20.01.2022 Ostatnia aktualizacja 21:19, 19.01.2022

 

Włamywał się i kradł, aż wpadł

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 24 Lis 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
O dwukrotną kradzież z włamaniem do myjni samochodowej i dwie kradzieże z terenu suchedniowskich firm podejrzany jest 22-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów w poniedziałek. Straty jakie wyrządził swoją działalnością przekroczyły 21 000 złotych. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Suchedniowscy policjanci prowadzili dwie sprawy  kradzieży z włamaniami do miejscowej myjni samoobsługowej. W połowie października i w połowie listopada nieznany wówczas sprawca włamywał się do pulpitu sterującego myjnią, skąd kradł kasety z pieniędzmi. W obu przypadkach właściciel punktu oszacował  straty na kwotę 2000 złotych. Kryminalni podejrzewali o związek z włamaniami miejscowego 22-latka. Mężczyzna skutecznie jednak unikał kontaktu ze stróżami prawa. W poniedziałkowy wieczór stracił czujność i został zatrzymany przez mundurowych. W toku czynności śledczy ustalili, że zatrzymany ma na sumieniu jeszcze inne występki. Z ustalonymi osobami dokonał dwóch kradzieży na terenie suchedniowskich firm. Pod koniec września ukradł ze wspólnikami metalowe elementy konstrukcyjne warte 11 500 złotych. W tym samym okresie brał udział w kradzieży kamery cofania ze służbowego auta, pieca żeliwnego oraz specjalnego imadła ślusarskiego. Straty jakie poniósł pokrzywdzony w tym przypadku sięgnęły 6000 złotych.

Dziś włamywacz usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Finalnie grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne