16.07.2018 Ostatnia aktualizacja 12:10, 16.07.2018

Jakie pytania warto zadać rekruterowi w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej?

Od pracownika oczekuje się zaangażowania, nawet jeśli takie informacje nie wynikają bezpośrednio z treści oferty pracy. Chcąc zaprezentować taką cechę podczas rozmowy rekrutacyjnej, warto zadawać pytania potencjalnemu pracodawcy. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, o co pytać.
 
Zadawanie dodatkowych pytań ma na celu nie tylko wykazanie, że jesteśmy zaangażowani. Uzyskując odpowiedzi, możemy zweryfikować, czy rzeczywiście chcemy podjąć pracę w danej firmie.

1. Czy z objęciem określonego stanowiska wiążą się dodatkowe obowiązki – inne niż te, które zostały wskazane w ofercie pracy?

Oczekiwania wobec potencjalnego pracownika, a także zakres obowiązków – to informacje, które najczęściej można znaleźć w ogłoszeniu o pracę. Podczas rozmowy rekrutacyjnej możemy poprosić o udzielenie dodatkowych informacji na ten temat.  

2. Które kompetencje miękkie mają szczególne znaczenie w przedsiębiorstwie?

Niektóre firmy kładą nacisk na pracę zespołową, inne oczekują pracowników otwartości na zmiany i umiejętności dostosowania się do nowych warunków. Postarajmy się określić, które kompetencje miękkie są ważne dla naszego potencjalnego pracodawcy. Mając taką wiedzę, będziemy mogli nad nimi pracować

3. Czy praca, jaką mamy wykonywać, wymaga odbywania podróży służbowych?

Warto uściślić również kwestie związane z koniecznością wykonywania obowiązków poza miastem, w którym znajduje się siedziba naszego potencjalnego pracodawcy. Możemy zapytać także o częstotliwość wyjazdów i ich charakter. Dzięki temu zyskamy dodatkowe dane, które pomogą nam określić, czy chcemy podjąć pracę na warunkach, jakie proponuje potencjalny pracodawca. Nasza decyzja o podjęciu pracy będzie bardziej świadoma.

4. Jakie metody oceny pracowników stosuje się w firmie?

Postarajmy się ustalić również, jak będzie oceniana nasza praca. To bardzo ważne, czy efekty naszych działań są mierzone przy użyciu standaryzowanych metod i narzędzi, czy np. jeden z przełożonych dokonuje subiektywnej oceny. Klarowne i konkretne kryteria, na podstawie których określa się wartość pracy wykonywanej przez zatrudnionego, umożliwiają przestrzeganie zasady równego traktowania pracowników.  

5. Jaka jest ścieżka kariery w przedsiębiorstwie?

Zanim podejmiemy pracę w danej firmie, postarajmy się ustalić, na jakie możliwości rozwoju możemy liczyć. Ważne, byśmy wcześniej określili, jakie cele zamierzamy osiągnąć w życiu zawodowym. Znając własne oczekiwania, warto zapytać m.in. o to, jaka jest droga awansu. Możemy dowiedzieć się również, czy przedsiębiorstwo przygotowuje dla pracowników pakiety szkoleń lub czy oferuje inne możliwości doskonalenia zawodowego. Zadając takie pytania, wykażemy, że jest w nas pragnienie rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.

6. Jakie będą kolejne etapy rekrutacji?

Dzięki zdobyciu dodatkowych, ważnych informacje na temat rekrutacji, zdołamy lepiej przygotować się do kolejnych etapów. To sprawi, że będziemy mogli zaprezentować się korzystniej i zwiększymy swoje szanse na zdobycie posady, na której nam zależy. 


Ostatnio opublikowane

Szpital powiatowy będzie miał lądowisko - umo…

Opublikowano: 16.07.2018 14:10

Komentarzy: 0

Czterech kierowców na „podwójnym gazie” w Suc…

Opublikowano: 16.07.2018 11:41

Komentarzy: 0

II edycja półkolonii letniej w Szkole Podstaw…

Opublikowano: 16.07.2018 10:33

Komentarzy: 0

Poznaliśmy zwycięzców XXI Wakacyjnego Turniej…

Opublikowano: 15.07.2018 19:04

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne w obiektywie

Opublikowano: 13.07.2018 12:18

Komentarzy: 0

Przebudują trzy przejścia dla pieszych w pobl…

Opublikowano: 13.07.2018 10:56

Komentarzy: 13

75. rocznica pacyfikacji wsi Michniów przez N…

Opublikowano: 12.07.2018 18:48

Komentarzy: 4

Druzgocące wyniki audytu w państwowej spółce …

Opublikowano: 12.07.2018 13:09

Komentarzy: 9

„Znalezione – nie kradzione” - FAŁSZ!!!

Opublikowano: 12.07.2018 10:28

Komentarzy: 1

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w re…

Opublikowano: 12.07.2018 09:48

Komentarzy: 12

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum