28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Apel o krew

Autor:
Kinga Sadza
Opublikowano: 25 Lip 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Komunikaty
Od lat wakacje to najtrudniejszy okres jeśli chodzi o oddawanie krwi. W tym czasie dawców jest mniej a potrzeb w szpitalach nie ubywa. Również w województwie świętokrzyskim zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za naszym pośrednictwem prosi o pomoc w promowaniu honorowego krwiodawstwa i zachęca do oddawania krwi.

Komunikat Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach gorąco apeluje o honorowe oddawanie krwi. Dar krwi jest pilnie potrzebny pacjentom przebywającym w szpitalach naszego województwa, w tym dzieciom i poszkodowanym w wypadkach drogowych i gospodarczych. W miesiącach letnich drastycznie spada liczba czynnych krwiodawców, co przekłada się na duże niedobory krwi i jej składników potrzebnych do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Krew jest bezcennym lekiem, a jej jedynym źródłem jest każdy zdrowy, pełnoletni człowiek.

W związku z tym prosimy, aby każdy kto czyta ten komunikat wzruszył swoje serce i podarował bezinteresownie ten najcenniejszy dar – DAR KRWI – drugiemu człowiekowi. Zapraszamy, krew można oddać w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 66 lub w jednym z czterech Oddziałów Terenowych (w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu) oraz w mobilnym ambulansie na akcjach poboru krwi w terenie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.rckik-kielce.com.pl

Ze względu na szczytny cel liczymy na zrozumienie, pomoc i zainteresowanie honorowym dawstwem krwi.

W Skarżysku-Kamiennej krew można oddać w Oddziale Terenowym RCKiK przy ul. Szpitalnej 1, tel. 41 252-45-21.
Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne