24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

O ekologii w Skarżysku z RDC (foto+audio)

Autor:
wikary
Opublikowano: 30 Wrz 2009
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej,  Polskie Radio - Rozgłośnia Regionalna 'Radio Dla Ciebie' zorganizowało  debatę ekologiczną pod hasłem „Z ekologią na ty w gminie i powiecie” w której udział wzięła młodzież, nauczyciele, mieszkańcy, urzędnicy i samorządowcy.

Podobne debaty odbyły się już w kilkudziesięciu gminach województwa mazowieckiego, nasz gmina została włączona  do  cyklu debat ze względu na sąsiedztwo z Mazowszem i podobne problemy w zakresie  ekologii. A kluczowymi tematami  dzisiejszej debaty były m.in.: gospodarka odpadami,  edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, obszary Natura 2000, ekologia a inwestycje w mieście i powiecie.

W Skarżysku gościła ekipa RDC, na antenie tej rozgłośni przybliżono słuchaczom miasto - jego problemy, ale też historię, plany rozwoju,  najważniejsze inwestycje w kontekście ekologii i walory turystyczne. Wszystko spięte hasłem  "Tutaj można złapać oddech, zobaczyć, że Polska ma wiele kolorów, również kolor Ziemi Świętokrzyskiej". Gośćmi RDC byli m.in: prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek, jego zastępca  Zdzisław Kobierski, a także przyrodnik i ekolog Andrzej Staśkowiak.

W pierwszym wejściu antenowym Zdzisław Kobierski przybliżył słuchaczom nasze miasto. Oprócz omówienia bieżących problemów w zakresie  ekologii, opowiedział dlaczego warto odwiedzić nasze miasto i powiat. 


Prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek w rozmowie z dziennikarzem RDC Piotrem Łosiem, opowiadał o reklutywacji Benzylu, odniósł się również do jednej z najważniejszych inwestycji dla przyszłości miasta - budowy drogi S7 (chciałby wykorzystać  ten fakt do zwrócenia uwagi przejeżdżających przez miasto na miejskie atrakcje).  Mówił też o  działaniach  proekologicznych w Skarżysku  i ich roli w strategii miasta na przestrzeni ostatnich lat.


Andrzej Staśkowiak - znawca przyrody świętokrzyskiej,  opowiadał natomiast  o przyrodzie powiatu. KW foto: M.Świercz  audio: Radio Dla Ciebie
pierwsin.pngDodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46

Komentarzy: 0

Druga odsłona XIII Memoriału im. Krzysztofa W…

Opublikowano: 23.09.2021 17:52

Komentarzy: 0

Nieudana pielęgnacja stóp

Opublikowano: 23.09.2021 12:46

Komentarzy: 0

Nietypowa interwencja skarżyskich strażaków

Opublikowano: 23.09.2021 12:00

Komentarzy: 2

"Bieg Westerplatczyków 1939" w Szko…

Opublikowano: 22.09.2021 21:34

Komentarzy: 0

7 miejsce drużyny Erbla w Ogólnopolskich Mist…

Opublikowano: 22.09.2021 20:18

Komentarzy: 0

Turniej Gier i Zabaw dla klas III szkół podst…

Opublikowano: 22.09.2021 16:18

Komentarzy: 0

Skradziona przyczepa wróciła do właściciela

Opublikowano: 22.09.2021 14:06

Komentarzy: 0

Trwa nabór wniosków o uzyskanie stypendiów dl…

Opublikowano: 22.09.2021 10:02

Komentarzy: 0

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o histo…

Opublikowano: 22.09.2021 07:56

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne