24.09.2021 Ostatnia aktualizacja 09:36, 24.09.2021

Potrącił 15-latkę na pasach i uciekł. Miał 2 promile

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 13 Lis 2019
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Niemałe problemy czekają 43-letniego skarżyszczanina. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz potrącenie 15-latki na przejściu dla pieszych i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Na szczęście pokrzywdzona nastolatka nie odniosła poważniejszych obrażeń i po badaniach opuściła szpital.

Wczoraj kilka minut po godzinie 18 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że przechodząca przez pasy na zielonym świetle 15-latka, została potrącona przez kierującego oplem, który wyjechał z ulicy Krasińskiego. Następnie sprawca oddalił się miejsca zdarzenia, jadąc po chodniku w kierunku ulicy Armii Krajowej. Po kilku minutach od zdarzenia policjanci zostali poinformowani, że świadkowie sytuacji ujęli pirata drogowego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Skarżyska. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Po przebadania alkomatem okazało się, że w jego organizmie znajdują się 2 promile alkoholu. Została mu pobrana także krew do badań. Skarżyszczanin tłumaczył, że jadąc ze swoją 10-letnią córką wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy. Nie widział jednak żadnej pieszej w tym miejscu, którą miałby potrącić.

Poszkodowana 15-latka została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła badania. Na szczęście doznała jedynie potłuczeń ciała i jej zdrowiu nic nie zagraża. Żadnych obrażeń nie doznała 10-letnia córka nieodpowiedzialnego kierowcy. On sam wkrótce ze swojego zachowania wytłumaczy się zapewne przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Niewykluczone są także inne zarzuty dla 43-latka.




Komentarze

0jozekzbazin2019-11-18 16:58#7
Cytuję @:
Ledwo co widać na tym badziewnym monitoringu. :-|

kto mial widziec to widział
RODO jest jak byś nie wiedział
Cytuj
0Jeti2019-11-15 13:59#6
Cytuję asd:
Cytuję Jeti:
......opłacenie kursu prawa jazdy w przyszłości

jakiego prawa jazdy? Chciałbyś żeby taki bezmózg prowadził samochod w przyszłości? Z dzieckiem z samochodzie i z promilami? I żeby znowu kogoś potrącił?! Niejednokrotnie widzialem jak osoba po odzyskaniu prawa jazdy za alko znowu wsiadała pod wpływem i jeździła. Tacy ludzie sie nie zmieniają.

Prawo jazdy dla dziewczyny w przyszłości ;)
Temu bezmózgowi tatuaż na czole, piłem - chciałem zabić
Cytuj
+2asd2019-11-15 07:12#5
Cytuję Jeti:
......opłacenie kursu prawa jazdy w przyszłości

jakiego prawa jazdy? Chciałbyś żeby taki bezmózg prowadził samochod w przyszłości? Z dzieckiem z samochodzie i z promilami? I żeby znowu kogoś potrącił?! Niejednokrotnie widzialem jak osoba po odzyskaniu prawa jazdy za alko znowu wsiadała pod wpływem i jeździła. Tacy ludzie sie nie zmieniają.
Cytuj
-1Jeti2019-11-14 17:42#4
To sku... !#$%^*&** po pijaku, zakaz prowadzenia dożywotnie i konfiskata samochodu + odszkodowanie dla potrąconej i opłacenie kursu prawa jazdy w przyszłości
Cytuj
+5mój Nick2019-11-14 16:47#3
Cytuję Iwan G:
Kara 20 lat bezwzględnego więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna 50 tys. Każdy kolejny cwaniaczek się zastanowi dwa razy zanim wsiądzie z 2 promilami za kółko, polactwo jak nie czuje bata na plecach to robi co chce.

Zaraz się okaże, że to wnuk, syn, ojciec, dziad, pradziad kogoś znanego, zasłużonego i tyle mu zrobią. Polska to stan umysłu.
Cytuj
+3Iwan G2019-11-14 11:54#2
Kara 20 lat bezwzględnego więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna 50 tys. Każdy kolejny cwaniaczek się zastanowi dwa razy zanim wsiądzie z 2 promilami za kółko, polactwo jak nie czuje bata na plecach to robi co chce.
Cytuj
+4@2019-11-14 07:24#1
Ledwo co widać na tym badziewnym monitoringu. :-|
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Marsz Różowej Wstążeczki - rozstrzygnięcie ko…

Opublikowano: 24.09.2021 10:46