23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 22:35, 22.10.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Prezydenci Skarżyska zaśpiewali w RK

Autor:
wikary
Opublikowano: 20 Lis 2008
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Prezydenci Skarżyska - Kamiennej Roman Wojcieszek, Zdzisław Kobierski i Grzegorz Małkus wspólnie z młodą skarżyską wokalistką Patrycją Zarychtą nagrali w Radiu Kielce piosenkę promującą miasto. Słowa napisał Paweł Solarz.

 
Po nagraniu włodarzy miasta nie opuszczały humory, choć różnie ocenili swoje wokalne doświadczenie.

 
Wiceprezdent Grzegorz Małkus stwierdził ,że ciekawe słowa muzyka wpadająca w ucho będzie doskonale promować miasto, zapraszając do niego turystów. Liczy również, że uda się wydać płytę z piosenką, co byłoby doskonałym zwieńczeniem obchodów 85 – lecia Skarżyska.
radiokielce.jpg
 

Komentarze

0zetka2008-11-21 22:06#11
lisia pisze:
:
Ponieważ dziś jest światowy dzień życzliwości proponuję aby nie czynić złośliwych uwag pod adresem naszych prezydentów. Chyba jest niewielu tak odważnych, a może ujawnią się kolejni chętni np. nasi radni. Może stworzą chór i zgodnie zaśpiewają na Wojcieszka nutę? Ja pamiętam jak zgodnie deklarowali poparcie dla jego inicjatyw choć jeden radny zastrzegł 'tylko dobrych' - ten może śpiewać partie solowe.

lisia - nie da się bardziej lapidarnie nie tylko o muzykowaniu ;-), kłaniam Ci się czapką do ziemi.
Cytuj
0lisia2008-11-21 21:55#10
Ponieważ dziś jest światowy dzień życzliwości proponuję aby nie czynić złośliwych uwag pod adresem naszych prezydentów. Chyba jest niewielu tak odważnych, a może ujawnią się kolejni chętni np. nasi radni. Może stworzą chór i zgodnie zaśpiewają na Wojcieszka nutę? Ja pamiętam jak zgodnie deklarowali poparcie dla jego inicjatyw choć jeden radny zastrzegł 'tylko dobrych' - ten może śpiewać partie solowe.
Cytuj
0zetka2008-11-21 17:54#9
Monter, nic nie mam do Dominiki ale zaczekaj z opiniami póki nie usłyszysz piosenki wykonanej przez Patrycję ze wsparciem ;-). Nie słyszałeś tego co ja i pewnie w dobrej wierze, ale błądzisz, zaufaj mi.
M.S.,nie pisałem o wierszach bo każdy tekst piosenki to wiersz. Ale nie każdy wiersz nadaje się łatwo na piosenkę. Tak czy inaczej to już szczegóły. Zaszczepię tym pomysłem ludzi od kultury zobaczymy co urodzą?
Cytuj
0Monter2008-11-21 10:08#8
No proponuje od razu rozpocząć od konkursu na tekst, bo to co usłyszeliśmy jest tak banale że wstyd będzie się z tym pokazać... ;-)

I dlaczego nie śpiewa tego Dominika Kasprzycka? :-)

Aa, podczas tego spotkania:
http://www.skarzysko24.pl/content/view/1639/124/
był podobno wykonany utwór o Skarżysku. Nie wiem kto napisał słowa, ale byłą to piosenka o mieście, wykonywał ją zespół. Wie ktoś coś więcej o niej? Kto jest autorem, może ktoś ma dostęp do tekstu?
Cytuj
0M.S2008-11-21 09:49#7
Zetka:
>..."Myślę, że jest możliwe nawet zorganizowanie konkursu piosenek o Skarżysku.."

- Pomysł wydaje się interesujący.... Może "Konkurs piosenek i wierszy o Skarżysku"?
Cytuj
0Romeo572008-11-21 09:25#6
Oby wszystko tak wspólnie robili i z tak zgodnie jak to śpiewanie to będzie naprawdę super.
Cytuj
0zetka2008-11-21 08:21#5
Myślę, że jest możliwe nawet zorganizowanie konkursu piosenek o Skarżysku. Mogę w tym pomóc i już zapowiada się dobrze, bo obiecuję, że nie będę śpiewał.
Cytuj
0iwonaes2008-11-21 08:01#4
Coś innego.Gratuluję pomysłu.Może następnym razem udało by się wykonać piosenkę o Skarżysku z czasów mojej młodości.
Skarżysko-moje miasto
bo tu się urodziłam
bo tutaj dotąd żyłam
na dobre i na złe.
dokoła znane twarze
jak kartki z kalendarza
mijają,przeminęły
nie wrócą więcej już.
Jest jeszcze refren którego niestety w całości nie pamiętam.
Cytuj
0zetka2008-11-21 07:19#3
Zaprezentowane nagranie pochodzi z dyktafonu. Nagranie studyjne, finalne gdzie wszystkie zwrotki śpiewa Patrycja (my tylko refren) i jest w tym świetna, doskonała, ocenicie zresztą sami. W końcu na ostateczny kształt nagrania wpłynie też muzyk, a jednocześnie w tej samej osobie specjalista-radiowiec od rejestracji i obróbki dźwięku którego obserwując pracę przy dziesiątce komputerów zaniemówiłem widząc co można uczynić z dźwiękiem, chyba wszystko (obcinanie, przesuwanie, wklejanie nutek w inne miejsce jeśli trzeba). Mimo tego po swoim doświadczeniu w studio obiecałem sobie, że już nigdy źle nie pomyślę o powszechnie znanych umiejętnościach wokalnych Mandaryny. :-)
Wykonane zostało też trochę fotek i nagrań video z tego przedsięwzięcia, które postaramy się Internautom o silnych nerwach zaprezentować w najbliższej przyszłości.
Cytuj
0wikary2008-11-21 01:49#2
Dobrze się czujesz? :D
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

ALPN: 17 kolejka spotkań

Opublikowano: 22.10.2017 23:20