużeniem oka, dorysowała bym jeszcze kwiatki na budynku stylizowane na czasy hippisów, a pracownikom nakazała chodzić w dzwonach (jak Kropiwnicki swoim urzędnikom w rogatywkach) o skrętach nie wspomnę ;-)
Cytuj
0Berni2009-09-26 11:14#9
Nie wydali takich pieniędzy na nowy budynek. Jak mówicie że to nowy budynek to jest to populistyczny skrót myślowy. To jest remont budynku, a koszt pewnie jeszcze nie jest znany. Koszt w kryzysie zejdzie do miliona.
Cytuj
0neil2009-09-26 10:19#8
Sprzedali budynek byłej 'budowlanki' za 1.200.000 zł, czyli majątek oświatowy, a pieniądze poszły na długi szpitala i nową siedzibę powiatu za 1.700.000 zł. Nawet 1 zł z tych pieniędzy nie wydano na oświatę, która jest zaniedbana i wymaga nakladów.To najgorszy zarząd powiatu od lat, wystarczy zapoznać się z nazwiskami,a wszystko jasne. Mam nadzieję,że wyborcy drugi raz nie dadzą sie ogłupić i nie dadzą im szansy w następnej kadencji...

dobrze mówi.
Cytuj
0Benio2009-09-25 21:00#7
Sprzedali budynek byłej 'budowlanki' za 1.200.000 zł, czyli majątek oświatowy, a pieniądze poszły na długi szpitala i nową siedzibę powiatu za 1.700.000 zł. Nawet 1 zł z tych pieniędzy nie wydano na oświatę, która jest zaniedbana i wymaga nakladów.To najgorszy zarząd powiatu od lat, wystarczy zapoznać się z nazwiskami,a wszystko jasne. Mam nadzieję,że wyborcy drugi raz nie dadzą sie ogłupić i nie dadzą im szansy w następnej kadencji...
Cytuj
0Janek562009-09-25 15:20#6
Mi to przypomina szalone lata 90te. Trochę jak z zaniechanego pomysłu okaleczenia Bartka takimi kolorami.
Cytuj
0marian_z_poczty2009-09-25 15:15#5
Mi to sie (o zgrozo!) kojarzy z ZUS-em.
Cytuj
0edu792009-09-25 12:20#4
A ja myślałem, że będą cieli koszty a tu proszę nowa siedziba. Teraz w skarżysku mamy dwuwładzę jedna to Starostwo a druga UM. NO proszę jak się poklepie po ramieniu to i dobre stanowiska się znajdą dla pociotków!!!!
Cytuj
0Un12009-09-25 10:31#3
Zaraz zaraz! Dopiero co było pisane, że władze (UM i Powiat) będą się przenosić do nowo-wybudowanych GMACHÓW przy 1000-lecia. Więc po co ta modernizacja? Czy przenosiny o ile to w ogóle realne tyczą się tylko UM? Tak na marginesie to są w Skar osoby, które cenią, lubią lub po prostu szanują ludzi z powiatu i ich pracę? Bo ja osobiście nie znam takich...
Cytuj
0Ankh2009-09-24 23:54#2
To ma być siedziba powiatu czy władz PSL?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46