12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

Przeszło 400 kilogramów nielegalnego tytoniu

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 02 Gru 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli ponad 400 kilogramów tytoniu i krajanki tytoniowej. Do aresztu trafił 33-letni skarżyszczanin i 47-letni mieszkaniec Kielc. Śledczy wstępnie oszacowali, że z tytułu niezapłaconego podatku uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 315 000 złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Kielcach wraz z kolegami z kieleckiej komendy miejskiej i skarżyskiej jednostki policji „odwiedzili” pomieszczenia na terenie jednej z hal przemysłowych w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli  przeszło 130 kilogramów suszu tytoniowego oraz prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto do policyjnego depozytu trafiła maszyna do cięcia tytoniu oraz betoniarka z osprzętem,  przystosowana specjalnie do suszenia tytoniu. Na miejscu nielegalnego procederu stróże prawa zatrzymali miejscowego 33-latka oraz 47-letniego kielczanina. Obaj mężczyźni byli już w przeszłości karani za różne przestępstwa.  

We wtorek obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, a w środę stanęli przed prokuratorem. Zostali objęci policyjnymi dozorami i będą musieli wpłacić poręczenia majątkowe. Śledczy wstępnie oszacowali, że z tytułu niezapłaconego podatku uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 315 000 złotych. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna i nawet trzyletni pobyt za kratkami.

 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl