24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Inauguracja r. akademickiego w SWZPIZ (foto)

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 27 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dzisiaj w auli  Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się inauguracja  roku akademickiego 2009/10  Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania - Wydziału Zamiejscowego w Skarżysku-Kamiennej. Na uroczystość  oprócz studentów i  kadra naukowo-dydaktycznej uczelni, przyybyli również zaproszeni goście, a wśród nich m.in Prezydent Roman Wojcieszek, przedstawiciele Rady Miasta i Rady Powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu państwowego w wykonaniu chóru Sursum Corda, w szystkich  przybyłych powitał Dyrektor Wydziału Zamiejscowego SWSPiZ w Skarżysku – Andrzej Kazanowski. Następnie dyrektor odczytał  list do studentów od Rektora SWSPiZ - prof. dr hab. Romana Patory.

Rektor w liście podkreślał, że Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi  to urzeczywistnienie marzeń  założycieli uczelni - zorganizowano według niego nowoczesną europejską uczelnię akademicką - zatrudniającą wybitnych uczonych, organizującą konferencje, prowadzącą szereg badań naukowych, rozwijająca współpracę zagraniczną. Największym dokonaniem uczelni  było uzyskanie  uprawnień do doktoryzowania, dzięki któremu SWSPiZ znalazła się w zaszczytnym gronie kilku najlepszych niepublicznych uczelni akademickich. W ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój uczelni. Uruchomiono nowe kierunki studiów. Powstały wydziały zamiejscowe i zamiejscowe ośrodki dydaktyczne w kilkunastu miastach, w tym 3 lata temu w Skarżysku-Kamiennej.

Wydział zamiejscowy w Skarżysku - Kamiennej to dzisiaj prawie 400 studentów kształcących się na kilku kierunkach i wielu specjalnościach. Dzięki zaangażowaniu władz wydziału i kadry dydaktycznej Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Skarżysku-Kamiennej staje się ważnym ośrodkiem, oddziaływującym na życie społeczne, naukowe i kulturalne regionu świętokrzyskiego.

Bogaty dorobek uczelni nie byłby możliwy bez pomocy władz samorządowych. Rektor podziękował za współpracę posłom i senatorom,Staroście, Prezydentowi, i wielu innym lokalnym liderom, którzy byli i są  zaangażowani w pomoc i rozwój jedynej wyższej uczelni w powiecie skarżyskim.

Była też mowa o planach na przyszłość. Uczelnia w następnych latach chce uruchomić  nowe kierunki studiów, unowocześnić standardy kształcenia, poprawić jeszcze jakość kształcenia i prowadzenia badań naukowych, uzyskać prawa do habilitacji i do doktoryzowania na kolejnych kierunkach co przyczyni się do osiągnięcia przez naszą uczelnię statusu znaczącego, ogólnopolskiego i międzynarodowego ośrodka uniwersyteckiego. Rektor chciałby, aby dyplom uczelni stanowił nieprzemijającą wartość, był powodem do dumy i satysfakcji. Przedmiotem troski Rektora jest również i to, aby relacje między kadrą dydaktyczną, pracownikami administracyjnymi Uczelni oraz studentami oparte były na otwartości, wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

W ostatnich słowach listu, Rektor życzył  nowym studentom osiągnięcia sukcesu edukacyjnego, ukończenia studiów, dalszego kształcenia, zadowolenia z interesującej pracy po studiach, a także wielu radości w życiu osobistym.

Po odczytaniu listu od Rektora przystąpiono do immatrykulacji studentów. Po złożeniu przez nich ślubowania, nowym studentom wręczono indeksy. Następnie Dziekan WZ SWSPiZ w Skarżysku, dr Marek Krawiec wygłosił wykład inauguracyjny. Potem był już czas na tradcyjne "Gaudeamus Igitur"...

Całe wydarzenie zwieńczył bankiet.

  Inauguracja roku akademickiego odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej
Chór Sursum Corda... 

Aula PSM wypełniła się po brzegi studentami..
Zaproszenie przyjęli również radni miasta oraz radni powiatu...
Andrzej Kazanowski dyrektor Wydziału Zamiejscowego SWSPiZ  odczytał list w imieniu nieobecnego Rektora Uczelni..
Nowi studenci w Uczelni... 

Prezydent Miasta- Roman Wojcieszek w występie solowym..
Wspólne pamiątkowe zdjęcie..
Dziekan Wydziału Zamiejscowego - dr Marek Krawiec 
Uroczysty bankiet...
Nie zabrakło oczywiście chóralnych śpiewów..
I pysznego jedzenia...

M.Busiek Foto: Mariusz Busiek
pierwsin.png


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46

Komentarzy: 0

Druga odsłona XIII Memoriału im. Krzysztofa W…

Opublikowano: 23.09.2021 17:52

Komentarzy: 0

Nieudana pielęgnacja stóp

Opublikowano: 23.09.2021 12:46

Komentarzy: 0

Nietypowa interwencja skarżyskich strażaków

Opublikowano: 23.09.2021 12:00

Komentarzy: 2

"Bieg Westerplatczyków 1939" w Szko…

Opublikowano: 22.09.2021 21:34

Komentarzy: 0

7 miejsce drużyny Erbla w Ogólnopolskich Mist…

Opublikowano: 22.09.2021 20:18

Komentarzy: 0

Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podst…

Opublikowano: 22.09.2021 16:18

Komentarzy: 0

Skradziona przyczepa wróciła do właściciela

Opublikowano: 22.09.2021 14:06

Komentarzy: 0

Trwa nabór wniosków o uzyskanie stypendiów dl…

Opublikowano: 22.09.2021 10:02

Komentarzy: 0

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o histo…

Opublikowano: 22.09.2021 07:56

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne