04.12.2020 Ostatnia aktualizacja 18:18, 03.12.2020

O włos od tragedii. Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy tira

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 04 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Dramatycznie wyglądające sceny zarejestrowała kamera na przejeździe kolejowym w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn. Kierujący tirem wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności. Jadąc z dużą prędkością, naczepą ciężarówki niemalże „zmiótł” z drogi osobowego hyundaia i odjechał z miejsca zdarzenia. Do szpitala trafił 29-letni kierowca osobówki, uskarżający się na ból kolana.

Do zdarzenia doszło w środę  po godzinie 10. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na krajowej „42” w miejscowości Bugaj doszło do groźnej sytuacji z udziałem dwóch samochodów. Na miejscu policjanci drogówki ustalili, że na łuku drogi, w rejonie przejazdu kolejowego kierujący tirem doprowadził do zderzenia z osobowym hyundaiem. Koreański pojazd został zepchnięty na barierę energochłonną, a ciężarówka nie zatrzymując się odjechała z miejsca. 29-letni kierowca hyundaia uskarżał się na ból nogi i został przewieziony na badania do szpitala. Kilka minut po kraksie na ulicy Legionów w Skarżysku świadek zdarzenia zatrzymał ciężarówkę biorącą w nim udział. Za kierownicą mercedesa siedział 56-letni obywatel Ukrainy. Twierdził, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym pojazdem.  Obaj uczestnicy opisanej historii jechali sami i byli trzeźwi.


Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za popełniony czyn zapewne wytłumaczy się przed sądem.

 


Komentarze

-6Imię2020-11-06 20:34#10
Cytuję Adek:
Cytuję Imię:
[edit: słownictwo] prawda. Pusta naczepa, ślisko, o poślizg nietrudno.
Jak osobówka wpada w poślizg to jakoś nie widzę artykułów, które zaczynają się takimi słowami: nieodpowiedzialny kierowca osobówki, o włos od tragedii, itp.

Mandat dla kierowcy ciężarówki ok. Nieodpowiedzialnością było odjechanie z miejsca kolizji. I tyle w temacie.

Czyli według Ciebie można jeździć bezmyślnie, brawurowo, jestem duży to mogę, bo to się skończy tylko mandatem :-?

W którym zdaniu to napisałem lub zasugerowałem? To twoja interpretacja.
Kolizja jakich wiele. A z artykułu wynika, że zdarzyła się wielka tragedia. Kolizja rozdmuchana do wielkości katastrofy w ruchu lądowym.
Cytuj
+3Adek2020-11-06 13:46#9
Cytuję Imię:
[edit: słownictwo] prawda. Pusta naczepa, ślisko, o poślizg nietrudno.
Jak osobówka wpada w poślizg to jakoś nie widzę artykułów, które zaczynają się takimi słowami: nieodpowiedzialny kierowca osobówki, o włos od tragedii, itp.

Mandat dla kierowcy ciężarówki ok. Nieodpowiedzialnością było odjechanie z miejsca kolizji. I tyle w temacie.

Czyli według Ciebie można jeździć bezmyślnie, brawurowo, jestem duży to mogę, bo to się skończy tylko mandatem :-?
Cytuj
+3Mieszkaniec2020-11-06 09:41#8
Cytat:
Zawodowy ukraiński kierowca tłumaczył się że nie wiedział że spowodował wypadek. Nie poczuł uderzenia, nie słyszał huku, nic nie widział w lusterku, nie zauważył że jedzie na dwóch kapciach parę kilometrów. Na filmiku ze zdarzenia widać jak traci dwa koła w naczepie. Zawodowiec od pasania krów na Ukrainie. Zresztą to norma. Rosja, Ukraina, Białoruś...kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu ? Czerwone czy zielone światło ? Pierwszeństwo, ustąp czy Stop...Nie ważne. Ten który większy. Zestaw ciężarowy, Kamaz, wywrotka Kraz itp. Taka mentalność kierowców ze wschodu. Wiem od kolegi który od nastu lat jeździ po wschodnich terenach. Jazda po wschodnich drogach i skrzyżowaniach to istna loteria.
A za chwilę będziemy zatrudniać lekarzy, pielęgniarki i nauczycieli zza wschodniej granicy.
Nie mam nic do ludzi zza wschodniej granicy jako takich. Ale okoliczności zycia i tamto otoczenie wpływaja na ich mentalność.
Cytuj
+9Ksiądz Robak2020-11-06 00:09#7
Chłopak z osobówki ( kojarzę człowieka) na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, lekki uraz nogi. Farta miał że nie dostał się pod naczepę, w pustą przestrzeń tylko koła naczepy odbiły auto na barierki. Gdyby się wpasował pod naczepę to kabriolet i marne szanse. Co do ukraińskiego kierowcy. Jak można nazwać go kierowcą zawodowym. Złapany został koło Zakładów Metalowych na przystanku przez policję dzięki pomocy świadka który pojechał za ciężarówką. Widziałem ten zestaw na przystanku. Rozwalona burta i dwa kapcie w naczepie od strony uderzenia. Zawodowy ukraiński kierowca tłumaczył się że nie wiedział że spowodował wypadek. Nie poczuł uderzenia, nie słyszał huku, nic nie widział w lusterku, nie zauważył że jedzie na dwóch kapciach parę kilometrów. Na filmiku ze zdarzenia widać jak traci dwa koła w naczepie. Zawodowiec od pasania krów na Ukrainie. Zresztą to norma. Rosja, Ukraina, Białoruś...kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu ? Czerwone czy zielone światło ? Pierwszeństwo, ustąp czy Stop...Nie ważne. Ten który większy. Zestaw ciężarowy, Kamaz, wywrotka Kraz itp. Taka mentalność kierowców ze wschodu. Wiem od kolegi który od nastu lat jeździ po wschodnich terenach. Jazda po wschodnich drogach i skrzyżowaniach to istna loteria.
Cytuj
+2AQS2020-11-05 15:51#6
PROWADZĄCY AUTA Z ZA WSCHODNIEJ GRANICY TO W WIĘKSZOŚCI NIE SĄ KIEROWCY TYLKO POSIADACZE PRAWA JAZDY
PRZEPISY ZNAJĄ TYLKO Z FILMÓW I OPOWIEŚCI
Cytuj
-10Imię2020-11-05 12:29#5
Cytuję Wert:
Cytuję Imię:
[edit: słownictwo] prawda. Pusta naczepa, ślisko, o poślizg nietrudno.
Jak osobówka wpada w poślizg to jakoś nie widzę artykułów, które zaczynają się takimi słowami: nieodpowiedzialny kierowca osobówki, o włos od tragedii, itp.

Mandat dla kierowcy ciężarówki ok. Nieodpowiedzialnością było odjechanie z miejsca kolizji. I tyle w temacie.

Osobówkami w większości jeżdżą kierowcy amatorzy.
Ciężarówkami jeżdżą kierowcy zawodowi , którzy powinni mieć większe umiejętności prowadzenia i przewidywania sytuacji na drogach, w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych. Poza tym, prowadzą auto o dużej masie i powinni liczyć się z tym, że o ile im się nic nie stanie w razie kolizji z osobówką, to ich kierowcy już tyle szczęścia nie będą mieli.
I nie pieprz o pustej naczepie i śliskiej jezdni, bo jak masz trochę mózgu, to wiesz, że w takiej sytuacji musisz jechać wolniej i to nie tylko na zakrętach!!!

Ha ha ha.
Do poprzedniego wpisu dodam jeszcze, że gdyby kierowca tej ciężarówki jechał z dużą prędkością to małe skośnookie autko znalazło by się za Wołowem w postaci puszki po rybkach.
No ale przecież Koreańczycy robią wyśmienite auta, które zawsze dają 5* w testach a strefy zgniotu tych aut przetrwają przejazd czołgu.
Co widać na powyższym nagraniu.

Wszyscy jeździcie tak świetnie,, jesteście Schumacherami dróg do tego stopnia, że kanały typu stop cham czy polscy kierowcy nie mają co pokazywać. Nie mówiąc już o tym co wszyscy widzą na co dzień.
Gratuluję poczucia humoru
Cytuj
+11Wert2020-11-05 08:42#4
Cytuję Imię:
[edit: słownictwo] prawda. Pusta naczepa, ślisko, o poślizg nietrudno.
Jak osobówka wpada w poślizg to jakoś nie widzę artykułów, które zaczynają się takimi słowami: nieodpowiedzialny kierowca osobówki, o włos od tragedii, itp.

Mandat dla kierowcy ciężarówki ok. Nieodpowiedzialnością było odjechanie z miejsca kolizji. I tyle w temacie.

Osobówkami w większości jeżdżą kierowcy amatorzy.
Ciężarówkami jeżdżą kierowcy zawodowi , którzy powinni mieć większe umiejętności prowadzenia i przewidywania sytuacji na drogach, w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych. Poza tym, prowadzą auto o dużej masie i powinni liczyć się z tym, że o ile im się nic nie stanie w razie kolizji z osobówką, to ich kierowcy już tyle szczęścia nie będą mieli.
I nie pieprz o pustej naczepie i śliskiej jezdni, bo jak masz trochę mózgu, to wiesz, że w takiej sytuacji musisz jechać wolniej i to nie tylko na zakrętach!!!
Cytuj
-17Imię2020-11-04 19:14#3
[edit: słownictwo] prawda. Pusta naczepa, ślisko, o poślizg nietrudno.
Jak osobówka wpada w poślizg to jakoś nie widzę artykułów, które zaczynają się takimi słowami: nieodpowiedzialny kierowca osobówki, o włos od tragedii, itp.

Mandat dla kierowcy ciężarówki ok. Nieodpowiedzialnością było odjechanie z miejsca kolizji. I tyle w temacie.
Cytuj
+4co vid2020-11-04 13:41#2
tir y na TORY !!!!! precz ze świętokrzyskiego
Cytuj
+22Wert2020-11-04 13:36#1
Ukraina czy Rosja , jeden przerażający sposób jazdy :sad:
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Skatepark będzie oddany dopiero w marcu 2021…

Opublikowano: 03.12.2020 19:05

Komentarzy: 2

Zabrał, wyszedł, nie zapłacił

Opublikowano: 03.12.2020 15:24

Komentarzy: 0

Jak wybrać kuchenkę gazową?

Opublikowano: 03.12.2020 13:41