20.11.2017 Ostatnia aktualizacja 22:28, 19.11.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

CBA bada sprawę planów sprzedaży elektrociepłowni w Mesko

Autor:
MB, Monika Miler (Radio Kielce)
Opublikowano: 19 Lip 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą działania w skarżyskich zakładach Mesko. Sprawa dotyczy planów sprzedaży należącej do zakładu elektrociepłowni. Czynności polegają na sprawdzeniu dokumentów i wycen związanych z transakcją- informuje Radio Kielce.

W rozmowie z regionalną rozgłośnią przewodniczący zakładowej "Solidarności", Stanisław Głowacki poinformował, że funkcjonariusze zajęli się analityczną oceną decyzji, w sprawie sprzedaży firmowej elektrociepłowni oraz,że trudno jest mu określić jaki jest cel tego działania. Podkreśla, że nie spodziewa się wielkich sensacji, ponieważ sprzedaż i prywatyzacja elektrociepłowni była przygotowywana co najmniej przez 5 lat. Dwukrotnie rada nadzorcza wyrażała pozytywną opinię na ten temat – informuje związkowiec.

Sprzedaż elektrociepłowni spowodowana jest przede wszystkim względami finansowymi, a ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść wkrótce.  

źródło: Radio Kielce


Komentarze

+14społecznik2017-07-24 15:21#7
8-o letnie rządy koalicji /skarżyskiej/ wyborczej PIS+SLD+Komitet Wyborczy R.Wojcieszka+ NSZZ Solidarność / S.Głowacki / wygenerowały kolesiowski układ biznesowy.
Przedstawicielem / na urząd v-ce Prezydenta d/s. inwestycji / zgłoszonym przez S.Głowackiego do w/w "stowarzyszenia kolesiów" był /eks Prezes Strefy ekonomicznej/ p. Grzesiak. Pomysłodawca i realizator sprzedaży Ciepłowni Miejskiej / kapitałowi niemieckiemu /. Która co rocznie przynosiła duży zysk dla budżetu Gminy i niższe opłaty dla mieszkańców Skarżyska-Kam. za ogrzewanie i ciepłą wodę.
Sprzedaż elektrociepłowni w MESKO jest ostatnim / być może zaplanowanym / etapem mającym na celu zniszczenie potencjału przemysłowego w Skarżysko-Kam.
Cytuj
+11mieszkaniec2017-07-22 15:06#6
Do Zerysa
Afera w CENZIN doprowadziła min. do odwołania W.SSkowronka!
Więcej informacji udzieli Ci adwokat społeczny eks prezesa "MESKO"
S. Głowacki.
Cytuj
+7Zerys2017-07-22 11:23#5
"Dobra zmiana" do Mesko dotarła wcześniej. 15 maja 2017, po długoletniej pracy, bez podania przyczyny odwołano
Prezesa Zarządu, inż. W. Skowrona, awansując na to miejsce p. Mariusza Kolankowskiego, dyrektora Wojskowych
Zakł. Kartograficznych, drukarni map, planów, atlasów i druków m.in. dla szkół, liczącej do 60 pracowników.
Nie pracował tam długo, zaledwie pół roku, od grudnia 2016 r. do awansu na Prezesa Zarządu Mesko.
Doświadczenia do objęcia stanowiska zdobył w poprzedniej, kilkuletniej pracy w "Zakładzie remontowo-budowlanym M.Majka" w Stopnicy k. Pacanowa, jako współwłaściciel.
Wg. "dobrej zmiany" - właściwy człowiek na właściwym miejscu !
Cytuj
+4kotlety2017-07-21 16:10#4
Jak widać dobra zmiana dotarła też do Skarżyska.
Cytuj
+13społecznik2017-07-21 11:34#3
"Uderz w stół, a nożyce się odezwą"
Pan S.Głowacki w kieleckiej rozgłośni mówi "że trudno jest mu określić jaki jest cel tego działania".
Otóż szanowny przewodniczący, pańskie wykształcenie tj: zasadnicza szkoła zawodowa / 3 letnia / tej czytelnej jednoznacznej odpowiedzi nie da.
Dlatego posłużę się prostym przykładem: np. Pańska rodzina- familia posiada zdewastowaną nieruchomość o wartości 50 mln zł. Pan na remont / w celu sprzedaży / bierze kredyt 10 mln zł oraz oszczędności własne 10 mln zł i całość sprzedaje za 20 mln zł.
Czy pańska rodzina będzie zadowolona z tej transakcji?
P.s. proszę o odpowiedź /wykształconej/ dziatwy rodziny S.Głowackiego.
Cytuj
+9mieszkaniec2017-07-21 07:42#2
Nareszcie!
Zaciągnięty kredyt / 50% /+ środki własne / 50% / na remont ciepłowni, która została sprzedana bez zysku!!!
Cytuj
+16klama072017-07-20 11:08#1
oj....tam nie jeden od mistrza w górę powinien siedzieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

Dana Gameb Skarżysko Kościelne najlepsza w OT…

Opublikowano: 19.11.2017 23:17