24.03.2023 Ostatnia aktualizacja 16:53, 23.03.2023

Pożar przy ulicy Południowej. Nie żyje jedna osoba

Autor:
MB, Foto: Straż Skarżysko
Opublikowano: 18 Sty 2023
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę po godzinie 16 w bloku przy ulicy Południowej w Skarżysku-Kamiennej. Jedna osoba nie żyje.
 
Pożar wybuchł w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, odłączenia prądu i gazu z mieszkania na przyłączach oraz podaniu prądu wody do wnętrza mieszkania i ewakuacji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w pożarze. Następnie strażacy po dogaszeniu pożaru oddymili mieszkania w budynku i sprawdzili je na obecność gazów niebezpiecznych oraz kamerą termowizyjną na obecność ukrytych zarzewi ognia.  
 
Niestety wskutek pożaru jedna osoba zmarła, druga została zabrana do szpitala. Na razie nie znane są przyczyny pożaru. Dochodzenie w tej sprawie wyjaśni postępowanie prowadzone przez policję i biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa.
 
Foto: Rafał Siedlecki (Straż Skarżysko)

Komentarze

+2sasiad2023-01-19 05:37#1
Dlaczego nie wysłano OSP Książęce ma bliżej i może by szybciej dojechało. Powinien się tą sprawom zainteresować prokurayor.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +