27.09.2022 Ostatnia aktualizacja 15:38, 26.09.2022

 

Uważaj z kim rozmawiasz! Duże straty po telefonach „bankowców”

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 19 Lip 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Po raz kolejny skarżyscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w czasie rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami. Ostatnio przestępcy podszywający się pod pracowników banków doprowadzili do wysokich strat dwie mieszkanki powiatu skarżyskiego. Kobiety łącznie przekazały oszustom prawie 90 000 złotych.
 
W czwartek i poniedziałek ofiarami fałszywych pracowników banków padły dwie mieszkanki powiatu skarżyskiego. W obu przypadkach dodzwonili się do nich mężczyźni, którzy podawali się za bankowców. W pierwszym przypadku oszust wmówił swej rozmówczyni, że ktoś zaciągnął pożyczkę w kwocie 63 000 złotych na jej dane. Aby ją anulować należy wypłacić środki i wpłacić we wskazanym wpłatomacie. 47-latka niestety dała wiarę przestępcy i wykonała jego polecenia. Wypłaciła wskazaną kwotę i wpłaciła zgodnie z instrukcjami. W  kolejnym przypadku 35-latka usłyszała przez telefon, że nieznany sprawca wykonał duplikat jej karty płatniczej i zgromadzone na koncie środki są w niebezpieczeństwie. Wypłaciła z konta 25 000 złotych i także wpłaciła we wskazanym wpłatomacie. Złodziej podał jej kody do transakcji.
 
Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Zachowajmy czujność, nie dajmy się zmanipulować i zwieść! Jeśli mamy najmniejsze wątpliwości, co do osoby z którą rozmawiamy, przerwijmy rozmowę. Sprawy bankowe najlepiej wyjaśniajmy w placówkach bankowych, a nie podczas rozmów telefonicznych.
 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl