20.04.2019 Ostatnia aktualizacja 18:14, 19.04.2019

Bernatka. Brudna wizytówka miasta?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 18 Lut 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Interwencje
Z prośbą o interwencję ws. bałaganu na terenach przy zalewie Bernatka zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników.  

Ładna pogoda i wysokie temperatury sprawiły, że coraz chętniej korzystamy ze spacerów. Często wybieramy się w miejsca powszechnie kojarzone z ciszą i spokojem, w miejsca w których - przynajmniej w założeniu - możemy poobcować z naturą. Według wielu mieszkańców Skarżyska takim miejscem są tereny nad zalewem Bernatka.

I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że po zejściu śniegu odwiedzający Bernatkę mogą zobaczyć ogromną ilość śmieci zalegającą na trawnikach - najgorzej jest w okolicy parkingu w pobliżu kortów tenisowych. Jeden z Czytelników napisał do nas z prośbą o interwencję u odpowiednich służb: - To jak wyglądają okolice zalewu woła o pomstę do nieba. Nie chodzi tu już nawet o infrastrukturę, a o widoczny brak ręki dobrego gospodarza. Może tu być biednie, ale niech będzie przynajmniej czysto (...)

Z prośbą o informację dot. zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się do Izabeli Szwagierek, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna.

- Teren przy zalewie Bernatka należy do gminy (na tym terenie znajdują się kosze na śmieci), natomiast parking w pobliżu kortów został oddany w użytkowanie wieczyste. Jeszcze dzisiaj pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej pojadą w teren, by zweryfikować jak obecnie - gdy stopniał śnieg - wygląda ten teren. W razie potrzeby będzie monitować u właściciela o jego uporządkowanie. Systematyczne sprzątanie terenu gminy wokół zalewu rozpocznie się wiosną -powiedziała Izabela Szwagierek.

- Nadmieniam też, że już dzisiaj – pomimo jeszcze zimowej pory - na terenie miasta ruszyło intensywniejsze sprzątanie. Przy porządkowaniu terenów gminy pracują wzmożone siły Centrum Integracji Społecznej - dodała rzecznik.


*************

Chwilę po publikacji naszego artykułu otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki zdjęcia bałaganu przy ulicy Górniczej.





Komentarze

0zbig2019-02-22 18:57#24
jeszcze większy pierdzielnik na odcinku Cmantarz-ul. Reja, Zalew Rejów. Od wielu, wielu lat, z każdym miesiącem coraz większy.
Cytuj
+3Do Stachu_Jones2019-02-22 09:53#23
Czy ty nie rozumiesz że wskazane w artykule działki są PRYWATNE ? I prezydent ma je posprzątać za publiczne pieniądze ?
Cytuj
-1Stachu_Jones2019-02-22 07:39#22
Do obrońców K. Kroniga:
Macie racje, on nie jest od sprzątania, odśnieżania itd, on jest tylko po to żeby zjeść, wypić i się dobrze bawić za najwyższą możliwą ustawowo pensję prezydenta miasta. Głosowaliście w końcu na tego nieroba, więc musicie być z niego teraz naprawdę dumni.
Cytuj
+2chodzący2019-02-20 21:10#21
Całe Skarżysko w śmieciach. Powiat skarżyski ma nawet hasło takie jak: "Skarżyski powiat nie tylko z widokiem na góry" czyli widokiem na śmieci..
Cytuj
+3Andrzej B.2019-02-19 23:33#20
Pełna zgoda. Wszędzie (nie tylko na Bernatce) jest syf, ale na boga! kto ten syf i burdel robi? Same puszki, butelki, opakowania po sokach, chipsach itp. same na trawę, za murek, w krzaki nie "polazły" .... ktoś je tam przyniósł. Dlaczego ktoś ma innym brudasie i patologii sprzątać? Gdzie edukacja i wychowanie?? Sami jesteśmy winni, że jest aż taki syf wokół nas, a potem się dziwicie, że wszędzie brud, że wyrasta kolejne pokolenie, które się ogląda na innych (wcześniej na matkę, babkę) czy po nich posprzątają. Patologia i chamstwo nie ma szacunku dla ludzi pracujących i sprzątających. Spójrzcie na ten problem z poziomu swojego i swoich najbliższych, a dopiero potem z pozycji "gospodarza" miasta.
Przepraszam, że śmiałem wytknąć błąd jaśnie nam panującemu, więcej tego nie zrobię, proszę mnie tylko nie aresztować Pani Sekretarz...
Nie masz za co przepraszać, bo [edit] odpowiedzialnym za porządek na terenach miejskich, się należy.
Rzeczywiście nie pilnują/ zlecają/ kontrolują, żeby służby odpowiedzialne za to przygotowały i uporządkowały te tereny. Zwróciłam uwagę tylko, że najpierw trzeba się uderzyć we własne piersi i przyznać, że sami błądzimy/ nie uczymy i nie zwracamy uwagi najbliższym, żeby nie śmiecili i dbali o środowisko i swoje otoczenie, a dopiero potem można wytykać błędy innym i upominać się, że posprzątali. Bo oczywistym jest, że nikt za nas (na naszym terenie) sprzątać nie będzie.
Proszę jeszcze pamiętać o tym, że gmina może ukarać właściciela posesji na której jest bałagan... tak to ludzie śmiecą i ludzie muszą posprzątać, a gmina powinna o to zadbać (gmina, patrz odpowiednie służby, dlatego pozwoliłem sobie napisać, że typ wina Kroniga).
Cytuj
+2Ygdghfgv2019-02-19 17:27#19
Tak właśnie wygląda efekt pozyskania inwestycji w skarżysku przez "menedżera" i jego piękne centrum Obsługi Inwestora :D Z całą resztą głośnych zapowiedzi jest tak samo od 5 lat. Śmietnik. Śmietnisko - Kamienna nowa nazwa miasta. Ważne że pensja się zgadza. Ciekawe na jakim etapie jest budowa obiecanego podczas debaty basenu z prawdziwego zdarzenia? Będzie Arka bis. Jako mówią krowa która dużo ryczy mało mleka daje. :D
Cytuj
+3Anka_Skakanka2019-02-19 12:38#18
Cytuję Andrzej B.:
Cytuję Anka_Skakanka:
Cytuję Andrzej B.:
Przydałaby się straż miejska, chyba jeden z kandydatów miał w programi przywrócenie straży... to obrazki z Bernatki, ale nie trzeba jechać pod Arkę, żeby taki syf zobaczyć, wystarczy przejść się po mieście, choćby okolicy garaży i otoczenie Lidla przy Niepodległości, tam tez leżą tony śmieci, za Dino przy Niepodległości całe worki leżą...

Pełna zgoda. Wszędzie (nie tylko na Bernatce) jest syf, ale na boga! kto ten syf i burdel robi? Same puszki, butelki, opakowania po sokach, chipsach itp. same na trawę, za murek, w krzaki nie "polazły" .... ktoś je tam przyniósł. Dlaczego ktoś ma innym brudasie i patologii sprzątać? Gdzie edukacja i wychowanie?? Sami jesteśmy winni, że jest aż taki syf wokół nas, a potem się dziwicie, że wszędzie brud, że wyrasta kolejne pokolenie, które się ogląda na innych (wcześniej na matkę, babkę) czy po nich posprzątają. Patologia i chamstwo nie ma szacunku dla ludzi pracujących i sprzątających. Spójrzcie na ten problem z poziomu swojego i swoich najbliższych, a dopiero potem z pozycji "gospodarza" miasta.

Przepraszam, że śmiałem wytknąć błąd jaśnie nam panującemu, więcej tego nie zrobię, proszę mnie tylko nie aresztować Pani Sekretarz...

Nie masz za co przepraszać, bo [edit] odpowiedzialnym za porządek na terenach miejskich, się należy.
Rzeczywiście nie pilnują/ zlecają/ kontrolują, żeby służby odpowiedzialne za to przygotowały i uporządkowały te tereny. Zwróciłam uwagę tylko, że najpierw trzeba się uderzyć we własne piersi i przyznać, że sami błądzimy/ nie uczymy i nie zwracamy uwagi najbliższym, żeby nie śmiecili i dbali o środowisko i swoje otoczenie, a dopiero potem można wytykać błędy innym i upominać się, że posprzątali. Bo oczywistym jest, że nikt za nas (na naszym terenie) sprzątać nie będzie.
Cytuj
0Andrzej B.2019-02-19 11:24#17
Cytuję Anka_Skakanka:
Cytuję Andrzej B.:
Przydałaby się straż miejska, chyba jeden z kandydatów miał w programi przywrócenie straży... to obrazki z Bernatki, ale nie trzeba jechać pod Arkę, żeby taki syf zobaczyć, wystarczy przejść się po mieście, choćby okolicy garaży i otoczenie Lidla przy Niepodległości, tam tez leżą tony śmieci, za Dino przy Niepodległości całe worki leżą...

Pełna zgoda. Wszędzie (nie tylko na Bernatce) jest syf, ale na boga! kto ten syf i burdel robi? Same puszki, butelki, opakowania po sokach, chipsach itp. same na trawę, za murek, w krzaki nie "polazły" .... ktoś je tam przyniósł. Dlaczego ktoś ma innym brudasie i patologii sprzątać? Gdzie edukacja i wychowanie?? Sami jesteśmy winni, że jest aż taki syf wokół nas, a potem się dziwicie, że wszędzie brud, że wyrasta kolejne pokolenie, które się ogląda na innych (wcześniej na matkę, babkę) czy po nich posprzątają. Patologia i chamstwo nie ma szacunku dla ludzi pracujących i sprzątających. Spójrzcie na ten problem z poziomu swojego i swoich najbliższych, a dopiero potem z pozycji "gospodarza" miasta.

Przepraszam, że śmiałem wytknąć błąd jaśnie nam panującemu, więcej tego nie zrobię, proszę mnie tylko nie aresztować Pani Sekretarz...
Cytuj
+4Jurek_Ogórek2019-02-19 10:50#16
Zgodzę się z tym, że kultura wielu osób pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście to ludzie zaśmiecają przestrzeń publiczną, lecz proszę zwrócić uwagę,że na Bernatce nie ma nawet koszy na śmieci, a po drugie utrzymanie porządku w mieście to obowiązek zarządu miasta i Kronig jako gospodarz ponosi za niego odpowiedzialność. A kolejną jego odpowiedzialnością jest zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców. A Prezydenta cieszy się, że inwestor wpłaca podatki do kasy miasta. W Skarżysku jak tlenu brakuje miejsc do rekreacji, gdzie można wyjść z dziećmi, gdzie mogą odpocząć osoby starsze itp i itd. Ale niestety " ciemny lud" kupuje bajki o arce, chińczyka, inwestorach itp. farmazony. A Skarżysko staje się coraz większą dziurą. Proszę spojrzeć na Starachowice ponad 30 mln na rewitalizacje a co w Skarżysku, ochłapy z RPO i pre - umowy gdzie z góry było wiadomo, ze nic z tego nie wyjdzie, taki pic na wodę fotomontaż. Generalnie brakuje jakiejkolwiek wizji i strategii rozwoju miasta. Potworzone tylko śmieszne jednostki i stanowiska aby się nachapać póki się jest przy władzy.
Co do stylu sprawowania władzy nie chce się wypowiadać bo to widać na obrazkach załączonych w mediach w szczególności tych sprzyjających KK i "błyskotliwych" wpisach, komentarzach na FB, Prezydenta.
Cytuj
+2kwasu2019-02-19 10:41#15
Miasteczko prywatne...i wypierdek województwa z arką widmo!!!
Po co sprzątać! Lepiej pierdzieć w krzesła w urzędach i brać kasę podatników!!!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Stracił panowanie nad TIRem i...

Opublikowano: 19.04.2019 19:44