27.05.2022 Ostatnia aktualizacja 12:06, 27.05.2022

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów – debata społeczna

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 09 Gru 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Jej uczestnicy rozmawiali na tematy ściśle związane z bezpieczeństwem osób starszych. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele skarżyskiego magistratu, reprezentanci klubów seniora, bankowcy i policjanci.

W patio skarżyskiego MCK-u spotkali się dziś reprezentanci środowisk senioralnych, przedstawiciele urzędu miasta, bankowcy i policjanci. Okazją do spotkania była debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie oficjalnie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w  Skarżysku – Kamiennej mł. insp. Tomasz Jarosz, który omówił metody i sposoby działania przestępców, których ofiarami padają głównie osoby starsze i w podeszłym wieku. Zebrani wysłuchali wskazówek dotyczących właściwego postępowania w kontaktach z potencjalnymi oszustami. Komendant przedstawił propozycje działań, które mogą uchronić seniorów przed utratą oszczędności. Obecny na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka podkreślił znaczenie działań profilaktycznych prowadzonych w  środowiskach osób starszych. W dalszej części wydarzenia głos zabierali uczestnicy debaty, przedstawiając wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa seniorów. Głównym wywodem z dyskusji było wypracowanie i podjęcie  odpowiednich działań informacyjnych, które na różne sposoby dotarłyby do całych społeczności senioralnych.

Spotkanie było także okazją do promocji projektu policji świętokrzyskiej pn. „CYBERBANK 2.0”, który został dofinansowany przez Narodowy Bank Polski. Jego głównym celem jest upowszechnienie wśród seniorów bezpiecznych zasad korzystania  z bankowości elektronicznej oraz informowanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego. Plakaty kampanii wraz z apelem policjantów otrzymali przedstawiciele banków.

Debatę podsumował mł. insp. Tomasz Jarosz dziękując wszystkim za przybycie i aktywne włączenie w dyskusję. Zapewnił, że wobec zgłaszanych problemów i zagrożeń, będą prowadzone działania zmierzające do ich eliminacji. Szef skarżyskich policjantów złożył zebranym świąteczne życzenia.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl