27.06.2017 Ostatnia aktualizacja 21:46, 26.06.2017

Jedna osoba poszkodowana w pożarze budynku mieszkalnego

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 14 Lut 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
We wtorek , 14 lutego przy ulicy Langiewicza 41 w Skarżysku-Kamiennej (osiedle Łyżwy) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Jedna osoba została poszkodowana.
 
Przed godziną 16 oficer dyżurny JRG w Skarżysku-Kamiennej otrzymał zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Langiewicza 41. Na miejsce pożaru skierowane zostały cztery zastępy straży pożarnej ( w tym m.in. JRG Skarżysko, OSP Lipowe Pole Plebańskie i OSP Grzybowa Góra). Po dotarciu na miejsce strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. W środku budynku znajdowała się kobieta, którą udało się ewakuować. Z poparzeniami m.in. twarzy została przewieziona do szpitala.


Pożar udało się opanować. Na razie nie wiadomo,co było jego przyczyną.


Komentarze

+4Gustlik2017-02-18 21:08#7
Wiecej luzu mozecie sobie dawac pijac wodke w remizie :-) przy akcji rat-gas zawsze pelna ochrona osobista ratownika co by to nie bylo za zdarzenie. Dowodca powinien dawac dobry przyklad a nie lekcewazyc bhp. Co na to panowie oficerowie z PSP? pozdrowienia
Cytuj
-7Ochotniczka2017-02-17 13:42#6
Do gosc. Wiecej luzu. Sam jesteś wzór kryształ, że się czepiasz czy ambitniaczek z PSP. Nigdy błędu nie popełniłeś?
Cytuj
-6Ochotniczka2017-02-17 13:38#5
Do uresa Gość.
Jaką funkcję dowódczą pełnił ten dh w czapce? Chyba tylko dowodził autopompą. Uświadom mnie i czytelników. Kolega chyba ambitniczek z PSP albo z konkurencyjnej jednostki, że się czepia. Sam pewnie kryształ, wzór i nigdy błędu nie popełnił. Więcej luzu :)
Cytuj
+5Gość!2017-02-16 14:37#4
Do Zbyszka,
1. Obydwoje dobrze wiemy, ze jest to dowodca, wiec nie pisz bajek (znam osoby)
2. Jezeli kierowca podaje wode to stoi przy samochodzie a nie przy budynku, co nie zwalnia go z noszenia helmu
3. Policjanci w umundurowaniu nie maja na wyposazeniu helmow, stad nie chodza w nich... a strazacy przy akcji, chocby to byla plaza i sam piasek do okola, maja chodzic w helmie, bo to jest ich bezpieczenstwo. Jak widac na jednym zdjeciu akurat nad tym "kierowca" na dachu jest cegla, nadpalony dach moze byc niestabilny i ta cegla mogla w kazdej chwili spasc
4. Jestem wyluzowany, ale zwracam uwage na bledy i BHP, ktore jest najwazniejsze podczas akcji rat-gas. I tak jak napisalem, chociazby to byl sam 01, to ma obowiazek zalozenia helmu
Cytuj
+5Zbyszko2017-02-15 16:04#3
To nie dowódca OSP, tylko kierowca. Po drugie nie stał przy palącym się budynku, tylko ugaszonym. Kierowca podawał wodę z samochodu, więc nie był narażony na ogień, wysoką temperaturę. Po ugaszeniu pożaru pewnie zamienił ciężki hełm na czapeczkę. Po trzecie za chwilę w tym samym miejscu stali tam policjanci, też tylko w czapeczkach. Zakładanie na siłę ciężkiego hełmu podczas obsługi autopompy stojąc przy samochodzie lekko dyskusyjne. Trochę luzu kolego gość.
Cytuj
-2gość !2017-02-15 09:42#2
A ja mam pytanie,
czemu dowódca OSP LPP stoi bezpośrednio przy budynku w czapce z daszkiem????? Oficer operacyjny wsi ? A mało tego panowie z JRG stoją koło niego i nic, jakby wszystko było okej.... Ochrona osobista przede wszystkim i czy to jest KDR czy sam 01, to obowiązują go rygorystyczne zasady, którymi musi się kierować. Uczestnicząc w działaniach ratowniczo- gaśniczych ma obowiązek założenia hełmu, zwłaszcza jeżeli stoi bezpośrednio przy palącym się budynku.
Cytuj
+8gość fireman2017-02-14 20:54#1
pozdrowienia dla chłopaków z JRG i OSP
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

SC2017: Turniej Piłki Nożnej

Opublikowano: 26.06.2017 21:31