26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Oszczędzamy porównując ceny, a czemu z OC przepłacamy?

Dzięki temu, że mamy wolny rynek klient ma do wyboru wiele ofert i może spośród nich wybrać taką, która jest dla niego najkorzystniejsza. Okazuje się jednak, że przy zakupie OC nie porównujemy ofert i przepłacamy.

Fakt, że wiele osób płaci za OC znacznie więcej niż musi wynika z .. przyzwyczajenia i wiary w to, że droższy ubezpieczyciel daje nam gwarancję lepszego ubezpieczenia. Często też powierzamy wykupienie polisy agentowi, z którym współpracujemy od dłuższego czasu wierząc, że przedstawi nam najlepszą ofertę.

Niestety firmy ubezpieczeniowe nie promują klientów za lojalność, a zniżki na polisy otrzymują zazwyczaj nowi klienci, o których walczą ubezpieczalnie. Nie jest też prawdą, że wydając więcej pieniędzy otrzymujemy lepsze świadczenie w razie wypadku, ponieważ wszystkie polisy OC mają ten sam standard. Różnica pojawia się gdy chcemy razem z polisą OC wykupić AC które ochroni nas jeśli ulegniemy wypadkowi z własnej winy i pokryje koszty naprawy samochodu czy leczenia i rehabilitacji. Dobrze jest wiedzieć, że decydując się na zakup więcej niż jednego ubezpieczenia można liczyć na zniżkę.

Oprócz OC i AC wielu klientów przy okazji zakupu polisy decyduje też o zakupie ubezpieczenia NNW (Następstw nieszczęśliwych wypadków). Kierowcy często wyruszający w trasę chcą też mieć zapewnione ubezpieczenie Assistance, dzięki któremu bezpłatnie wymienią zepsutą oponę czy też zamówią holowanie samochodu. Wszystkie te polisy można kupić w pakiecie dzięki czemu są tańsze niż gdybyśmy zamawiali je osobno.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych zmienił się znacznie w ciągu kilku ostatnich lat, a różnice w cenie polisy mogą być naprawdę duże. Dlatego warto korzystać ze wszelkich rankingów i porównywarek cen. Na przykład porównywarka OC i AC najtaniejuagenta.pl w prosty sposób pozwoli nam poznać najkorzystniejsze oferty na OC w Polsce. Po to by otrzymać dostęp do takich propozycji trzeba podać dane mające wpływ na wysokość ceny polisy. Są to:
  • Dane dotyczące pojazdu takie jak model, wiek, przebieg, rodzaj paliwa i pojemność silnika,
  • Dane osobowe właściciela takie jak: wiek, stan rodzinny, data wydania prawa jazdy, oraz zniżki za bezszkodową jazdę lub dodatkowe opłaty za częste powodowanie kolizji,
  • Miejsce, w którym pojazd jest zarejestrowany (mieszkańcy dużych aglomeracji płacą więcej ponieważ przy wysokim natężeniu ruchu częściej dochodzi do kolizji).
Dane dotyczące samochodu podajemy wypełniając specjalny formularz dostępny online. Na szczęście większość informacji dotyczących samochodu wypełnia się automatycznie i nie trzeba wpisywać ich ręcznie. Po wypełnieniu wszystkich rubryk wystarczy kliknąć przycisk „dalej”. Program dokona potrzebnych obliczeń dla wszystkich dostępnych ofert i po chwili pokaże listę ofert. Będzie ona zawierała nazwę firmy ubezpieczeniowej i proponowaną cenę OC. Jeśli chcemy od razu kupić ubezpieczenie klikamy przycisk „przenieś na stronę” i dokonujemy zakupu online bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej. Możemy też poprosić o kontakt doradcę ubezpieczeniowego – w tym celu klikamy przycisk ”zamów rozmowę”. Rozmowa taka jest nieodpłatna. Agent, który się z nami skontaktuje odpowie na wszystkie pytania i pomoże w zakupie polisy.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 15

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.