15.12.2018 Ostatnia aktualizacja 16:34, 15.12.2018

Nowości na placach zabaw dla dzieci.

Autor:
wikary
Opublikowano: 10 Cze 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W najbliższym czasie najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli się cieszyć nowymi sprzętami na placach zabaw.

Nowe i bezpieczne urzadzenia pojawią się min. na: skwerze Planty na oś.Przydworcowym, skwerze przy ul. Podjazdowej, skwerze przy ul. Południowej, skwerze przy ul. Franciszkańskiej, skwerze przy ul. Prusa  i  na placu zabaw przy  ul. Zwycięzców.






Komentarze

0Angor2007-06-10 22:08#6
Właśnie nie wiadomo (bynajmniej mnie jak i mieszkańcom miejsca w którym mieszkam)z czyjej decyzji plac zabaw został usunięty, z Panem Andrzejem Zbrożkiem postaram się skontaktować w tej sprawie. Chociaż dziwie sie iż sam Radny GK nie zauważył iż tak istotnej rzeczy brakuje. Dziwne jest też to iż Pan Andrzej nie zauważa i nie dziwi go widok małych dzieci chodzących po osiedlu, bez skutku szukających placu do zabawy. Zgodzę się, jest jeden plac, lecz czy na tyle dzieci jeden plac wystarczy?
Cytuj
0Aga2007-06-10 19:46#5
Ciekawi mnie ile ta radość dzieciaków będzie trwać !?
Dopóki jednemu lub drugiemu baranowi nie będzie coś przeszkadzać i znów pozostaną straszące, stojące i niebezpieczne pozostałości po placu zabaw!!
Ale mam nadzieje że to nie nastąpi i że nasze dzieci w wakacje spokojnie i bezpiecznie będą miały gdzie sie bawić :-)
Cytuj
0zetka2007-06-10 18:06#4
To, że budynek był niszczony nie oznacza, że osiedle było czy jest zapomniane tylko oznacza, że mieszkańcy o nie nie dbają (a przynajmniej ich część).
Dalej nie dowiedziałem sie jaki był powód likwidacji placu zabaw. Może jedni chcieli placu zabaw, a drudzy czego innego i tych drugich było więcej?
Tak czy siak dobrze by było abyś skontaktował się z radnym Andrzejem Zbrożkiem mieszkającym w tym osiedlu i wyłuszczył mu sprawę. Zapraszam również do mnie w każdy piątek od 12-tej do 15tej do UM lub w innej porze ale po telefonicznym umówieniu się. Z każdej sytuacji jest jakieś możliwie optymistyczne dla przyszłości wyjście. Ktoś, w tym wypadku pewnie Ty musi się tym zająć. Idea społeczeństwa obywatelskiego kłania się.
Cytuj
0Angor2007-06-10 17:52#3
..... zgadzam się ze stwierdzeniem iż elewacja budynku w omawianej wcześniej świetlicy była notorycznie niszczona. Jest to kolejny fakt iż jest to zapomniane osiedle. Ostatni plac był na ulicy Jaracza 1. Pomimo protestów mieszkańców plac i tak został zlikwidowany. Tak, jest jedno miejsce gdzie taki plac można zorganizować (w sumie to nie tylko jedno), właśnie tam, bezpieczne huśtawki zamontować można. Lecz cóż, na tym osiedlu jest tak dużo (przepraszam za określenie) wrednych ludzi że każdy myśli tylko o sobie o własnym spokoju, a grupka małych dzieci jest już przeganiana, czy świadczy to o kulturze dzieci, czy też tych ludzi którzy przeganiają dzieci wcale nie zachowujące się głośno?
Cytuj
0zetka2007-06-10 17:03#2
Już pisałem, że dysponowanie budżetem to wybór pomiędzy słusznymi celami.Ale niestety wybór.
Nie rozumiem co oznacza że ostatnie place zabaw na GK zostały usunięte. Przez kogo? Urząd Miasta? A jeśli tak to gdzie byli mieszkańcy? A może mieszkańcy usunęli, zdewastowali (jestem gotowy do dyskusji o zdolności do dewastacji części tam zamieszkałych ludzi z uwagi na to ze byłem 2 lata gospodarzem CKP przy Szkolnej i długo będę pamiętał co z elewacją i podwórkiem czyniły lokalne dzieci na oczach mam i babć pomimo zorganizowania im przeze mnie świetlicy środowiskowej, która ostatnio jak słyszę padła i co wyprawiali, jaki chlew systematycznie wytwarzali konsumenci wina na schodach budynku).
Jeśli jest miejsce na GK pod jedną czy dwie huśtawki czy inne konstrukcje na początek i jeśli macie radnego w swojej okolicy może z tu mieszkam :-) to poproście go aby wziął się za robotę jak radni czy mieszkańcy z innych dzielnic w tej sprawie i sukces blisko.
Nie jestem szeryfem jak już pisałem który wszystkie indywidualne problemy potrafi dostrzec i im zaradzić. Montaż i dbanie o plac zabaw na GK to zadanie również dla rady Osiedla (jeśli jej nie ma to tym gorzej dla osiedla), tamtych mieszkańców, radnych.Samo chciejstwo to za mało. żeby mieć trzeba coś dać od siebie. Choćby inicjatywę.
Cytuj
0Angor2007-06-10 16:29#1
Jak zwykle Kolonia Górna zapomniana.......Panie Prezydencie Kobierski, może władze pomyślałyby też o zapomnianych terenach naszego miasta gdzie również jest wiele małych dzieci, nie mających gdzie sie bawić.Ostatnie place zabaw zostały usunięte rok temu i żadnego miejsca nie ma. Skarżysko nie obejmuje tylko wymienionych siedli w tym artykule lecz inne również!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Sparta Daleszyce najlepsza w Turnieju Piłki N…

Opublikowano: 15.12.2018 17:34