17.11.2018 Ostatnia aktualizacja 17:54, 17.11.2018

Porozumienie w MESKO. Pracownicy zarobią więcej

Autor:
R. Szumielewicz (Radio Kielce)
Opublikowano: 24 Mar 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Będą podwyżki płac w skarżyskim MESKO. Na mocy porozumienia związków zawodowych z zarządem firmy od lipca płace wzrosną o 400 złotych. Wyższe będą również premie kwartalne, które wzrosną z 12 do 14%. Średnia płaca w skarżyskim MESKO wynosi około 4,5 tysiąca złotych.

Podwyżki planowane są również w kolejnych latach, ale wszystko jest uzależnione od osiąganych wyników ekonomicznych - poinformował Stanisław Głowacki przewodniczący „Solidarności” w MESKO. W założeniach jest osiągnięcie poziomu wynagrodzenia do 150% średniej płacy krajowej.

Czytaj więcej >


Komentarze

+3klama072017-03-28 09:14#9
średnia płaca....razem z dyrekcją i całą kadrą.a ludzie na produkcji mają po 2000 tys.lub troszkę więcej,o ile mają 2000. ten śmieszny związkowiec od siedmiu boleści niech sam przejdzie na płacę zwykłego pracownika i wtedy niech się wypowiada....a może dajcie załodze zarobić tą średnią i zobaczycie jak wtedy ludzie będą pracować.bo na dziś mam wrażenie że traktujecie ludzi jak niewolników.stałe motto wasze ,, na Twoje miejsce jest wielu chętnych".pozdrawiam załogę.
Cytuj
0GnoM2017-03-27 19:15#8
Cytuję Sympatyk:
Po co podwyżki jak im mało zwolnić naród ukraiński z chęcią podejmie pracę za połowę powyższej kwoty

Przecinki mają znaczenie!
Z czego chesz zwalniać naród ukraiński? A imigranci zza wschodniej granicy muszą mieć pozwolenie na pracę w zakładach (i stawki takie jak dla wszystkich innych, a nie za połowę).
Cytuj
+11społecznik2017-03-27 09:59#7
Tydzień temu w sklepie mięsnym, spotkałem znajomą,zatrudnioną wraz z mężem na wydz...... w ZM "MESKO" S.A.Kupowała podłej jakości kiełbasę za ~10zł/kg i ~20dkg marnej wędliny.
Zapytałem co słychać na zakładzie.Odpowiedziała mi z nieukrywaną złością o tym jak to kadra kierownicza-związkowa otrzymała ponownie premię kwartalną a pozostała załoga jak zawsze wielkie g.wno!
Ciekawe ile podwyżki dostanie k-k Głowacki, aby mógł dokończyć budowę nowego domu na obrzeżach Skarżysko-Kam?
Cytuj
+9kamil852017-03-27 07:50#6
400 zł to chyba średnia podwyżka, jednie dostaną 100 inni 600, ta średnia 4,5 tez można wsadzić miedzy bajki, podajcie lepiej ile osób zarabia najniższą pensje, stanowiskach robotniczych i stąd wyciągajcie średnią a nie kadry zarządzającej której jest dużo i winduje tą średnią, 80% pracowników takiej pensji nigdy nie będzie miało.
Cytuj
+2Wykwalifikowany2017-03-26 08:44#5
Brawo! Cieszymy się bardzo, to duża podwyżka, pokażcie mi jedną firmę w okolicy, która zrobiłaby to samo. Dziękujemy
Cytuj
+10farciarz2017-03-25 18:28#4
Cytuję Olbis:
Ta kwota jest chyba zawyżona.

Trzeba mieć świadomość że na taką średnią wpływają pobory sfery nierobotniczej, która choć ilościowo (jeszcze) jest w mniejszości to jednak płacowo zdecydowanie kształtuje poziom płac. Niestety, nie zawsze ma to uzasadnienie w jakości pracy i odpowiedzialności za błędy ale to już nie na to forum temat...
Cytuj
+10farciarz2017-03-25 17:43#3
Cytuję Sympatyk:
Po co podwyżki jak im mało zwolnić naród ukraiński z chęcią podejmie pracę za połowę powyższej kwoty

Ty ze swoim IQ nie przeszedłbyś pomyślnie przez bramkę na wejściu, co dopiero mówiąc o pracy tam. Jeśli nie masz o niej pojęcia, bo na to wygląda, nie podejmuj tematu aby się nie ośmieszać i nie zaśmiecać netu jak pospolity troll.
Cytuj
+7Olbis2017-03-25 15:03#2
Ta kwota jest chyba zawyżona.
Cytuj
-23Sympatyk2017-03-25 09:24#1
Po co podwyżki jak im mało zwolnić naród ukraiński z chęcią podejmie pracę za połowę powyższej kwoty
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Zwycięstwo Granatu z Neptunem Końskie na zako…

Opublikowano: 17.11.2018 14:53

Komentarzy: 1

Powiatowy Konkurs Matematyczny w ZST-M

Opublikowano: 16.11.2018 19:54

Komentarzy: 0

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Suchedniowie…

Opublikowano: 16.11.2018 18:38

Komentarzy: 0

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w Zespole Pla…

Opublikowano: 16.11.2018 14:50

Komentarzy: 0

Dyskutowali m.in. o twórczej resocjalizacji

Opublikowano: 16.11.2018 14:29

Komentarzy: 0

Msza święta w intencji maturzystów

Opublikowano: 16.11.2018 14:13

Komentarzy: 0

Za użycie nieswojej karty odpowie przed sądem

Opublikowano: 16.11.2018 13:17

Komentarzy: 0

Kolejne zwycięstwo siatkarek Dany Gameb UKS R…

Opublikowano: 16.11.2018 10:00

Komentarzy: 0

Andrzej Bętkowski marszałkiem województwa?

Opublikowano: 15.11.2018 20:27