12.08.2022 Ostatnia aktualizacja 15:28, 11.08.2022

Przed nami święta, nie dajmy się okraść!

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 03 Gru 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
„Na policjanta, wnuczka, prokuratora” to tylko niektóre z metod jakimi posługują się oszuści. Ich wspólnym mianownikiem jest zawsze utrata pieniędzy przez ofiary przestępstw. Pieniędzy wielokrotnie ciężko zarobionych i oszczędzanych przez lata! Ostatnio skarżyscy policjanci otrzymują sygnały o próbach oszustw przez fałszywych pracowników banków. Zalecają oni instalację bankowej aplikacji w telefonie.

W przeciwieństwie do wspomnianych wyżej sposobów wyłudzenia pieniędzy, gdzie ofiarami oszustów są głównie osoby starsze, metoda na tzw. „aplikację” to pułapka, w którą wpadają osoby w młodym wieku. Odbierając telefon widzimy na jego ekranie numer banku. Jesteśmy przekonani, że rozmawiamy z pracownikiem placówki bankowej zwłaszcza, że rozmówca czasem używa naszego imienia. Podczas rozmowy dowiadujemy się, że ktoś usiłował z naszego konta zrobić kilkuset złotowy przelew, ale „bankowiec” zablokował transakcję. Potem oszust podszywający się pod pracownika banku zaleca pobranie z sieci i instalację w telefonie aplikacji. Oczywiście manipuluje nami, nakazując kontynuację czynności bez rozłączania się. Po zainstalowaniu aplikacji dostajemy od przestępcy specjalny kod, który musimy wprowadzić, aby aplikacja zadziałała.

Po takich czynnościach możemy być pewni tylko jednego. Nasze konto zostało okradzione z gotówki. Po raz kolejny apelujemy o czujność i rozwagę. Święta przed nami, więc nie dajmy się zwieźć, aby nie były one smutne i pozbawione prezentów.
Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl