28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Jak przeciwdziałać bezrobociu?

Autor:
wikary
Opublikowano: 13 Mar 2013
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Komunikaty
„Jak przeciwdziałać bezrobociu w powiecie skarżyskim w świetle nowej perspektywy finansowej UE” to tytuł konferencji, która odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (18 marca) o godz. 18.00 w Hotelu Promień. Do udziału w konferencji zapraszają poseł na Sejm RP Maria Zuba i Starosta Skarżyski Michał Jędrys.

Szukanie rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy to główny cel przyświecający poniedziałkowej konferencji. Czy szansą na rozwój powiatu skarżyskiego i wzrost zatrudnienia będą nowe priorytety w podziale środków unijnych w nadchodzącym okresie programowania i czy dostęp do unijnego wsparcia może prowadzić do zmniejszenia bezrobocia? To tylko niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć zaproszeni do udziału w konferencji eksperci. A będą to: Grzegorz Orawiec – dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach oraz Ryszard Zbróg – Prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach.

Podczas konferencji będzie również mowa o tym, jaki wpływ na wzrost zatrudnienia ma jakość kształcenia, nowe technologie i innowacyjność. W tym temacie głos zabierze dr inż. Janusz Tuśnio z Politechniki Świętokrzyskiej.

Organizatorzy konferencji liczą, że do dyskusji przyłączą się samorządowcy, dyrektorzy firm oraz przedsiębiorcy, by wspólnie szukać dróg wyjścia z trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie skarżyskim.

Konferencja odbędzie się: 18 marca, początek o godz. 18.00 w Hotelu „Promień” w Skarżysku-Kamiennej, ul. Legionów 105.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne