14.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Psia toaleta na terenie placu zabaw dla dzieci?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 22 Sie 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - to fakt znany i uznany. Nie dziwi więc, że psy są obecne i w wielu skarżyskich domach i mieszkaniach. Z posiadaniem psa wiąże się wiele obowiązków, a jednym z nich jest wyprowadzanie psa na spacer połączony z toaletą - i tu pojawia się problem...

- Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na temat "publicznej toalety dla psów" mieszczącej się na nieogrodzonym placu zabaw przy ulicy Południowej (tuż obok nowego, bezpiecznego miasteczka ruchu drogowego). Z drugiej strony placu znajduje się spore boisko które już od dawna i w całości jest używane przez właścicieli czworonogów do spacerów połączonych z toaletą... Niestety najwyraźniej właścicielom czworonogów to nie wystarcza... - napisała nasza Czytelniczka.

- Ogromne brawa za zorganizowanie miasteczka ruchu drogowego - tylko czy na prawdę takim wielkim problemem było pociągnięcie ogrodzenia i wydzielenia również placu zabaw? W godzinach porannych notorycznie z placu korzystają psy... Ostatnio ręce opadły mi całkiem jak zobaczyłam pieska załatwiającego swoje potrzeby w piaskownicy, do której lada chwila miały licznie przyjść dzieci... Właścicielka pieska nie widziała w tym problemu... - dodała.

- Ten plac jest chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi, problem jest więc istotny - m.in. ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Może właściciel tego terenu mógłby podjąć jakieś działania mające na celu rozwiązanie wspomnianego problemu? - podsumowała.

Właścicielem terenu jest Gmina Skarżysko-Kamienna. O to, czy miasto planuje ogrodzić wspomniany plac zabaw, lub podjąć inne działania (ustawienie stosownych znaków informacyjnych, organizację wydzielonych "piesuarów" lub koszy na psie odchody) zapytaliśmy Izabelę Szwagierek, podinspektor ds. kontaktów z mediami Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. 

Przede wszystkim chcielibyśmy przypomnieć, że właściciele psów powinni je odpowiednio nadzorować. Zgodnie z regulaminem placów zabaw, nie wolno na ich terenie wyprowadzać zwierząt – tym bardziej właściciele psów nie powinni dopuszczać  do tego, by te załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne do piaskownicy. Na ten moment nie rozważamy ogrodzenia placu zabaw. Znajduje się tam tablica informująca o zasadach korzystania z placu – jest tam zapis o zakazie wyprowadzania psów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, rozważymy ustawienie dodatkowej tablicy z informacją o zakazie - poinformowała Izabela Szwagierek

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożar samochodu osobowego na ulicy Krakowskie…

Opublikowano: 14.08.2018 11:42

Komentarzy: 1

Oszuści nadal aktywni. Kobieta straciła 10 00…

Opublikowano: 14.08.2018 10:51

Komentarzy: 2

Zwycięstwo Orlicza na inaugurację ligi

Opublikowano: 13.08.2018 17:04

Komentarzy: 0

Pre-umowa na dofinansowanie budowy tunelu pie…

Opublikowano: 13.08.2018 12:40

Komentarzy: 25

Tragiczny wypadek w Suchedniowie. Nie żyje je…

Opublikowano: 13.08.2018 11:56

Komentarzy: 0

Dożynki w Łącznej

Opublikowano: 13.08.2018 11:23

Komentarzy: 0

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie na d…

Opublikowano: 13.08.2018 11:08

Komentarzy: 0

W sobotę odbędzie się II piknik żeglarski TSK…

Opublikowano: 13.08.2018 10:39

Komentarzy: 0

Kibice Granatu zagrali dla chorego Konrada

Opublikowano: 12.08.2018 14:11

Komentarzy: 0

Posiadał przy sobie narkotyki. Został zatrzym…

Opublikowano: 11.08.2018 21:30

Komentarzy: 0

  • hum1
  • hum2
  • hum3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum