09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Informacja dla mieszkańców posiadających szamba lub przydomowe oczyszczalnie

Autor:
I.Szwagierek (UM Skarżysko)
Opublikowano: 28 Lip 2017
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Komunikaty
Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, którzy posiadają zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub przydomowe oczyszczalnie ścieków, proszeni są o wypełnienie i dostarczenie do Urzędu Miasta odpowiedniego zgłoszenia. Przypominamy jednocześnie o konieczności posiadania umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych. W październiku w mieście rozpoczną się kontrole, w czasie których sprawdzane będą zarówno umowy, jak i rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych przez uprawnione do tego firmy.

Druk zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych lub przydomowej oczyszczalni ścieków dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta, można go także pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta.

Zgłoszenia należy składać do 30 września 2017 roku.

Szczegóły znajdują się w poniższym zawiadomieniu.

ZAWIADOMIENIE DOTYCZĄCE KONTROLI
OPRÓŻNIANIA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB)

Prezydent Miasta Skarżysko-Kamienna informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. O utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. Z 2013r. poz. 250 z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

W celu aktualizacji ewidencji, zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Miasta Skarżyska-Kamiennej posiadających zbiorniki bezodpływowe lub oczyszczalnie przydomowe, o wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej w terminie do dnia: 30.09.2017 r.

Jednocześnie informujemy, że podczas przeprowadzania kontroli posiadanych zbiorników bezodpływowych, będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców uprawnionych do prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Miasta Skarżysko-Kamienna.

Do powyższej kontroli przystąpimy od dnia 02.10.2017 r.

Ponadto informujemy, że osoby, które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych, powinny to uczynić niezwłocznie.

Podmiotami uprawnionymi do zawarcia umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz transport nieczystości ciekłych są n/w przedsiębiorstwa:
1. Zakład Oczyszczania Miasta Zofia Kozłowska
ul. Krakowska 211, 26-110 Skarżysko-Kamienna
2. Wywóz Nieczystości Płynnych i Stałych "MARKO" Marek Pogorzelski
Barak 21, 26-500 Barak
3. Zakład Transportu i Usług Asenizacyjnych Andrzej Pogorzelski
ul. Szydłowiecka 28A, 26-110 Skarżysko-Kamienna
4. Tadeusz Gronostaj
ul. Kolonia 77, 26-115 Skarżysko Kościelne
5. TOI TOI Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 29 03-044 Warszawa
6. Wywóz Nieczystości Stałych "BRATEK" Ryszard Pogorzelski
ul. Mościckiego 28, 26-110 Skarżysko-Kamienna
7. WC SERWIS Sp. z o.o.
ul. Szybowa 2, 41-808 Zabrze

Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej (Biuro Obsługi Interesanta) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta www.skarzysko.pl.

Pouczamy, iż zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996r. O utrzymaniu czystości i porządku w gminach, za uchylanie się od obowiązków właściciel nieruchomości podlega karze grzywny do 5.000 zł.
Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne