19.11.2018 Ostatnia aktualizacja 16:34, 19.11.2018

Niebezpieczne zdarzenia na skarżyskich drogach. Jedna osoba nie żyje

Autor:
D.Sz (KPP Skarżysko)
Opublikowano: 07 Gru 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Wczorajszy dzień na drogach powiatu skarżyskiego nie należał do bezpiecznych. Trudne warunki atmosferyczne, padający deszcz i śliskie jezdnie wymagały od kierujących i pieszych zachowania szczególnej ostrożności. Tylko wczoraj na terenie powiatu skarżyskiego doszło do trzech potrąceń pieszych. Niestety w jednym z przypadków odniesione obrażenia okazały się śmiertelne.

Do pierwszego zdarzenia i zarazem najtragiczniejszego doszło około godziny 16.10 na ulicy Rejowskiej w Skarżysku- Kamiennej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 33-letni kierujący fordem potrącił w pobliżu przejścia dla pieszych dwie kobiety. Obie piesze zostały przewiezione natychmiast do szpitala. Jedna z poszkodowanych doznała ogólnych potłuczeń ciała, natomiast druga z kobiet w stanie ciężkim pozostała na oddziale. Niestety po kilku godzinach w wyniku odniesionych obrażeń 84-latka zmarła. Do drugiego zdarzenia doszło niemalże w tym samym czasie na ulicy Żeromskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że 60-letni kierowca pojazdu marki Seat Ibiza na oznakowanym przejściu dla pieszych uderzył w 32-latka, który przechodził na druga stronę drogi. W wyniku zdarzenia mężczyzna upadł na jezdnię. Na szczęście w tym przypadku odniesione obrażenia okazały się niegroźne.

Tego dnia policjanci zostali skierowani do obsługi jeszcze jednego zdarzenia drogowego. Około godziny 22.10 na skrzyżowaniu Drogi Krajowej Nr 7 z ulicą Nizinną w Skarżysku- Kamiennej doszło do potrącenia w rejonie przejścia dla pieszych 56-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieszy zachwiał się i uderzył w przejeżdżający obok pojazd ciężarowy. Poszkodowany z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Okoliczności wszystkich powyższych zdarzeń będą szczegółowo wyjaśniane przez funkcjonariuszy. Niewątpliwie trudne warunki atmosferyczne w postaci opadów deszczu, śliskiej nawierzchni i odbijających się świateł reflektorów w mokrej jezdni mogły mieć wpływ na powstanie tych zdarzeń. Apelujemy do pieszych i kierowców o większą ostrożność na drodze. Pamiętajmy, aby przechodząc na drugą stronę drogi zawsze korzystać z oznakowanych przejść. Miejmy przy sobie elementy odblaskowe, nawet jeżeli poruszamy się po oświetlonych ulicach. Dzięki nim będziemy lepiej widoczni szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kierowco pamiętaj. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych twoim obowiązkiem jest zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość  i udzielić pierwszeństwa osobie znajdującej się na przejściu.


Komentarze

+12marko362017-12-08 07:27#9
Pieszy widzi samochód już z paruset metrów, samochód takiego pieszego może przy 100 metrach zauważy i to przy dobrej pogodzie, jak pada czy woda leży na ulicy światła się odbijają od asfaltu, z naprzeciwka jedzie samochód który oślepia ta odległość się zmniejsza do parunastu metrów, ja wolę poczekać te 10 sekund, niech samochód sobie przejedzie a ja przejdę jak będzie bezpiecznie.
Cytuj
+17on2017-12-07 20:33#8
Mieszkalem w sko i to jest racja ze przejscia sa zle oswietlone ale ludzie tez wogole nie sa widoczni.Obecnie mieszkam w Holandii i powiem szczerze ze przed zmiana czasu na kazdej witrynie sklepu wywieszaja kamizelki odblaskowe w roli przypomnienia i ludzie tak tu chodza i sie tego nie wstydza a nawet psy maja swiecace obroze jadac ulica jiz z daleka widze takie osoby badz zwierze i dlatego mniej wypadkow moge stwierdzic w 100 % ze polska jest jeszcze zacofana a sko to calkowicie bo przeciez co by powiedzieli ludzie jakby mnie tak zobaczyli jakis dziwak !! A zycie jest jedno
Cytuj
+22Bo.leslaw2017-12-07 20:07#7
W tym smutnym mieście należy dodatkowo doświetlić przejścia dla pieszych. Przy tak parszywej aurze jaka panuje ostatnio szalenie trudno jest dostrzec pieszego, zwłaszcza jak jest w ciemnej odzieży.
Cytuj
+14mamosa2017-12-07 19:57#6
Jedno z potrąceń pieszego miało miejsce, jak czytamy na oznakowanym przejściu dla pieszych.
W SKARŻYSKU nie brakuje oznakowanych przejść, które jednak są bardzo źle oświetlone. Można to zauważyć szczególnie jesienią, kiedy wcześnie zapada zmrok a widoczność jest dodatkowo ograniczona np. poprzez mgłę lub deszcz.
Może prezydent KONIG, zamiast TRWONIĆ PIENIĄDZE z kasy miejskiej na np. nikomu niepotrzebny ( poza nim samym) wyjazd do USA, premie dla znajomków, kolegów i konkubiny, tworzone etaty dla kumpli innych nieudaczników ( np. w MKS, muzeum, wodociągach, MCK) powinien przeznaczyć te wyrzucane w błoto fundusze na lepsze oświetlenie i oznakowanie przejść dla pieszych.
Oczywiście ktoś z miejsca napisze, że nie wszystkie "drogi są miejskie" a sami piesi nie są bez winy, bo potrafią nagle wtargnąć na jezdnię i zamiast odblasków noszą ubrania w ciemnych barwach.
Zgoda, również jestem kierowcą. Warto jednak pamiętać, że choćby jedno uratowane życie ludzkie jest bezcenne.
Cytuj
+20@2017-12-07 19:48#5
Efekt piep....ia źe pieszy ma pierwszeństwo na pasach
Cytuj
+27Stan41262017-12-07 17:42#4
Tyle się mówi i pisze na temat bezpieczeństwa na drogach i wydaje się, że jest to rzucanie grochem o ścianę. Jestem długoletnim kierowcą i wiem, że w czasie deszczu warunki do jazdy są bardzo trudne, ale to nie znaczy, że nie należy ze zdwojoną uwagą poruszać się zwłaszcza w terenie zabudowanym. Jestem też jak każdy z nas pieszym i proszę mi wierzyć nigdy na przejściu nie wymusiłem zatrzymania się pojazdu po to bym przeszedł przez jezdnię. A to dlatego, że wiem, że zatrzymanie pojazdu o masie 1000 kg jest trudniejsze niż zatrzymanie się osoby pieszej. Dlatego apeluję do pieszych, zadbajcie o własne bezpieczeństwo. przepisy nie ochronią was od wypadku.
Cytuj
+22Andrzej Malinowski2017-12-07 16:31#3
Wszyscy piesi jesienią ubierają się na czarno, nie noszą żadnych odblasków, bo każdemu z nich się chyba wydaje, że kierowcy mają noktowizory oczach i ich doskonale widzą w tym zaciemnionym jak za okupacji mieście.
Cytuj
+19Legolas2017-12-07 15:50#2
Nie tylko kierowcy powinni uważać,piesi też w takie dni jak te winni zwracać szczególną ostrożność,założyć chociaż opaskę odblaskową by być widocznymi.Tymczasem ludzie czy to młodzi czy starsi zachowują się jak ociemniali.Tylko w środę w rejonie Ul.Staszica i 1-go Mają w ciągu godziny naliczyłem 25 osób,które w d......e miały swoje życie i przechodziły lub przebiegały przez jezdnię nie patrząc się czy coś jedzie czy nie.Wszyscy w odległości może 10-metrów od przejścia,nikomu nie chciało się stać na pasach tylko sru przez drogę tam gdzie mu wygodnie.I to wszystko w godzinach największego ruchu między 15 a 16-stą.gdy jest najgorszy czas tej pory roku.Btw,nikt nie miał nawet opaski,potem się dziwią że go lub ją samochód trzepnął.
Cytuj
+14Nieodpowiedzialni2017-12-07 15:24#1
Ubolewam na śmiercią tych ludzi i stratą ich najbliższych....
ALE: PROPONUJĘ WIĘCEJ UBIERAĆ SIĘ NA CZARNO, GRAFITOWO, BRĄZOWO - JEDNOLICIE I LICZYĆ, ŻE KIEROWCA JADĄCY ZGODNIE Z PRZEPISAMI NOCĄ, W DESZCZU BĘDZIE WIDZIAŁ TAKĄ OSOBĘ NA PASACH!
Dopóki ludzie się nie nauczą, aby chodzić zimą, wieczorem w trudnych warunkach z odblaskami, latarkami czy w jasnych kolorach, dopóty będę ginąć na potęgę.
Przykre i smutne, ale zanim samochody będą całkowicie sterowane przez komputer bez udziału kierowcy, wyposażony w milion czujników bezpieczeństwa musi minąć 30 a może i więcej lat...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europej…

Opublikowano: 19.11.2018 15:24

Komentarzy: 0

Pomogli rodzącej dotrzeć do szpitala

Opublikowano: 19.11.2018 14:36

Komentarzy: 0

Pożar piwnicy w domu w Lipowym Polu Plebański…

Opublikowano: 18.11.2018 21:26

Komentarzy: 0

IV Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet i Mę…

Opublikowano: 18.11.2018 16:30

Komentarzy: 0

95 lat temu...: Prolog cz. II - Kamienna od X…

Opublikowano: 18.11.2018 15:10

Komentarzy: 0

„Oj, dużo by wspominać!” Skarżysko-Kamienna i…

Opublikowano: 17.11.2018 22:22

Komentarzy: 1

Akademia Kolejarskiego Klubu SHDK RP "D…

Opublikowano: 17.11.2018 20:47

Komentarzy: 0

Promocja tomiku poetyckiego “Portrety z cieni…

Opublikowano: 17.11.2018 20:06

Komentarzy: 0

Weź udział w konkursie plastycznym lub fotogr…

Opublikowano: 17.11.2018 19:27

Komentarzy: 1

Zwycięstwo Granatu z Neptunem Końskie na zako…

Opublikowano: 17.11.2018 14:53

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum