28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Łupili bezdotykowe myjnie

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 21 Paź 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Po sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do bezdotykowych myjni samochodowych usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez suchedniowskich i skarżyskich policjantów. 35-letni mieszkaniec gminy Łączna i jego 38-letni wspólnik z gminy Bodzentyn „działali” na terenie powiatu skarżyskiego oraz kieleckiego i ostrowieckiego.

Od początku października suchedniowscy i skarżyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o włamaniach do automatów na bezdotykowych myjniach samochodowych. W każdym przypadku zamaskowani sprawcy rozwiercali zamki i kradli z metalowych kaset pieniądze wrzucane przez klientów myjni. Kryminalni zajmujący się sprawą wytypowali auto, którym mogli poruszać się włamywacze. W nocy z soboty na niedzielę suchedniowscy funkcjonariusze napotkali typowaną skodę i postanowili skontrolować kierującego. Ten na widok radiowozu wjechał w ciemną ulicę, pozostawił auto i oddalił się. Mundurowi zobaczyli, że w pojeździe znajdują się przedmioty mogące służyć do popełnienia opisanych przestępstw. Były w nim m.in. kominiarki i wiertła. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a stróże prawa rozpoczęli poszukiwania jego użytkownika. Ustalili, że może nim być wielokrotnie karany, 35-letni mieszkaniec gminy Łączna. W poniedziałek trafił on w ręce policjantów. W miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni ujawnili ubrania, w których mógł dokonywać włamań do myjni samochodowych oraz woreczek z bilonem, zrabowanym najpewniej z tych miejsc. Na posesji zamieszkałej przez 35-latka policjanci znaleźli jeszcze dwa pokaźne krzaki konopi, które trafią do laboratoryjnych badań. Również w poniedziałek skarżyscy stróże prawa zatrzymali notowanego wcześniej 38-letniego mieszkańca gminy Bodzentyn, podejrzewanego o współudział we włamaniach. Szybko okazało, że rabusie działali także na terenie powiatu kieleckiego i ostrowieckiego. Dodatkowo śledczy ustalili, że obaj mają związek z kradzieżą kosiarki wartej 6000 złotych z terenu Skarżyska-Kamiennej.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty sześciokrotnej kradzieży z  włamaniem do myjni. Dodatkowo 35-latek odpowie za kradzież kosiarki, a jego kompan za pomoc w zbyciu trefnego towaru. Swoim działaniem spowodowali straty sięgające łącznie 20 000 złotych.  

W środowe popołudnie zostali doprowadzeni do prokuratury i objęci policyjnym dozorem. Docelowo grozić im może nawet dziesięcioletni pobyt za kratkami.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne