20.05.2019 Ostatnia aktualizacja 21:13, 19.05.2019

O rekrutacji do przedszkoli

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 08 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Zakończył się nabór do skarżyskich przedszkoli na kolejny rok. Co roku podczas naborów do przedszkoli pojawiają się problemy z dostępnością miejsc w placówkach wybranych przez rodziców. I właśnie z takim problemem zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników.

- Chciałbym zabrać głos ws. tegorocznego naboru do przedszkoli w Skarżysku-Kamiennej. Jako rodzice mogliśmy wskazać trzy placówki do których chcielibyśmy posłać nasze dzieci. W przypadku części z nich był jednak problem z zapisem - brakowało w nich miejsc. Rozumiem, że miasto planując sieć oddziałów kieruje się optymalizacją wykorzystania bazy lokalowej i zaplecza ludzkiego, ale powinno również wziąć pod uwagę potrzeby rodziców i dzieci. Chciałem zapisać dziecko do Przedszkola Nr 16 przy ul. Sezamkowej, ale ta placówka przeżywa istne oblężenie - ma tam powstać 5 oddziałów, ale zapotrzebowanie jest większe. Uzyskałem informację, że być może uda się uruchomić szósty oddział, ale pewności nie ma. Czy w dzisiejszych czasach trudno na zgłaszane zapotrzebowanie przez rodziców reagować na bieżąco?  - napisał Czytelnik.

Powyższe pytanie zadaliśmy Anecie Ferencz, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej. - Zapewniam, że staramy się reagować na bieżąco na wszelkie uwagi i problemy zgłaszane przez rodziców i dyrekcje placówek. Na etapie planowania oddziałów w poszczególnych placówkach - oprócz zapotrzebowania zgłaszanego przez rodziców - musimy uwzględniać i czynnik ekonomiczny (środki jakimi dysponujemy na realizację tego zadania) i możliwości techniczne (np. możliwości dostępnej bazy lokalowej) - powiedziała Ferencz.

- Jeśli chodzi o konkretne przypadki, to w Przedszkolu Nr 16 przy ul. Spółdzielczej miało być uruchomionych w kolejnym roku szkolnym 5 oddziałów, ale planowane jest otwarcie dodatkowego - szóstego - oddziału - dodała. - W tym momencie należy wspomnieć również i o tym, że pod koniec przyszłego tygodnia planowane jest nasze spotkanie z dyrektorami wszystkich przedszkoli, podczas którego omówiony zostanie przebieg naboru do placówek. Będzie to dobra okazja na omówienie ewentualnych problemów związanych z rekrutacją i wypracowanie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. 

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

 

Komentarze

0Sygnalista2018-05-10 10:47#5
Cytuję Alikkniot:
Jakoś ten list od czytelnika pachnie listem do Jestem z dawnej epoki. :D
Jak czytelnik szuka luksusu i jest wybredny to polecam przedszkole prywatne. Przedszkole publiczne oferuje solidny i dobry poziom ale nie jest z gumy a tu widzę, że suweren tego nie zauważa i jeszcze ma żal.

Suweren po to płaci podatki, w tym lokalne, by tego problemu nie miał. Nikt tu luksusu nie szuka, tylko tego, co m się należy za zrzeczenie się części swych praw na rzecz Państwa.
Cytuj
+1Sygnalista2018-05-10 10:45#4
Myślę, że część problemu rozwiązałoby utworzenie oddziałów zerówkowych w szkołach.
Sprawa jest poważna, a problem będzie się NASILAŁ w kolejnych latach.Pod dywan nie da się go zmieść.
Chyba, że ktoś uważa, że po jesiennnych wyborach już go dotyczył nie będzie...
Cytuj
+1Kasia1332018-05-09 22:23#3
Nie chodzi o luksus tylko o to, że miejsc w przedszkolach jest mało i dostaje się je po znajomości. Dwa lata temu moje dziecko nie dostało się do żadnego przedszkola które mam blisko domu i teraz musimy dojeżdżać do przedszkola w którym miejsce było. Przedszkole prywatne to nie jest wyjście bo po pierwsze nie każdego na nie stać a po drugie nie uważam żeby było lepsze od przedszkola państwowego a już na pewno nie za takie pieniądze. Były pieniądze z urzędu marszalkowskiego na utworzenie żłobkow i przedszkoli ale miasto nie zrobiło nic w tej sprawie. A co roku jest ten sam problem.
Cytuj
+1dsf2018-05-09 07:09#2
Z dawnej epoki to jest Twoje myślenie. To wtedy trzeba było bez mrugnięcia oka godzić się z wymysłami urzędników. Jeśli są możliwości techniczne przyjęcia większej ilości dzieci w jakimś przedszkolu i jest zapotrzebowanie na to, to czemu nie? Pieniądze pójdą za dzieckiem i uruchomią zdrową konkurencję między przedszkolami.
Cytuj
-2Alikkniot2018-05-08 20:26#1
Jakoś ten list od czytelnika pachnie listem do Jestem z dawnej epoki. :D
Jak czytelnik szuka luksusu i jest wybredny to polecam przedszkole prywatne. Przedszkole publiczne oferuje solidny i dobry poziom ale nie jest z gumy a tu widzę, że suweren tego nie zauważa i jeszcze ma żal.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

ALPN: Czwarta kolejka spotkań

Opublikowano: 19.05.2019 23:13

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów awansował do IV ligi

Opublikowano: 19.05.2019 21:40

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce …

Opublikowano: 19.05.2019 13:10

Komentarzy: 0

Noc Muzeów w Muzeum im.Orła Białego

Opublikowano: 19.05.2019 12:18

Komentarzy: 1

„Projekt Wiara” po raz trzeci w Skarżysku

Opublikowano: 19.05.2019 11:23

Komentarzy: 5

X Piknik Kawaleryjski

Opublikowano: 18.05.2019 22:20

Komentarzy: 0

Pierwsza porażka Granatu od blisko dwóch lat …

Opublikowano: 18.05.2019 19:53

Komentarzy: 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Siatkówce …

Opublikowano: 17.05.2019 12:49

Komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Transportowo-Me…

Opublikowano: 17.05.2019 11:52

Komentarzy: 0

Zapraszamy na X Piknik Kawaleryjski

Opublikowano: 17.05.2019 11:30

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum