23.09.2017 Ostatnia aktualizacja 15:40, 23.09.2017

Skarżyskie pielęgniarki będą protestować?

Autor:
IM (Radio Kielce)
Opublikowano: 09 Maj 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej zamierzają protestować. Domagają się wyższych pensji. W lecznicy przeprowadzono referendum strajkowe i w najbliższym czasie ma zapaść decyzja o formie protestu.

Jak informuje Anna Malik, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - załoga przeszła wszystkie etapy sporu zbiorowego, łącznie z referendum strajkowym, w którym pracownicy opowiedzieli się za strajkiem generalnym. Dodaje, że obecne stawki wynagrodzenia zasadniczego wynoszą od 1850 do niespełna 2150 zł. Ostatnie podwyżki wynagrodzenia w lecznicy były w 2007 roku.
 
Niestety wszelkie rozmowy z dyrekcją na ten temat kończą się na tym, że szpitala nie stać na podwyżkę płac - twierdzi przewodnicząca związku. Dodaje, że pielęgniarki nie chcą otrzymywać dodatków, a wolą mieć zapewniony stały wzrost zasadniczego wynagrodzenia. Przewodnicząca zapewnia, że działania pielęgniarek nie odbiją się negatywnie na pacjentach. W Szpitalu Powiatowym w Skarżysku Kamiennej pracuje prawie 270 sióstr.
 



Komentarze

0Zapraszam2017-05-15 09:25#18
Wszystkich krytykujących zapraszam na miesiąc do pracy w roli pielęgniarki. Nie zobaczycie nawet tej marnej pensji bo po tygodniu wrócicie pierdziec w stołek w urzędach i innych biurach,
Cytuj
+1gov2017-05-12 10:52#17
Ciekawe czy pielęgniarki zgodziłyby się na uzależnienie wysokości pensji od oceny efektów ich pracy przez pacjentów? Obstawiam, że nie.
Cytuj
+9wjk2017-05-11 11:25#16
szpital w skarżysku 19-ty wiek końskie starachowice kielce w porównaniu ze skarżyskiem o 200 lat do przodu. miałem okazję poznać pracę pielęgniarek w naszym szpitalu . w skali od 1 do 10 dałbym 0 . podejście do pacjenta 0. lecz fakt jest faktem ryba psuje się od głowy.
Cytuj
+3@2017-05-10 22:17#15
A było na aptekarza sie kształcić a później do jakiegoś ministerstwa za gruba kasę :lol:
Cytuj
+3deda2017-05-10 18:43#14
Żona kiedyś leżała na porodówce. Nie daj Boże więcej. Jak nie dasz w łapę to każda ma cię w d... Nawet inkubator france kazały samej pilnować zaraz po porodzie. I ciągłe dogadywanie kobietom na sali , że udają itp. Ja bym nierobom jeszcze zabrał.
Cytuj
+2Aga872017-05-10 15:10#13
Cytuję kasia madej:
Ha ha domagają sie podwyżek tylko za co ? Znieczulica niech sie nie osmieszaja bardziej nie pasuje niech zmienia prace same wybrały sobie taki zawod

Co to za argument? To, że wybrały zawód pielęgniarki, to nie znaczy, że będą go wykonywać za grosze.
To nie znaczy również, że będą godzić się na to, żeby nimi pomiatali inni - jaśnie państwo lekarze, dyrektorzy, ordynatorzy, urzędnicy, członkowie rodzin pacjentów czy wreszcie tacy anonimowi ludzie jak ty.
Cytuj
+1zagranicznyPracuś2017-05-10 15:00#12
Cytuję przełożona:
Pensje mają lepsze niż 80 procent ludzi w Skarżysku. Chcą zarabiać pewnie po 5000 i jeszcze na dodatek nic nie robić.

Jakie to typowe... jakie to polskie... sam goowno mam i inni też niech goowno mają (i za trzech niech zasuwają).... bo u nas, na wsi wszyscy po równo muszą mieć 1000 na rękę i już... i nie może mieć nikt więcej... bo u nas jak mi krowa zdechnie, to sąsiadowi też powinna.... lata mijają i NIC się w tej mentalności chłopa pańszczyźnianego, niedouconego nie zmienia ... nic dziwnego, że u nas tylu zwolenników partii, która nieswoje rozdaje i pachnie socjalizmem na kilometr..... wszystkim po równo, nieważne czy sprawiedliwie czy nie.

P.s. Jedna siostra na dyżurze, żeby nie wiem jak szeroko się uśmiechała, zasuwała jak mały samochodzik między łóżkami w 8 salach na piętrze, nie jest w stanie zadowolić każdego pacjenta i rodziny go odwiedzającej.
Cytuj
+2powiatowyCzłek2017-05-10 14:39#11
Cytuję pielęgniarz:
a podwyżki, które pielęgniarkii dostały od września 2015 roku po 400zł i od września 2016 roku oraz zgodnie z porozumieniem po 1200 od września 2017 to ominęły pielęgniarki ze Skarżyska?

Te ostatnie :
Cytat:
po 1200 od września 2017
to jeszcze nie zdążyły ominąć, bo mamy dopiero maj :lol:
Cytuj
0Chory kraj2017-05-10 08:44#10
Cytuję asbhp "Podwyżki dla Pielęgniarek i Lekarzy tak - to są tak wrażliwe i ważne zawody, że powinni zarabiać dużo więcej, jak Policjanci i Strażacy - ale najpierw o trzeba pracować, dawać od siebie a potem wymagać!"
Totalna bzdura. W tym kraju jak się nie upomnisz, to nigdy nic nie dostaniesz. Choćbyś się zaorał robotą , to siedzenie cicho jest tylko wodą na młyn dla pracodawcy.
Strajkować dziewczyny
Cytuj
+6kasia madej2017-05-10 08:09#9
Ha ha domagają sie podwyżek tylko za co ? Za taka prace na pewno dalabym im podwyżkę najpierw niech sie za robotę wezma !! Znieczulica niech sie nie osmieszaja bardziej nie pasuje niech zmienia prace same wybrały sobie taki zawod a wyzywaja sie na pacjentach wrrr
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

Najechał na tył pojazdu. Jedna osoba poszkodo…

Opublikowano: 23.09.2017 17:40