22.02.2019 Ostatnia aktualizacja 13:53, 21.02.2019

Psia toaleta na terenie placu zabaw dla dzieci?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 22 Sie 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka - to fakt znany i uznany. Nie dziwi więc, że psy są obecne i w wielu skarżyskich domach i mieszkaniach. Z posiadaniem psa wiąże się wiele obowiązków, a jednym z nich jest wyprowadzanie psa na spacer połączony z toaletą - i tu pojawia się problem...

- Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na temat "publicznej toalety dla psów" mieszczącej się na nieogrodzonym placu zabaw przy ulicy Południowej (tuż obok nowego, bezpiecznego miasteczka ruchu drogowego). Z drugiej strony placu znajduje się spore boisko które już od dawna i w całości jest używane przez właścicieli czworonogów do spacerów połączonych z toaletą... Niestety najwyraźniej właścicielom czworonogów to nie wystarcza... - napisała nasza Czytelniczka.

- Ogromne brawa za zorganizowanie miasteczka ruchu drogowego - tylko czy na prawdę takim wielkim problemem było pociągnięcie ogrodzenia i wydzielenia również placu zabaw? W godzinach porannych notorycznie z placu korzystają psy... Ostatnio ręce opadły mi całkiem jak zobaczyłam pieska załatwiającego swoje potrzeby w piaskownicy, do której lada chwila miały licznie przyjść dzieci... Właścicielka pieska nie widziała w tym problemu... - dodała.

- Ten plac jest chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi, problem jest więc istotny - m.in. ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Może właściciel tego terenu mógłby podjąć jakieś działania mające na celu rozwiązanie wspomnianego problemu? - podsumowała.

Właścicielem terenu jest Gmina Skarżysko-Kamienna. O to, czy miasto planuje ogrodzić wspomniany plac zabaw, lub podjąć inne działania (ustawienie stosownych znaków informacyjnych, organizację wydzielonych "piesuarów" lub koszy na psie odchody) zapytaliśmy Izabelę Szwagierek, podinspektor ds. kontaktów z mediami Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. 

Przede wszystkim chcielibyśmy przypomnieć, że właściciele psów powinni je odpowiednio nadzorować. Zgodnie z regulaminem placów zabaw, nie wolno na ich terenie wyprowadzać zwierząt – tym bardziej właściciele psów nie powinni dopuszczać  do tego, by te załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne do piaskownicy. Na ten moment nie rozważamy ogrodzenia placu zabaw. Znajduje się tam tablica informująca o zasadach korzystania z placu – jest tam zapis o zakazie wyprowadzania psów. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, rozważymy ustawienie dodatkowej tablicy z informacją o zakazie - poinformowała Izabela Szwagierek

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Skradzionym dalmierzem odmierzył drogę do cel…

Opublikowano: 21.02.2019 14:53

Komentarzy: 0

ZSE z patronatem naukowym Politechniki Święto…

Opublikowano: 21.02.2019 12:28

Komentarzy: 0

Amator ładnych zapachów za kratkami

Opublikowano: 21.02.2019 08:23

Komentarzy: 0

Co dalej z budową ronda Towarowa/1 Maja? Part…

Opublikowano: 20.02.2019 19:49

Komentarzy: 5

Dziewczęta z I LO mistrzyniami Skarżyska w pi…

Opublikowano: 20.02.2019 15:18

Komentarzy: 0

Akcja poboru krwi w "Mickiewiczu". …

Opublikowano: 20.02.2019 15:08

Komentarzy: 0

Po VI sesji Rady Miasta

Opublikowano: 20.02.2019 09:47

Komentarzy: 4

„Piraci” na S-7. Pędzili ponad 200 km/h

Opublikowano: 19.02.2019 13:33

Komentarzy: 3

Trwa budowa mieszkań socjalnych

Opublikowano: 19.02.2019 11:41

Komentarzy: 2

Zmienią lokalizację Punktu Selektywnej Zbiórk…

Opublikowano: 18.02.2019 20:25

Komentarzy: 2

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum