08.08.2020 Ostatnia aktualizacja 12:41, 07.08.2020

Oszuści nadal aktywni. Kobieta straciła 10 000 złotych

Autor:
KWP Kielce
Opublikowano: 14 Sie 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Oszuści nie przestają wykorzystywać łatwowierności seniorów. Mimo wielu apeli i licznych ostrzeżeń osoby starsze dają się oszukiwać i tracą swe oszczędności. Wczoraj 74 – letnia skarżyszczanka przekazała przestępcom 10 000 złotych.

W poniedziałek około południa do seniorki zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jest policjantem, zaś córka kobiety brała udział w wypadku. Aby sprawę „załatwić” trzeba zapłacić osobom poszkodowanym w tym zdarzeniu. 74 – letnia mieszkanka Skarżyska dała wiarę oszustowi i zgodziła się przekazać pieniądze. 10 000 złotych dała fałszywemu funkcjonariuszowi, który przyszedł od niej po odbiór gotówki.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy Policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.
 


Komentarze

0laluś2018-08-17 21:19#7
Skąd mają nr.telefonu
Cytuj
+3@2018-08-17 07:10#6
Cytuję handzia55:
Wykrywalność to jedno, a ludzka głupota, to drugie...Tyle się mówi i pisze o oszustwach na wnuczka, na policjanta, że już zaden ,nawet niezbyt rozgarnięty, człowiek nie powinien się na to nabrać. Głupota kosztuje, niestety.

A tam, jakby się złapało takich oszustów to nawet głupota nikomu nie zaszkodziłaby. Podejrzewam , że jest to grupa miejscowych , dobrze znających te starsze osoby , no ale cóż, teraz na tapecie są koszulki :lol:
Cytuj
-4handzia552018-08-16 23:18#5
Wykrywalność to jedno, a ludzka głupota, to drugie...Tyle się mówi i pisze o oszustwach na wnuczka, na policjanta, że już zaden ,nawet niezbyt rozgarnięty, człowiek nie powinien się na to nabrać. Głupota kosztuje, niestety.
Cytuj
+5Janina12018-08-15 13:34#4
Cytuję Krissko:
Pamiętajmy !!!
Milicja za komuny służyła interesom partii rządzącej, którą dziś wszyscy źle wspominamy .
Dziś policja służy interesom partii aktualnie rządzącej i kościołowi katolickiemu, które to oba twory wszyscy uwielbiamy .
Więc nie ma takiej możliwości technicznej by wykrywalność wzrosła, funkcjonariusze się nie rozdwoją .

Co racja to racja. Czekam na zespojenie tych służb i będziemy mieli policję religijną. 21.10.2018 wszyscy do urn !!! Trzeba odsunąć tę koterię pisowskokościelną od władzy w każdym wymiarze. Im mniej ich tym więcej pieniędzy dla seniorów i młodych, a mniej dla pasibrzuchów i kacyków - bo im się należało.
Cytuj
+10Wert2018-08-15 11:13#3
Dziwne bo sprawcę fałszywych alarmów bombowych udaje im się wykryć :lol:
Cytuj
+3Krissko2018-08-14 13:24#2
Pamiętajmy !!!
Milicja za komuny służyła interesom partii rządzącej, którą dziś wszyscy źle wspominamy .
Dziś policja służy interesom partii aktualnie rządzącej i kościołowi katolickiemu, które to oba twory wszyscy uwielbiamy .
Więc nie ma takiej możliwości technicznej by wykrywalność wzrosła, funkcjonariusze się nie rozdwoją .
Cytuj
+15@2018-08-14 12:06#1
Kolejny raz pisze się o dokonanym oszustwie.Może coś o wykrywalności sprawców, którzy wydają się być całkowicie bezkarni.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

XLII Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej w…

Opublikowano: 07.08.2020 11:15

Komentarzy: 7

Zakończył się II etap budowy ulicy Ponurego

Opublikowano: 06.08.2020 14:32

Komentarzy: 5

Środki na zakup busa dla Powiatowego Środowis…

Opublikowano: 06.08.2020 14:24

Komentarzy: 0

Zaczęło się od dymiącej rury wydechowej

Opublikowano: 06.08.2020 13:53

Komentarzy: 3

Ćwiczenia skarżyskich strażaków na terenie Na…

Opublikowano: 06.08.2020 11:05

Komentarzy: 0

Za co kochamy oleje tłoczone na zimno?

Opublikowano: 06.08.2020 10:10