27.05.2022 Ostatnia aktualizacja 11:13, 27.05.2022

Podziękowania dla policjantów. Pomogli chorej

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 13 Sty 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Skarżyscy i suchedniowscy policjanci otrzymali podziękowania od byłej wolontariuszki i jej znajomej. Druga z kobiet była chora na covid. Leżała w łóżku z wysoką gorączką i potrzebowała wykupienia lekarstw. Z pomocą przyszli mundurowi, którzy wykupili madykamenty i dostarczyli potrzebującej.

Rzecz miała miejsce w minioną sobotę. Wieczorem do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki dodzwoniła się kobieta z gminy Łączna, która w  przeszłości była wolontariuszką. Powiedziała, że jej znajoma z sąsiedniej miejscowości przechodzi covid i leży w łóżku z czterdziestostopniową gorączką. Dodała, że chora potrzebuje pomocy w wykupieniu przepisanych lekarstw. Niestety ona sama nie jest w stanie jej pomóc. Poprosiła o pomoc policjantów. Przekazała, że 49-latka zamieszkuje tylko z małoletnią córką w sąsiedniej miejscowości na uboczu  i nie może liczyć na sąsiedzką pomoc. Dyżurny bez chwili zawahania przekazał informacje policjantom z suchedniowskiego komisariatu, którzy ruszyli na ratunek. Odebrali receptę i pieniądze na zakup medykamentów i rozpoczęli poszukiwania czynnej apteki. Tej nocy dyżurowała placówka w Skarżysku-Kamiennej. Mundurowi zakupili leki i dowieźli do miejsca zamieszkania potrzebującej.

Kilka dni później zgłaszająca interwencję w imieniu swoim i chorej koleżanki przekazała policjantom ciepłe słowa podziękowania za wzorową postawę i udzieloną pomoc.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl