19.01.2022 Ostatnia aktualizacja 21:19, 19.01.2022

 

Czujne oko aspiranta z grupy SPEED

Autor:
AM (KWP Kielce)
Opublikowano: 01 Gru 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna

Eliminowanie zagrożeń drogowych, to jedno z priorytetowych zadań grupy SPEED. Świętokrzyscy policjanci nie raz udowodnili, że drogowi przestępcy nie maja z nimi żadnych szans. Tak też było i wczoraj. O skuteczności mundurowych w białych czapkach przekonał się 29-latek z Suchedniowa. Lekceważenie przepisów drogowych i jego zainteresowania narkotykowe przysporzyły mu wielu problemów.

Stuzłotowym mandatem i dwoma punktami karnymi mogła zakończyć się wczorajsza kontrola drogowa, którą prowadzili po godzinie 10 w Suchedniowie świętokrzyscy policjanci z grupy SPEED. Taką karę przewidział ustawodawca, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Finał interwencji był jednak zdecydowanie inny, gdyż w policyjnym systemie mundurowi ustalili, że 29-latek siedzący za kierownicą Audi nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto czujne oko i zmysły funkcjonariusza słynącego z narkotykowych zatrzymań, wyjawiły kolejne grzechy kierującego niemieckim autem. Choć alkomat wykazał, że mężczyzna jest trzeźwy, funkcjonariusze wyposażeni byli w jeszcze jedno urządzenie. Narkotest potwierdził przypuszczenia aspiranta specgrupy.

Wstępne sprawdzenie wykazało  amfetaminę w organizmie 29-latka. Podczas przeszukania auta ujawniona został torebka foliowa z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. Jako dowód w sprawie zostanie on wysłany na szczegółowe badania laboratoryjne. Pobrana krew kierującego również trafi do analizy, a gdy znane będą już wyniki badań, mężczyzna stanie przed sadem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Komentarze

+7abstra2021-12-01 12:55#1
Jeździć bez pasów autem z poduszką... Podziwiam!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne