20.01.2019 Ostatnia aktualizacja 22:31, 20.01.2019

O rekrutacji do przedszkoli

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 08 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Zakończył się nabór do skarżyskich przedszkoli na kolejny rok. Co roku podczas naborów do przedszkoli pojawiają się problemy z dostępnością miejsc w placówkach wybranych przez rodziców. I właśnie z takim problemem zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników.

- Chciałbym zabrać głos ws. tegorocznego naboru do przedszkoli w Skarżysku-Kamiennej. Jako rodzice mogliśmy wskazać trzy placówki do których chcielibyśmy posłać nasze dzieci. W przypadku części z nich był jednak problem z zapisem - brakowało w nich miejsc. Rozumiem, że miasto planując sieć oddziałów kieruje się optymalizacją wykorzystania bazy lokalowej i zaplecza ludzkiego, ale powinno również wziąć pod uwagę potrzeby rodziców i dzieci. Chciałem zapisać dziecko do Przedszkola Nr 16 przy ul. Sezamkowej, ale ta placówka przeżywa istne oblężenie - ma tam powstać 5 oddziałów, ale zapotrzebowanie jest większe. Uzyskałem informację, że być może uda się uruchomić szósty oddział, ale pewności nie ma. Czy w dzisiejszych czasach trudno na zgłaszane zapotrzebowanie przez rodziców reagować na bieżąco?  - napisał Czytelnik.

Powyższe pytanie zadaliśmy Anecie Ferencz, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej. - Zapewniam, że staramy się reagować na bieżąco na wszelkie uwagi i problemy zgłaszane przez rodziców i dyrekcje placówek. Na etapie planowania oddziałów w poszczególnych placówkach - oprócz zapotrzebowania zgłaszanego przez rodziców - musimy uwzględniać i czynnik ekonomiczny (środki jakimi dysponujemy na realizację tego zadania) i możliwości techniczne (np. możliwości dostępnej bazy lokalowej) - powiedziała Ferencz.

- Jeśli chodzi o konkretne przypadki, to w Przedszkolu Nr 16 przy ul. Spółdzielczej miało być uruchomionych w kolejnym roku szkolnym 5 oddziałów, ale planowane jest otwarcie dodatkowego - szóstego - oddziału - dodała. - W tym momencie należy wspomnieć również i o tym, że pod koniec przyszłego tygodnia planowane jest nasze spotkanie z dyrektorami wszystkich przedszkoli, podczas którego omówiony zostanie przebieg naboru do placówek. Będzie to dobra okazja na omówienie ewentualnych problemów związanych z rekrutacją i wypracowanie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. 

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

 

Komentarze

0Sygnalista2018-05-10 10:47#5
Cytuję Alikkniot:
Jakoś ten list od czytelnika pachnie listem do Jestem z dawnej epoki. :D
Jak czytelnik szuka luksusu i jest wybredny to polecam przedszkole prywatne. Przedszkole publiczne oferuje solidny i dobry poziom ale nie jest z gumy a tu widzę, że suweren tego nie zauważa i jeszcze ma żal.

Suweren po to płaci podatki, w tym lokalne, by tego problemu nie miał. Nikt tu luksusu nie szuka, tylko tego, co m się należy za zrzeczenie się części swych praw na rzecz Państwa.
Cytuj
+1Sygnalista2018-05-10 10:45#4
Myślę, że część problemu rozwiązałoby utworzenie oddziałów zerówkowych w szkołach.
Sprawa jest poważna, a problem będzie się NASILAŁ w kolejnych latach.Pod dywan nie da się go zmieść.
Chyba, że ktoś uważa, że po jesiennnych wyborach już go dotyczył nie będzie...
Cytuj
+1Kasia1332018-05-09 22:23#3
Nie chodzi o luksus tylko o to, że miejsc w przedszkolach jest mało i dostaje się je po znajomości. Dwa lata temu moje dziecko nie dostało się do żadnego przedszkola które mam blisko domu i teraz musimy dojeżdżać do przedszkola w którym miejsce było. Przedszkole prywatne to nie jest wyjście bo po pierwsze nie każdego na nie stać a po drugie nie uważam żeby było lepsze od przedszkola państwowego a już na pewno nie za takie pieniądze. Były pieniądze z urzędu marszalkowskiego na utworzenie żłobkow i przedszkoli ale miasto nie zrobiło nic w tej sprawie. A co roku jest ten sam problem.
Cytuj
+1dsf2018-05-09 07:09#2
Z dawnej epoki to jest Twoje myślenie. To wtedy trzeba było bez mrugnięcia oka godzić się z wymysłami urzędników. Jeśli są możliwości techniczne przyjęcia większej ilości dzieci w jakimś przedszkolu i jest zapotrzebowanie na to, to czemu nie? Pieniądze pójdą za dzieckiem i uruchomią zdrową konkurencję między przedszkolami.
Cytuj
-2Alikkniot2018-05-08 20:26#1
Jakoś ten list od czytelnika pachnie listem do Jestem z dawnej epoki. :D
Jak czytelnik szuka luksusu i jest wybredny to polecam przedszkole prywatne. Przedszkole publiczne oferuje solidny i dobry poziom ale nie jest z gumy a tu widzę, że suweren tego nie zauważa i jeszcze ma żal.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skarżysko murem za Owsiakiem. Minuta ciszy dl…

Opublikowano: 20.01.2019 21:00

Komentarzy: 0

HALPN: Siódma kolejka spotkań

Opublikowano: 20.01.2019 18:33

Komentarzy: 0

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 1

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 6

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum