26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Władze powiatu skarżyskiego wzięły ogromne odprawy i pieniądze za niewykorzystane urlopy!

Autor:
marbus
Opublikowano: 27 Sty 2015
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
.Echo Dnia sprawdziło, ile pieniędzy za niewykorzystany urlop pobrały władze w powiecie skarżyskim.

Michał Jędrys, skarżyski starosta dostał 36 tysięcy złotych odprawy i 24771,96 złotych ekwiwalentu za niewykorzystany urlop (44 dni), Waldemar Mazur, wicestarosta pobrał 34200 złotych odprawy oraz za urlop (49 dni) - 26819,09zł Stanisław Dymarczyk, członek zarządu powiatu otrzymał 27,588 złotych odprawy a za urlop - 34 dni – ponad 15 tysięcy złotych
echodnia
{fcomments}

Komentarze

+10obserwator,komentator itd2015-01-29 18:30#20
szanowni mieszkańcy naszego kochanego miasta.
Nie ważne jaka partia,czy z którego ugrupowania,oni bez siebie po prostu nie mogą egzystować,to że się żrą,opluwają najróżniejszymi inwektywami to tylko pod publiczkę,po prostu tak trzeba.Ale jak jest jakakolwiek możliwość wydymać obywatela,tak obywatela,bowiem to obywatela pieniążki są rozkradane,to Wszyscy Oni mówią zgodnie tym samym językiem.
W myśl powiedzenia,nie dla psa kiełbasa...
Cytuj
+12deodent2015-01-28 18:46#19
Czy może ktoś wie , jakie odprawy otrzymał Romek i jego ferajna gdy odchodzili z UM ?
Cytuj
+24majster2015-01-28 12:23#18
Odprawy i ich wysokość to efekt pisania prawa dla siebie co można odnieść do bycia sędzią we własnej sprawie.
Że przy okazji nie zadbano o ich gradację - to już inna sprawa.
Graniczące z bezczelnością jest jednak pobieranie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Mógłbym zrozumieć taką sytuację w przypadku firmy, w której to na skutek różnych zewnętrznych i przejściowych okoliczności specjalista nie może być urlopowany, bo to groziłoby poważnymi skutkami finansowymi czy wizerunkowymi dla firmy. Napisałem celowo przejściowych, gdyż normalna firma wyciąga wnioski z takich sytuacji i stara się ich nie powtórzyć.
Ten, jak i sejmikowe przypadki ekwiwalentów za urlop nakazuje, przyjrzeć się czasowi pracy polityków, gdyż jak z sieci wiadomo i na zdjęciach jest utrwalone po stokroć - do czasu swojej pracy zaliczają zalotne spojrzenia w obiektywy lokalnych mediów na wszelakiego rodzaju uroczystościach. Jak nie otwieranie inwestycji to ich zamykanie, msze intencyjne z gitarami wśród grobów, opłatki, pirackie przyśpiewki z wyborcami. Wynika z tego, że mają czas na wszystko - tylko nie na urlop. Płatny urlop ! Skoro nie potrzebują urlopu podczas trwania stosunku pracy - to oznacza, że nie są wcale zapracowani. Skoro nie są tak zapracowani to czemu dniówka lansu przed obiektywami i sztandarami wyceniona jest na średnio ponad 500 złotych?
Jak z powyższego wynika są to pieniądze zmarnowane bo nie tworzące żadnej wartości dodanej.
Ponieważ pieniądze te są zmarnowane to w konsekwencji winne być nienależne.
Nienależne również z innego powodu. Każdy pracownik, kierownik, dyrektor, prezes, polityk jest zobowiązany do dbałości o Bezpieczeństwo i Higienę Pracy, więc tak organizując pracę swoją jak i podwłądnych by należny im urlop wykorzystywali zgodnie z jego przeznaczeniem w ciągu roku.
Tego typu działania - pobieranie ekwiwalentu w wysokości 500zł za dzień lansu, jest jawną grabieżą majątku narodowego, przykrytą płaszczykiem g...wartego patriotyzmu.
Dla ratowania honoru proponuję jakąś ściepę na dom dziecka oraz większą dbałość radnych o zdrowie władzy wykonawczej.
Cytuj
+18kotwica2015-01-28 10:43#17
A może ktoś pamięta jakie odprawy wzięli w 2002 roku starosta Bętkowski , Vce starosta Oracz , etatowy członek zarządu powiatu Maciej Garbala_? :-x ||Wówczas wysokości odpraw nie szokowały? Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to odprawy były porównywalne i także płacono ekwiwalent za urlopy !
Cytuj
+16koral2015-01-28 09:11#16
Pracodawca, który otrzymuje L4 i podejrzewa celowość zwolnienia chorobowego powinien sięgnąć do zapisów ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

Zgodnie z treścią art. 59 w/w aktu prawnego, prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby oraz wystawiania zaświadczeń lekarskich podlega kontroli. Kontrolę wykonują lekarze orzecznicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W celu kontroli lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może przeprowadzić badanie lekarskie ubezpieczonego:

- w wyznaczonym miejscu,
- w miejscu jego pobytu;

skierować ubezpieczonego na badanie specjalistyczne przez lekarza konsultanta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;

zażądać od wystawiającego zaświadczenie lekarskie udostępnienia dokumentacji medycznej dotyczącej ubezpieczonego stanowiącej podstawę wydania zaświadczenia lekarskiego lub udzielenia wyjaśnień i informacji w sprawie;

zlecić wykonanie badań pomocniczych w wyznaczonym terminie.

Zgodnie z art. 60 omawianej ustawy, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich, a w szczególności gdy zaświadczenie lekarskie zostało wystawione:

bez przeprowadzenia bezpośredniego badania ubezpieczonego,

bez udokumentowania rozpoznania stanowiącego podstawę orzeczonej czasowej niezdolności do pracy,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych może cofnąć upoważnienie do wystawiania zaświadczeń lekarskich na okres nieprzekraczający 12 miesięcy od daty uprawomocnienia się decyzji.

Reasumując, pracodawca pomimo tego, iż sam nie może podważyć w żaden sposób wystawionego zwolnienia lekarskiego, pełni decydująca rolę w procesie kontroli zasadności wydanego L4. Jest on bowiem podmiotem inicjującym całe omówione powyżej postępowanie.
Cytuj
+19majster2015-01-27 21:30#15
Cytuję Bob44:
dziwicie się ja jak miałem słabe wyniki też byłem chory - a jakie wyniki miał starosta -------po wyborach.

Jak mówią lekarze - im gorsze wyniki tym droższe i dłuższe leczenie. :-)
Cytuj
+28Ijon_Tichy2015-01-27 20:57#14
Tematem L4 Michała Jędrysa ZUS mógłby się zainteresować - słyszałem o akcjach weryfikowania osób przebywających na zwolnieniu (a przynajmniej o takich planach). Nie wiem natomiast, czy informacja od uprzejmie donoszącego obywatela zostałaby w ogóle wzięta pod uwagę. Obstawiałbym, że raczej nie. Ktoś zamierza sprawdzać, czy tylko trochę popsioczymy wywołując uśmiech na twarzy tych panów, a potem każdy jak zwykle zajmie się swoimi sprawami? ;)
Cytuj
+29thomas2015-01-27 20:51#13
Dzisiaj w lokalnej TV Pan poseł Lipiec oraz Pani posłanka Zuba mówili o patologiach oraz o zamiarze doniesienia do prokuratury w kontekście ekwiwalentów za urlop członków zarządu województwa z PSL. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć kogo to Państwo parlamentarzyści usilnie popierali i forsowali jako kandydata tej partii w wyborach na prezydenta naszego miasta :)
Cytuj
+16Bob442015-01-27 20:35#12
dziwicie się ja jak miałem słabe wyniki też byłem chory - a jakie wyniki miał starosta -------po wyborach.
Cytuj
+22Krissko2015-01-27 19:54#11
Jaka ta rzeczywistość w Polsce jest nienormalna widać w zestawieniu dwóch informacji , tej i tej powyżej . Policja dorwała rzezimieszków ratując komuś 3 stówy . Ale nie ma siły na 3 szanowanych cwaniaków naszego miasta, którzy w świetle prawa orżnęli nasz budżet na 66 tysiaków za niechęć do urlopów . To jest 220 razy większa strata . Dobrze że złapali sprawców rozboju , ale 220 razy bardziej szkoda że nasze VIP-y unikną odpowiedzialności .
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 16

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.