17.11.2018 Ostatnia aktualizacja 17:54, 17.11.2018

Zaniedbane miejsce wypoczynku?

Autor:
MB Foto: Czytelnik
Opublikowano: 23 Sie 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Rejów  i tereny wokół zalewu to jedna z największych atrakcji Skarżyska-Kamiennej. W infrastrukturę sportowo-rekreacyjną wokół zalewu kilka lat temu zainwestowano miliony złotych, ale nasz Czytelnik zwraca uwagę na to, że obecnie jej stan pozostawia już wiele do życzenia...

- Jednym z najważniejszych atutów naszego miasta są piękne tereny rekreacyjne. W ostatnim okresie czasu - z uwagi na to, że w Radomiu zamknięto dostępne zbiorniki wodne - oprócz osób ze Skarżyska i okolic, Rejów odwiedza również wiele osób ze wspomnianego miasta. Niestety wypoczywający od strony tzw. "dzikiej plaży" mogą zobaczyć jak wygląda niegospodarność władz miasta i brak zainteresowania tym terenem - pisze do nas Czytelnik.

- Brudny piasek, uszkodzona karuzela, oderwane deski z obicia budynku, rozpadające się cokoły, pomazane drzwi. To zobaczą wypoczywający. Do tego mimo, że przebywa tam duża ilość osób, WC zamykane o godz. 18:00 nawet jeśli jest pełna plaża ludzi. To jest przykład jak można fajne miejsce doprowadzić do ruin
y... - dodaje. 

O utrzymanie porządku na plaży, utrzymanie techniczne infrastruktury i funkcjonowanie zaplecza sanitarnego na tzw. "dzikiej plaży" zapytaliśmy Janusza Sztompke, dyrektora Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji (jednostki odpowiedzialnej za utrzymanie tam porządku).

- Pragnę poinformować, iż większość prac związanych z infrastrukturą zostanie wykonana w bieżącym tygodniu (naprawiona zostanie karuzela, deski z obicia budynku i cokoły, pomalowane zostaną drzwi pomieszczenia ratowników). Brudnego piasku niestety nie jesteśmy w stanie wymienić. W związku z kradzieżami drobnego sprzętu znajdującego się w ubikacjach, WC zamykane było po zakończeniu dyżuru ratowników. Nie jesteśmy w stanie obecnie zatrudnić pracownika dozorującego przez cały dzień ubikacji. Biorąc jednak pod uwagę potrzeby mieszkańców postaramy się, aby w dni kiedy z kąpieliska korzysta duża ilość osób toalety funkcjonowały dłużej - powiedział dyrektor MCSiR. 

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

Komentarze

+7eye2017-08-26 17:32#6
Cytuję Mieszkaniec Skarżysk:
Problem z ubikacjami, jest w całym mieście...na Rejowie, przy cmentarzu na Łyżwach, czy na targowisku, nie wspomnę już o naszym Manhattanie. Dziwne, że tym się nie zajmie skarżyski Sanepid. Panie chodzą sprawdzają sprzedających ale już z drugiej strony budynku nie zajrzą. Wychodek z wczesnego socjalizmu. Pieniądze z w/w placówek przecież wpływają do kasy miejskiej i tak dobrze zarządzającego nimi prezydenta.

Skoro jesteśmy przy manhattanie. to dodam jeszcze, że jakim prawem handel odbywa się na chodniku przy targowisku?
Kiedyś to zgłaszałem do KPP Skarżysko. I co? I nic. Niedługo to na ulicę wejdą. Nie ma jak przejść, czemu z tym nic nie zrobią? Mandaty się powinny sypać jeden za drugim.
Albo szczury latające po tym targowisku. Wstyd.
Cytuj
+9Mieszkaniec Skarżysk2017-08-26 09:05#5
Problem z ubikacjami, jest w całym mieście...na Rejowie, przy cmentarzu na Łyżwach, czy na targowisku, nie wspomnę już o naszym Manhattanie. Dziwne, że tym się nie zajmie skarżyski Sanepid. Panie chodzą sprawdzają sprzedających ale już z drugiej strony budynku nie zajrzą. Wychodek z wczesnego socjalizmu. Pieniądze z w/w placówek przecież wpływają do kasy miejskiej i tak dobrze zarządzającego nimi prezydenta.
Cytuj
+5Robinson2017-08-25 22:29#4
Problem z ubikacjami trzeba rozwiązać, bo efekty tego, że są czynne do 18 widać później w całym lesie. Czy nie można problemu rozwiązać np. na okres letni zatrudniając kogoś w ramach robót interwencyjnych ? Kolejna sprawa czy nie można założyć na tym terenie kamery monitoringu ? Ograniczyłoby to dewastację. Do tego ta skrzynka z kablami, chyba trzeba tam wysłać jakąś kontrolę z zakładu energetycznego, bo nie dość, że się rozwala to te podłączenia...
Cytuj
+8mieszkaniec2017-08-25 07:28#3
"Pragnę poinformować, iż większość prac związanych z infrastrukturą zostanie wykonana w bieżącym tygodniu " - jakby pan Sztompke tak pragnął utrzymać porządek, jak pragnie informować to na pewno byłoby dużo lepiej. Ja natomiast pragnę poinformować pana Sztompke, że za tydzień to właśnie kończą się wakacje!
Cytuj
+9Ska...2017-08-25 00:43#2
A pani Martyna Maj twierdzi, że ze względów finansowych nie stać ich na wymianę piasku. Ale jak się wchodzi do urzędu gminy to tylu pracowników się pałęta. Po co oni tam są? Ostatnio przerwałem jednej pani bardzo intensywne poszukiwania kosmetyków na alledrogo. Chciałem w tym miejscu ją przeprosić, nie powinienem jej zawracać głowy. Gdzie też mi przyszło do głowy iść do urzędu i próbować załatwić sprawę, i to jeszcze w godzinach ich pracy. Wstyd mi. ;)

Prezydencie, oszczędź wstydu sobie i miastu, podaj się pan do dymisji.
Cytuj
+9Kasia22017-08-24 21:42#1
Piasek, piaskiem ale chwasty, śmieci - syf w całym mieści. Takiego syfu za żadnego Prezydenta nie było.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Granatu z Neptunem Końskie na zako…

Opublikowano: 17.11.2018 14:53

Komentarzy: 1

Powiatowy Konkurs Matematyczny w ZST-M

Opublikowano: 16.11.2018 19:54

Komentarzy: 0

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Suchedniowie…

Opublikowano: 16.11.2018 18:38

Komentarzy: 0

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w Zespole Pla…

Opublikowano: 16.11.2018 14:50

Komentarzy: 0

Dyskutowali m.in. o twórczej resocjalizacji

Opublikowano: 16.11.2018 14:29

Komentarzy: 0

Msza święta w intencji maturzystów

Opublikowano: 16.11.2018 14:13

Komentarzy: 0

Za użycie nieswojej karty odpowie przed sądem

Opublikowano: 16.11.2018 13:17

Komentarzy: 0

Kolejne zwycięstwo siatkarek Dany Gameb UKS R…

Opublikowano: 16.11.2018 10:00

Komentarzy: 0

Andrzej Bętkowski marszałkiem województwa?

Opublikowano: 15.11.2018 20:27

Komentarzy: 21

Spektakl "Drogi Polaków do niepodległośc…

Opublikowano: 15.11.2018 17:28

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum