04.04.2020 Ostatnia aktualizacja 18:19, 03.04.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Potrącenie 14-letniego rowerzysty na alei Piłsudskiego

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 20 Lut 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
W środę około godziny 18.30  na alei Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej na oznakowanym przejściu dla pieszych (w pobliżu marketu spożywczego) samochód osobowy potrącił 14-letniego rowerzystę. Chłopiec został przewieziony do szpitala w Kielcach.
 
Jak udało nam się ustalić- 69-letni kierowca Volkswagena Passata jadąc aleją Piłsudskiego (od ulicy Krasińskiego) nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, wskutek czego nie zdążył zahamować samochodu i potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 14-letniego rowerzystę. Chłopiec z obrażeniami ręki został przewieziony do szpitala w Kielcach, po badaniach został wypisany do domu. Kierowca Passata był trzeźwy.

W miejscu wypadku przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu pojazdów.

Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej.


Komentarze

0MO2020-02-23 21:14#18
Cytuję mieszkaniec:
Cytuję MO:
Cytuję mieszkaniec:
@Luca
@Wert
@deda
Przecinał dwupasmówkę od strony szkoły jedynki w stronę parkingu za biedronka
Czy dla Was to taka wielka różnica czy na znaku jest sam człowieczek czy z drugim człowieczkiem na rowerze? Bo wychodzi, że tak. Jeśli byłbym tam przejazd rowerowy to ten facet w aucie by się inaczej zachował? Jak inaczej skoro wymiary znaku są takie same. Ta jedna literka różnicy, to "b" przy znaku D-6 robi wam taką różnicę?

To po pierwsze. A po drugie: o godzinie 18.30 na tym przejściu dla pieszych są światła. Nawet na zdj są światła. Więc kto wjechał na czerwonym?
I zobaczcie gdzie jest rower. I dlaczego nie ma zdj auta? Bo daleko się zatrzymało? Jakiej długości była droga hamowania? 70m?
Włączcie myślenie, to miejsca można nazwać centrum miasta. I jest ograniczenie do 40 km/h!!!!

Facet jechał na zielonym, chłopak nie jechał przez pasy, tylko próbował wjechać na parking za biedronka, niestety wymusił pierwszeństwo...


A skąd ten dzieciak jechał, że chciał wjechać na parking do biedronki? Bo Twoja wypowiedź nie ma sensu. A w zderzeniu z artykułem to ktoś kłamie. Dzieciak jechał ulicą po stronie zeorku i skręcał w prawo na osiedle, w kierunku biedry? Ułożenie roweru po zdarzeniu nie wskazuje na to bo jest przed skrętem. To jak to w końcu było?
Cytuj
-1mieszkaniec2020-02-22 08:49#17
Cytuję MO:
Cytuję mieszkaniec:
@Luca
@Wert
@deda

Czy dla Was to taka wielka różnica czy na znaku jest sam człowieczek czy z drugim człowieczkiem na rowerze? Bo wychodzi, że tak. Jeśli byłbym tam przejazd rowerowy to ten facet w aucie by się inaczej zachował? Jak inaczej skoro wymiary znaku są takie same. Ta jedna literka różnicy, to "b" przy znaku D-6 robi wam taką różnicę?

To po pierwsze. A po drugie: o godzinie 18.30 na tym przejściu dla pieszych są światła. Nawet na zdj są światła. Więc kto wjechał na czerwonym?
I zobaczcie gdzie jest rower. I dlaczego nie ma zdj auta? Bo daleko się zatrzymało? Jakiej długości była droga hamowania? 70m?
Włączcie myślenie, to miejsca można nazwać centrum miasta. I jest ograniczenie do 40 km/h!!!!

Facet jechał na zielonym, chłopak nie jechał przez pasy, tylko próbował wjechać na parking za biedronka, niestety wymusił pierwszeństwo...


A skąd ten dzieciak jechał, że chciał wjechać na parking do biedronki? Bo Twoja wypowiedź nie ma sensu. A w zderzeniu z artykułem to ktoś kłamie. Dzieciak jechał ulicą po stronie zeorku i skręcał w prawo na osiedle, w kierunku biedry? Ułożenie roweru po zdarzeniu nie wskazuje na to bo jest przed skrętem. To jak to w końcu było?
Cytuj
+2Adek2020-02-21 17:09#16
Cytuję Eustachy:
Cytuję franc:
Państwo policyjne działa w pełnej krasie. Łajzy na rowerach robią co chcą a winny jest kierujący? . Piesi wchodzą na pasy bez jakiegokolwiek rozeznania w sytuacji panującej na drodze przed przejściem. Szok . BANDYTA TO ZAWSZE KIERUJĄCY POJAZDEM. POJAZD SZYNOWY ( pociąg ) TEŻ POWINIEN PRZEPUSZCZAĆ CIELĘTA?. Chore.Brak myślenia , brak elementów odblaskowych spowoduje więcej ofiar.

Tylko że tam są światła, więc ktoś miał czerwone a informacji o tym nie ma. Inna sprawa że coraz częściej ludzie w wieku koło 60 są sprawcami różnych zdarzeń, w zeszłym tygodniu dziadek 67 lat jechał po torach zanim został zatrzymany przez policję przejechał po nich prawie kilometr, na pytanie czemu jechał po torach nie był w stanie odpowiedzieć. To skłania do przemysłeń czy nie nakazać obowiązkowych badań psychotechnicznych dla ludzi w wieku 50+ tak jak to jest w wielu państwach.

Hej Eustachy, nie wiem ile masz lat, ale widzę, że cienko z twoim rozumkiem. Chętnie zmierzę się z Tobą na różne (do uzgodnienia) testy psychologiczno-sprawnościowo, sportowe. Mam 65lat. Przyjmujesz wyzwanie? 2
Cytuj
-12Drsstan2020-02-21 12:32#15
Ciekaw jestem jak by przechodził prowadząc rower czy też taka nagonka by była na rowerzystę
nagle wszyscy wielcy znawcy przepisów a jak przychodzi co do czego to rżną na palę albo jak stare tetryki po udarze jadą Jeśli było zielone światło to miał obowiązek się zatrzymac przed światłami a nie na pasach
Z reszta każda osoba po 60 powinna przechodzić badania czy nadaje się do jazdy Nie oszukujemy się 30 lat a 69 to już ani to samo zdrowie ani refleks ani wzrok itp itd tym bardziej że wiele osób jeździ na "pamięć"
Ciekaw jestem jak by ktoś nagle wasze dziecko potrącił na pasach czy tyle współczucia i litości było by dla kierowcy
Kolejna kwestia jest oświetlenie dróg i pasów które w TSK jest po prostu żałosne
Cytuj
-1Azorek2020-02-21 10:45#14
Cytuję mieszkaniec:
@Luca
@Wert
@deda
Jakiej długości była droga hamowania? 70m?
Włączcie myślenie, to miejsca można nazwać centrum miasta. I jest ograniczenie do 40 km/h!!!!


Od pasów samochód zatrzymał się góra 20 m .
Cytuj
+2MO2020-02-21 10:39#13
Cytuję mieszkaniec:
@Luca
@Wert
@deda

Czy dla Was to taka wielka różnica czy na znaku jest sam człowieczek czy z drugim człowieczkiem na rowerze? Bo wychodzi, że tak. Jeśli byłbym tam przejazd rowerowy to ten facet w aucie by się inaczej zachował? Jak inaczej skoro wymiary znaku są takie same. Ta jedna literka różnicy, to "b" przy znaku D-6 robi wam taką różnicę?

To po pierwsze. A po drugie: o godzinie 18.30 na tym przejściu dla pieszych są światła. Nawet na zdj są światła. Więc kto wjechał na czerwonym?
I zobaczcie gdzie jest rower. I dlaczego nie ma zdj auta? Bo daleko się zatrzymało? Jakiej długości była droga hamowania? 70m?
Włączcie myślenie, to miejsca można nazwać centrum miasta. I jest ograniczenie do 40 km/h!!!!

Facet jechał na zielonym, chłopak nie jechał przez pasy, tylko próbował wjechać na parking za biedronka, niestety wymusił pierwszeństwo...
Cytuj
+6Zosia2442020-02-21 09:35#12
Przez przejście dla pieszych się nie przejeżdża! to jest wykroczenie!
Cytuj
-10Eustachy2020-02-21 09:02#11
Cytuję franc:
Państwo policyjne działa w pełnej krasie. Łajzy na rowerach robią co chcą a winny jest kierujący? . Piesi wchodzą na pasy bez jakiegokolwiek rozeznania w sytuacji panującej na drodze przed przejściem. Szok . BANDYTA TO ZAWSZE KIERUJĄCY POJAZDEM. POJAZD SZYNOWY ( pociąg ) TEŻ POWINIEN PRZEPUSZCZAĆ CIELĘTA?. Chore.Brak myślenia , brak elementów odblaskowych spowoduje więcej ofiar.

Tylko że tam są światła, więc ktoś miał czerwone a informacji o tym nie ma. Inna sprawa że coraz częściej ludzie w wieku koło 60 są sprawcami różnych zdarzeń, w zeszłym tygodniu dziadek 67 lat jechał po torach zanim został zatrzymany przez policję przejechał po nich prawie kilometr, na pytanie czemu jechał po torach nie był w stanie odpowiedzieć. To skłania do przemysłeń czy nie nakazać obowiązkowych badań psychotechnicznych dla ludzi w wieku 50+ tak jak to jest w wielu państwach.
Cytuj
+9franc2020-02-20 23:11#10
Państwo policyjne działa w pełnej krasie. Łajzy na rowerach robią co chcą a winny jest kierujący? . Piesi wchodzą na pasy bez jakiegokolwiek rozeznania w sytuacji panującej na drodze przed przejściem. Szok . BANDYTA TO ZAWSZE KIERUJĄCY POJAZDEM. POJAZD SZYNOWY ( pociąg ) TEŻ POWINIEN PRZEPUSZCZAĆ CIELĘTA?. Chore.Brak myślenia , brak elementów odblaskowych spowoduje więcej ofiar.
Cytuj
-1Halona2020-02-20 22:48#9
Przyjeżdżał na zielonym świetle
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wielkanoc z Leliwą. Kompletny catering na świ…

Opublikowano: 03.04.2020 20:15