25.08.2019 Ostatnia aktualizacja 22:34, 24.08.2019

Końcowy przystanek autobusowy na osiedlu Łyżwy przestał straszyć

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Paź 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Do naszej redakcji z prośbą o interwencję zwróciła się jedna mieszkanek osiedla Łyżwy, która na co dzień korzysta z komunikacji miejskiej oraz końcowego przystanku autobusowego na ulicy Łyżwy.

W mailu, który otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną czytamy:

- Prosiłabym o zainteresowanie się przystankiem końcowym na ul. Łyżwy. Strach stać wieczorem na tym przystanku. Poza tym może władza przed wyborami powiedziałaby kiedy dokończy chodnik na ul. Łyżwy bo on kończy się przy cmentarzu, ulica  była budowana około 1990 roku i od tej pory jest tylko łatana przed Wszystkimi Świętymi.....żeby można było dojechać na cmentarz....ulica jest jaka jest ....nikt się tym nie interesuje,  chodnika od połowy ulicy brak. W latach 90-tych wszyscy po stronie parzystej numeracji się przesuwali bo mieli budować chodnik i tak im zeszło, rowy są zaniedbane zatykają się...., tam też mieszkają rodziny z dziećmi....które wracają ze szkoły idąc ulicą....czy ktoś się w końcu tym zainteresuje......???? Ja rozumiem że nie jest to dzielnica w centrum miasta, ale wszyscy płacimy podatki i może ktoś zainteresowałby się tym tematem- czytamy w mailu
 
W sprawie zaniedbanego przystanku i zarośniętego chodnika zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, który jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku w tym miejscu. Następnego dnia po naszej interwencji przy wykonywaniu zdjęć do artykułu zastaliśmy osoby sprzątające chodnik. Należy zadać pytanie , dlaczego stało się to dopiero po naszej interwencji?

Natomiast o budowę chodnika zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym. - Zarząd Dróg Powiatowych zaproponuje umieszczenie budowy chodnika przy ulicy Łyżwy w planie przyszłorocznego budżetu powiatu. O tym, czy chodnik powstanie decydować będzie Rada Powiatu - poinformowała nas Anna Leżańska, członek zarządu powiatu skarżyskiego. 

zdjęcie naszej Czytelniczki  wykonane przed interwencją służb porządkowych

Komentarze

-1Bezogródek2018-10-09 08:43#9
Najpierw wychowujmy dzieci ,żeby nie niszczyły ,a potem wymagajmy.Chociaż by był najlepszy prezes MPK,najnowocześniejsze przystanki i autobusy ,to nic nie zatrzyma wandali,kiboli i temu podobnych.
Cytuj
+4Arnold Styś2018-10-07 20:53#8
Prawdziwa wizytówka rządów K.Kroniga i jego kolegi B.Iskry. Całe miasto wyplakatował wyretuszowanym zdjęciem na którym brakuje mu połowy twarzy, a na remont przystanku kasy nie ma? Wstyd!
Cytuj
+3miesz2018-10-06 21:56#7
Najlepszą wizytówkę miasta stanowi przystanek na Zachodnim obok Kościoła ul.Legionów / interwencja w MKS-ie nie pomogła - dwa lata temu/ a ulica Rzeczna ??? nie daje powodów do dumy :cry:
Cytuj
+6pasazer2018-10-05 10:27#6
Rozkładu jazdy jak nie było tak nie ma. Kto jest za to odpowiedzialny w MKS?
Cytuj
+11HAQ2018-10-04 15:15#5
Idealne miejsce na przystanek z elektronicznym systemem informacji pasażerskiej z projektu obejmującego przebudowę wiaduktu :)
Cytuj
+3gibson2018-10-04 11:02#4
Cytuję paul 76:
Takich miejsc jest w Skarżysku wiele. Zapomnianych przez "Boga i ludzi".
A naiwni nich ponownie wybiorą pana Kroniga na prezydenta i dalej pieniądze będą szły na między innymi finansowanie
zabaw, imprez , wątpliwych - naciąganych delegacji czy np. tak "WIELKIEGO" i potrzebnego miastu forum ekonomicznego.
Niech on i jego ekipa dalej bawi się za publiczne pieniądze !


nie tylko chodnikami i ulicami żyję społeczność lokalna.
takim podejściem, zamknijmy, kina, kościoły i całe życie społeczno - kulturalne
nie tędy droga
Cytuj
+20ciekawy22018-10-04 08:34#3
czy juz tradycyjnie trzeba pokazywac obecnej władzy co trzeba w mieście robic?? Dlaczego nie jest to robione bez interwencji mieszkańców? A może jeszcze jest za mało urzedników zatrudnionych? a jak to Panie Prezydencie jest z tworzeniem tych nieurzedniczych stanowisk pracy na których zatrudnia Pan w urzedzie ludzi bez konkursu?? Czy one są tak potrzebne? Dlaczego nie ogłasza Pan konkursu na te stanowiska? Z analizy kandydatów na radnych widać że na listach niektórych komitetów sprzyjających Panu w obecnych wyborach są osoby zatrudnione na stanowiskach nieurzedniczych. Gdzie te oszczędnosci w urzedzie miasta które tak Pan szumnie zapowiadał w poprzedniej kampanii??
Cytuj
+12paul 762018-10-04 07:27#2
Takich miejsc jest w Skarżysku wiele. Zapomnianych przez "Boga i ludzi".
A naiwni nich ponownie wybiorą pana Kroniga na prezydenta i dalej pieniądze będą szły na między innymi finansowanie
zabaw, imprez , wątpliwych - naciąganych delegacji czy np. tak "WIELKIEGO" i potrzebnego miastu forum ekonomicznego.
Niech on i jego ekipa dalej bawi się za publiczne pieniądze !
Cytuj
+17Mieszkaniec2018-10-03 21:56#1
Dobrze że teren przystanku uprzątnięto ale trzeba jeszcze go odpowiednio oświetlić i zrobić nowe oznaczenie, bo jak widać na zdjęciach miejsce raczej nieciekawe wieczorem.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo rezerw Granatu na inaugurację B kl…

Opublikowano: 25.08.2019 00:14