20.08.2018 Ostatnia aktualizacja 16:40, 20.08.2018

Śmiertelny wypadek na krajowej "siódemce". Nie żyje jedna osoba

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 20 Wrz 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie 6 na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej i Paryskiej w Skarżysku-Kamiennej (droga krajowa nr "7").

Jak udało nam się ustalić kierowca (82 lata) opla astry wyjeżdżając z ulicy Paryskiej przy próbie włączania się do ruchu nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający samochód ciężarowy marki DAF, który jechał od strony Radomia. Na miejsce zdarzenia wezwane zostały służby ratunkowe. Niestety pomimo długiej reanimacji życia mężczyzny nie udało się, uratować.

Ruch w miejscu wypadku jest utrudniony. Policja kieruje samochody na objazdy. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.



Komentarze

-2POLO2017-09-21 09:09#19
Nie wchodząc w szczegóły i jakieś chore dywagacje odnośnie prędkości, trudności włączenia się do ruchu, ekologów itp... Kto miał pierwszeństwo a kto pod kogo wjechał? Tyle w temacie. A teraz minusujcie.
Cytuj
+16Ijon_Tichy2017-09-20 20:33#18
Tego wypadku zapewne by nie było gdyby była S7 tam, gdzie być miała. Wina rozkłada się po troszę na warcholskich szkodników z Pracowni, a po troszę na urzędników odpowiedzialnych za projekt, którzy tu i ówdzie nie zrobili wszystkiego jak należy.

Co do samego wypadku, to możemy sobie tutaj domniemywać, ale jak nas tam nie było to nie ma się co wymądrzać. Ale ta sytuacja skłania do pewnych spostrzeżeń:
1. Polscy kierowcy (nie tylko ciężarówek) dość lekko traktują sobie ograniczenia prędkości, żeby nie powiedzieć, że mają je w d... Zdarzyło mi się parę razy, że jadący za mną buc migał mi długimi, bo bezczelnie jechałem te 55 kmh w terenie zabudowanym.
2. Nic nie wiemy o ofierze wypadku i jego kondycji przed tragedią, ale ogólnie uważam, że od określonego wieku (65 lat, 70?) zachowanie prawa jazdy powinno być uzależnione od wyników obowiązkowych, okresowych badań lekarskich. A tak, to prawko zrobione w wieku 20 lat ma się dożywotnio, choć wzrok, słuch i inne parametry mające wpływ na reakcje kierowcy z wiekiem po prostu się pogarszają. Znam przypadek gościa po sześćdziesiątce, który jest już ślepy jak kret, okulary dobiera sobie sam na przysłowiowym Manhattanie, ale za kółko wsiada i owszem. I to wcale nie od święta.
Cytuj
0eye2017-09-20 14:17#17
Tylko 2 osoby miały odwagę pokazać ślusarczykowi co myślą o jego działaności na fb.
Szkoda, że umiecie tylko w komentarzach być mocni.

https://www.facebook.com/pg/pracownia.na.rzecz.wszystkich.istot/reviews/?ref=page_internal
Cytuj
+7Jimmy2017-09-20 12:28#16
Tu jest naprawdę bardzo ciężki wyjazd samochody lecą tak jakby były na autostradzie wyjechanie z paryskiej graniczy z cudem często już widziałem jak ktoś chciał szybko wyjechać i wymuszał pierwszeństwo, ostatnio też był tutaj wypadek ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Powinni w tym miejscu postawić światła bądź rondo lubią je stawiać i było by dużo łatwiej i bezpieczniej.
Cytuj
+3MD2017-09-20 12:25#15
Myślę, że pod uwagę trzeba wziąć również wiek tego nieszczęsnego kierowcy który zginął. To bardzo niebezpieczne miejsce a u osób starszych często koordynacja wzrokowo- ruchowa jak i samo podejmowanie decyzji bywa upośledzone. Sam wielokrotnie maiłem sytuacje, gdzie starszy Pan wyjechał mi przed maskę narażając nas na kolizję.
Cytuj
+5Kieras2017-09-20 11:44#14
Na tereny rekraacyjne na Bernatce , będą dostawać się barką ,tak pięknie zaprojektowaną.
Cytuj
+5trzykropki2017-09-20 10:26#13
Cytuję KCM:
Cytuję Janek P:
Oczywiscie ze nie jechal 50 km/h. Sam tam niekiedy wyjezdzam i w ciezarowkach nie patrza wogole i tak sie teraz stalo. Nawet nie przychamowal.

Przypuszczam, że policja standardowo sprawdzi zapis z tacho

przytoczę tu dla przykładu linie obrony kierowcy samochody ciężarowego, który również brał udział w wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Oczywiście cytuje z pamięci: " tak, odrobinę przekroczyłem dozwoloną prędkość.Nie hamowałem gwałtownie, ponieważ mając za sobą ładunek o masie ok. 20t zagrażało to mojemu bezpieczeństwu, że ładunek przesunie się z naczepy wprost na kabinę kierowcy i ja też zginę". Finalnie kierowca został ukarany za przekroczenie prędkości...
Cytuj
+8trzykropki2017-09-20 10:19#12
Drodzy forumowicze, ekolodzy ekologami, ale ktoś przecież ich sponsoruje. Te rodzaje motylków to zapewne BritishPolspolitus i Statoilus vel Circklus Kasus Sponsorus... tu jest drugie dno...Ale to są tylko moje autorskie nazwy motylków...
Cytuj
+6diuk2017-09-20 10:12#11
Miasto chce robić tereny rekreacyjne na Bernatce . Jedyna droga tam to przejechać Paryską przez 7-mkę zwykle bardzo zatłoczoną. Przejechać tam lub włączyć się do ruchu jest bardzo niebezpiecznie.
Cytuj
+6micz2017-09-20 09:45#10
[
A co miała zrobić ? Mają postawić kierującego ruchem na każdym wjeździe na siódemkę?
To GGDiKA jest odpowiedzialna w tym przypadku za brak sygnalizacji świetlnej, pomimo otwarcia nowej części S7 od Szydłowca, gdzie ruch się przez to i u nas zwielokrotnił. Zgadzam się, że tego człowieka na sumieniu ma pan eco terrorysta. Ile żyć Pan jeszcze odbierze ludziom?[

Chociażby ustawić Policjantów do kierowania ruchem.. korona z głowy by im nie spadła. Mogli również zawnioskować do GDDKiA o sygnalizację. Za bezpieczeństwo odpowiada Policja. A co do eko terrorysów 100% racji.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Po LIX sesji Rady Miasta

Opublikowano: 20.08.2018 17:35