19.07.2019 Ostatnia aktualizacja 11:33, 19.07.2019

Czy potrzebujesz minicasco?

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Z uwagi na koszty, najczęściej nabywają je osoby będące właścicielami nowych samochody. Czy jest alternatywa dla AC? Okazuje się, że tak.

Zakup nowego samochodu prosto z salonu to spory wydatek. W takiej sytuacji dobrze mieć pewność, że w razie zderzenia z innym uczestnikiem ruchu drogowego nie będzie trzeba wykładać pieniędzy na naprawę np. karoserii pojazdu. To właśnie gwarantuje posiadanie ubezpieczenia AC. Ponieważ cieszy się ono mniejszym zainteresowaniem wśród właścicieli pojazdów niż ubezpieczenie OC (o tym możesz przeczytać w tym artykule), to wysokość składki jest stosunkowo wysoka. W efekcie osoby posiadające starsze samochody rezygnują z jego zakupu. Czy jest inna droga? Okazuje się, że tak – warto zainteresować się polisą minicasco.

Autocasco czy minicasco?

Nawet doświadczeni kierowcy cyklicznie odwiedzający towarzystwa ubezpieczeniowe, aby podpisać umowę OC, mogli nie spotkać się z pojęciem „minicasco”. To bowiem funkcjonuje od niedawna, a kryje się pod nim uproszczona wersja AC – właściciel pojazdu może liczyć na ochronę, ale w mniejszym stopniu niż gdyby zakupił tradycyjną polisę autocasco. Szczegółowe informacje na temat zakresu ochrony zainteresowani znajdą w umowach lub materiałach reklamowych poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Choć zakup minicasco to mniejszy wydatek, nie warto przypłacać. Dobrze sprawdzić ubezpieczenie AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i porównać oferty z propozycjami firm ubezpieczeniowych sprzedającymi również okrojoną wersję AC. Ważna jest nie tylko wysokość składki, lecz także to, co właściciel pojazdu otrzyma w zamian za jej uiszczenie. Najtańsze oferty będą oczywiście wykluczały szkody całkowite.

Dla kogo minicasco?

Ubezpieczeniem minicasco powinni zainteresować się zarówno właściciele pojazdów, których nie stać na ubezpieczenie AC, jak osoby, które sporo wydały na ich wyposażenie. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisę minicasco zobowiązują się w umowie pokryć szkody związane z kradzieżą np. radia samochodowego.

Minicasco może być alternatywą dla osób zainteresowanych polisą AC z uwagi na częste wyjazdy za granicę. Aby jednak otrzymać od ubezpieczyciela pieniądze tytułem poniesionej szkody, niezbędne jest wczytanie się w zapisy znajdujące się w umowie. Zdarza się, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie odpowiadają za zdarzenia mające miejsce na terytorium niektórych państw.

Czy opłaca się wykupić takie ubezpieczenie?

Polisa minicasco to tańsze rozwiązanie niż ubezpieczenie AC. Zanim jednak zdecydujesz się podpisać umowę, przeanalizuj, czy rzeczywiście zakup takiej polisy jest niezbędny. Użytkując pojazd sporadycznie czy przechowując go w garażu, ryzyko odnotowania szkody jest niewielkie.


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Wspólnie działania funkcjonariuszy Policji i …

Opublikowano: 19.07.2019 13:33

Komentarzy: 0

Na os. Zachodnie trwa budowa kompleksu rekrea…

Opublikowano: 18.07.2019 15:27

Komentarzy: 0

Za unijne pieniądze powalczą z wykluczeniem n…

Opublikowano: 18.07.2019 11:58

Komentarzy: 2

W bagażniku łupy, w kieszeniach amfetamina, w…

Opublikowano: 18.07.2019 10:20

Komentarzy: 2

Atrakcyjne lokale do wynajęcia w centrum mias…

Opublikowano: 17.07.2019 12:51

Komentarzy: 2

Rekrutacja do szkół średnich. Jak przebiega w…

Opublikowano: 17.07.2019 11:31

Komentarzy: 2

W sobotę odbędzie się V Skarżyski Piknik Hist…

Opublikowano: 17.07.2019 11:02

Komentarzy: 0

Umowy na dofinansowanie przebudowy dróg podpi…

Opublikowano: 16.07.2019 13:34

Komentarzy: 1

Amerykańscy żołnierze z wizytą w Skarżysku

Opublikowano: 16.07.2019 12:01

Komentarzy: 4

Budżet Obywatelski na 2020 rok: zespół weryfi…

Opublikowano: 16.07.2019 11:26

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.