24.09.2023 Ostatnia aktualizacja 19:28, 23.09.2023

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 24 Cze 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
W ręce skarżyskich policjantów wpadł we wtorek miejscowy 28-latek. Mężczyzna ma na sumieniu włamanie do szkoły, skąd ukradł 3 laptopy i pieniądze. Śledczy przypisują mu także inne kradzieże i uszkodzenia mienia. W czwartek zatrzymany usłyszy zarzuty. Grozić mu może nawet dziesięcioletnia odsiadka.

Policjanci ze skarżyskiej komendy prowadzili sprawę kradzieży z włamaniem do jednej z miejscowych szkół średnich. Zdarzenie miało miejsce na początku maja tego roku. Wówczas rabuś zabrał trzy laptopy i pieniądze. Straty sięgnęły 10 000 złotych. Stróże prawa podejrzewali, że sprawcą przestępstwa może być dobrze im znany 28-letni skarżyszczanin. Ten jednak skutecznie unikał „spotkania” z nimi. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek na terenie Skarżyska. Szybko wyszło na jaw, że podejrzenia funkcjonariuszy były trafne. Ponadto okazało się, że 28-latek ma na sumieniu jeszcze inne występki. W kwietniu tego roku zdewastował wyposażenie klatki schodowej w jednym z bloków mieszkalnych. Uszkodził m.in. drzwi do piwnicy i hydrant. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości 1400 złotych. Dodatkowo z dwóch zaparkowanych na osiedlowym parkingu aut ukradł narzędzia warte łącznie ponad 6000 złotych. Najprawdopodobniej zatrzymany odpowie również za uszkodzenie elewacji dwóch bloków i płotu prywatnej posesji, na których namalował graffiti. Podczas „artystycznej” działalności został nagrany przez świadka. Trwa szacowanie strat spowodowanych przez „malarza”.

W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty. Finalnie grozić mu może nawet dziesięć lat więzienia.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież