24.02.2019 Ostatnia aktualizacja 00:30, 24.02.2019

"Kamienna wkrótce jak Neapol". Są problemy z odbiorem odpadów komunalnych?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 07 Lut 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Od kilku dni otrzymujemy od naszych Czytelników informacje o problemach z terminowym odbiorem odpadów komunalnych w Skarżysku-Kamiennej - głównie na południu miasta, z osiedli o zabudowie jednorodzinnej (chociaż opóźnienia w odbiorze odpadów są również na osiedlach z zabudową wielorodzinną). Poirytowani mieszkańcy informują, że nikt nie uprzedził ich o przesunięciu terminu odbioru odpadów, ani o przyczynie takich opóźnień. Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewniają, że opóźnienia wkrótce zostaną nadrobione...

Od kilku dni otrzymujemy od naszych Czytelników informacje o problemach z terminowym odbiorem odpadów komunalnych w Skarżysku-Kamiennej . - Mam prośbę, czy mogliby Państwo ustalić przyczynę opóźnień w odbiorze śmieci z osiedla Kamienna? Zgodnie z harmonogramem śmieci miały być odebrane, ale nic się nie dzieje. Nikt nas nie informuje o powodach opóźnień, a wszystko zaczyna wyglądać nieciekawie (...) -  pisał do nas czytelnik. - Jeszcze trochę i Kamienna będzie wyglądała jak Neapol - powiedziała interweniująca w ww. sprawie Czytelniczka z os. Kamienna. Podobne problemy zgłaszali i mieszkańcy z innych osiedli (m.in. z os. Książece, os. Łyżwy i os.Bór ). Mieszkańcy informowali nas jednocześnie o pojawiających się plotkach, że powodem całej sytuacji miałoby być opóźnienie w płatnościach od gminy z tyt. realizacji umowy na odbiór odpadów.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej Izabelę Szwagierek. - Faktycznie wystąpiły takie opóźnienia. Opóźnienia w odbiorze śmieci spowodowane są najprawdopodobniej jakimiś problemami wewnętrznymi firmy (lub jej podwykonawców) odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych z naszego miasta. Po powzięciu informacji o opóźnieniach, natychmiast zareagowaliśmy - opóźnienia mają być nadrobione w najbliższych dniach. Nie jest prawdą, jakoby występowały opóźnienia płatności z tytułu realizowanych umów - wszystkie faktury płacone są na bieżąco - zapewniła Izabela Szwagierek.




Komentarze

+10handzia552019-02-08 13:18#12
Tydzień mija, śmieci dalej leżą. Może by się tak skrzyknąć i zawiezć te wory pod Urząd Miasta? Plac tam jest duży, śmiecie z Kamiennej zmieszczą się spokojnie.
Cytuj
+15Bolo2019-02-08 08:43#11
Jeden wielki syf i marazm w mieście. Inwestycji zero, inwestorów jak nie było tak niema, spłata długów przełożona na kolejne lata. Niespełnione obietnice (arka, tunel , itp. ). działania jedynie pozorowane. Brak jakiejkolwiek wizji rozwoju. Bezrobocie największe w województwie. Konkursy organizowane przez miasto na stanowiska kierownicze i urzędnicze to zwykła farsa. Pracę dostają głównie działacze PO i koledzy. Prezydent zachowujący się i wyglądający jak zwykły obszczymurek.
a szczegóły w krotce.
Cytuj
+16JennaJameson2019-02-07 23:09#10
[quote name="Darko"Skarżyskie władze istnieją tylko teoretycznie i nie wiedzą, co dzieje się na zarządzanym przez nich terenie... Nie dość, że na poszczególnych osiedlach panuje syf z powodu małej liczby koszy stacjonarnych, bo reszta jest zamykana na klucz, to jeszcze i te nie będą uprzątnięte z ulic.. Śnieg stopniał. Dziurów od groma na drogach i piach miejscami po kostki i zatyka kanalizacje... Przyjdzie ulewa i znowu tu i ówdzie kogoś zaleje, bo nikt nie panuje na tym skarżyskim syfem...
Nie nie nie, nic nie rozumiesz. Miasto ma długi po PiS, Konrad musi bidaczek je spłacać (aa spłaca???) i nie ma pieniędzy na nic. Problem śmieci to oczywiście wina Rządu PiS a konrad musi podnieść opłaty i to nie jego problem.
Zobaczcie jak wygląda miasto. Brudne, szare, nie ma inwestycji, pomysłów i takiej zwyczajnej ręki gospodarza, a prezio przecież wywodzi się z wolno stojącego domu. Chyba powinien wiedzieć co to znaczy dbać o podwórko, zamieść chodnik, odśnieżyć wjazd. Wie co to takiego? Wyniósł to z domu? Czy to duży problem uruchomić prace interwencyjne przy sprzątaniu (w zeszłym roku zgłaszałam problem brudnego trawnika koło bloku, po dośc długiej rozmowie usłyszałam ze UM nie ma kasy na opłacenie pracowników takich robót, czekają na gotówkę).
Sami sobie wybraliście takie władze, nie tylko prezydenta, ale także samorządowe, emeryci, stare twarze. to ciągle trwa , ten sam układzik... :D
ale skoro takludzie wybrali, tak im sie podoba to niech teraz narzekają... :DDDDDD
Cytuj
+1256frhvy2019-02-07 21:30#9
Za to należy się najwyższa możliwa pensja i premie dla całego ukladu. Trzeba zrobić zdjęcia i zaprezentować na najbliższym międzynarodowym forum inwestycyjnym w mieście. Obok zdjęć Arki, obiecanego basenu, stadionu, tunelu pod torami, kasyna i inwestycji które stworzyły 1000 miejsc pracy w mieście. Tudzież inne baje, omamy, zwidy i Fatamorgany. A może objąć wywóz śmieci z miasta honorowym patronatem?
Cytuj
+19Gość 12019-02-07 17:53#8
Już calkowicie zapomniana została ulica Staszica , kiedys najbardziej handlowa ulica w mieście czy nie ma w Skarzysku służb odpowiedzialnych za utrzymywanie na jakims poziomie chodników miejskich , Czy teraz wszystkie sprawy trzeba zgłaszać przez radnych i potem im bic brawo za to że zareagowali a co powinni widzieć sami będąc mieszkańcami osiedli
Cytuj
+176te4gc2019-02-07 17:46#7
Razem zmieniamy Skarżysko
Cytuj
+24Głos2019-02-07 16:13#6
Panie Kronig, gospodarzu miasta, ma pan jaja, żeby w końcu zmierzyć się z problemem śmieci w naszym mieście i cokolwiek powiedzieć jego mieszkańcom na ten temat? Za co panu płacimy? Kiedy normalna sesja RM, którą pan zaszczyci swoją obecnością? Mieszkańcy mają wiele panu do powiedzenia. Czy woli pan się nie odzywać, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, kogo wybrali (ja na pana nie glosowałem), i że przez następne 5 lat będziemy się staczać w kierunki głębokiej, zapyziałej prowincji?
Cytuj
+16bezogródek2019-02-07 16:00#5
Ciekawe czy gmina wyciągnie konsekwencje z tego wszystkiego,miasto zaczyna wyglądać brzydko z tymi śmieciami powystawianymi wszędzie.Zaraz zwierzęta poroznoszą śmieci po całej okolicy i będzie większy problem.Góry śmieci rosną,a jeden odbija piłeczkę do drugiego.Ktoś zawinił teraz trzeba ustalić kto,aby takie sytuacje się nie powtórzyły.
Cytuj
+33Darko2019-02-07 13:11#4
„Faktycznie wystąpiły takie opóźnienia. Opóźnienia w odbiorze śmieci spowodowane są najprawdopodobniej jakimiś problemami wewnętrznymi firmy”

Skarżyskie władze istnieją tylko teoretycznie i nie wiedzą, co dzieje się na zarządzanym przez nich terenie... Nie dość, że na poszczególnych osiedlach panuje syf z powodu małej liczby koszy stacjonarnych, bo reszta jest zamykana na klucz, to jeszcze i te nie będą uprzątnięte z ulic.. Śnieg stopniał. Dziurów od groma na drogach i piach miejscami po kostki i zatyka kanalizacje... Przyjdzie ulewa i znowu tu i ówdzie kogoś zaleje, bo nikt nie panuje na tym skarżyskim syfem...
Cytuj
+18Ania5252019-02-07 12:41#3
To ciekawe bo Pani z firmy odbierającej odpady powiedziała ze jutro prawdopodobnie ma się odbyć zebranie w Urzędzie Miasta w tej sprawie i to nie jest od nich zależne,wiec czemu Pani rzecznik odbija piłeczkę w stronę firmy zabierającej odpady o co chodz
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Bal ósmych klas w Szkole Podstawowej nr 1

Opublikowano: 24.02.2019 00:16

Komentarzy: 0

Piraci ze Skarżyska na trzecim miejscu w VII …

Opublikowano: 23.02.2019 16:31

Komentarzy: 0

Udany "Bal Romantyka" w II L.O.

Opublikowano: 22.02.2019 22:20