24.05.2019 Ostatnia aktualizacja 13:21, 24.05.2019

5 najbardziej prawdopodobnych chorób po 50. roku życia

Mimo rozwoju medycyny wciąż nie można liczyć na dożycie w zdrowiu późnej starości. Wraz z rozwojem cywilizacyjnym rozwijają się choroby, które dzięki braku odpowiedniej diety, małej ilości ruchu czy zanieczyszczeniom powietrza dotykają coraz młodsze osoby. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się na możliwość ich wystąpienia.
 
Dzisiejsze polisy na życie coraz bardziej rozszerzają listę chorób, na wypadek których można się ubezpieczyć. Dzięki temu można zyskać poczucie bezpieczeństwa w trudnych życiowych momentach.
 
Choroby, które występują najczęściej
 
Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują różne rozwiązania – to wydaje się być oczywiste. Nie zawsze najdłuższa lista chorób niesie za sobą gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa, ponieważ okazać się może, że za liczbą stoją niskie i niewarte uwagi świadczenia lub skomplikowane procedury uzyskania świadczenia.
 
Cena ubezpieczenia nie zawsze odgrywa znaczącą rolę, ponieważ wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada tanie oferty przy szerokim i solidnym pakiecie ubezpieczeniowym. Aby porównać ze sobą najlepsze oferty, można wykorzystać kalkulator ubezpieczeń na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl.
 
Najczęściej jednak oferty polis w ramach opcji poważne zachorowanie chronią na wypadek kilku najczęściej występujących chorób, które dotykają niemalże każdą rodzinę.
 
1 – zawał serca

Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie po wystąpieniu zawału serca. Może również w swoim zakresie wsparcia uwzględnić świadczenie za pobyt w szpitalu lub konieczność operacji. Zawał serca jest chorobą cywilizacyjną – składa się na niego nie tylko wiek, ale złe nawyki żywieniowe, nałogi, życie w ciągłym napięciu i stresie, brak sportu oraz wysokie zanieczyszczenie powietrza. Zawał dotyka coraz częściej młode osoby, o czym naprawdę warto pamiętać.
 
2 – udar mózgu

Statystyki wskazują, że każdego roku około 70 tys. osób dotyka udar mózgu. Trochę mniej niż połowa z nich, bo aż 30 tys. osób umrze w przeciągu miesiąca. Osoby po udarze wymagają długiego leczenia, rehabilitacji oraz kosztownego leków. Odzyskanie pełnej sprawności jest możliwe, jednak ważny jest szybki czas reakcji, a następnie szybkie i skuteczne leczenie. Polisa na życie może zabezpieczyć przed udarem mózgu – podczas, gdy chory będzie wymagał opieki zdrowotnej oraz rehabilitacji, ubezpieczyciel udzieli wsparcia finansowego w tym trudnym czasie.
 
3 – nowotwór złośliwy

Choroby nowotworowe w ostatnich latach zbierają spore żniwo – dotykają coraz młodsze osoby, a w otoczeniu najbliższych osób z pewnością znajdzie się ktoś kto właśnie boryka się z tą trudną chorobą. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich chorób – ubezpieczenie na wypadek raka ma najbardziej szeroki zakres ochronny. Ubezpieczyciel może określać chorobę nowotworową ogólnikowo, zaznaczając że musi być opisana jako odmiana złośliwa lub jak w przypadku polis na raka – precyzuje, na wypadek jakich nowotworów ubezpiecza.
 
Rak jest chorobą podstępną i na większość jego przypadków nikt nie ma wpływu. Przez wiele lat może rozwijać się bezobjawowo, by później zaatakować ze zdwojoną siłą, co wymaga konkretnego a często kosztownego leczenia.
 
Również leczenie, jak i jego czas trwania, nie ma określonego przebiegu, jak w przypadku wcześniejszych chorób. Jeden nowotwór wymagać może usunięcia operacyjnego, inny przyjmowania leków, z kolei inny długiego leczenia chemioterapią, co może mieć wpływ na utratę zdolności do pracy. Świadczenie z tytułu raka może zatem okazać się bezcenne w drodze do wyzdrowienia.
 
4 – choroba Alzheimera
 
Wydawać by się mogło, że jest to choroba dotykająca wyłącznie osoby w podeszłym wieku. To spory błąd, ponieważ postęp cywilizacyjny oraz silne zanieczyszczenie powietrza mogą przyczynić się do wcześniejszych wystąpień choroby.
 Lekarze ostrzegają, że choroba Alzheimera dotyka coraz młodsze osoby a dolna granica wiekowa cały czas się obniża. Coraz częściej zdarzają się przypadki zachorowania po 50 roku życia, jak również po 40 roku życia. Nawet grupowe ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl w swojej ofercie coraz częściej posiada możliwość ubezpieczenia się przed chorobą Alzheimera.
 
5 – niewydolność nerek
Przy stresującym trybie życia, który ponadto wspierany jest złą dietą o niewydolność nerek nietrudno. Jest to niestety ciężka choroba, która wymaga zaangażowania w leczeniu, jak również czasu i wielu kosztownych leków.
 
Stąd właśnie warto zabezpieczyć się na wypadek jej wystąpienia, by uniknąć wielu wydatków związanych z chorobą i pobytami w szpitalu.
 
Warto jednak wspomnieć o równie częstych i ujmowanych w umowach ubezpieczeniowych chorobach takich jak: borelioza, gruźlica, białaczka, oparzenia, utrata wzroku lub słuchu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, zakażenie wirusem HIV, zapalenie wątroby. Przed zakupem ubezpieczenia zawsze warto zapoznać się z listą chorób, by świadomie wybrać maksymalną ochronę.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Skarżysku

Opublikowano: 24.05.2019 14:10

Komentarzy: 0

Arkadiusz Mularczyk kandydat do Parlamentu E…

Opublikowano: 24.05.2019 14:05

Komentarzy: 0

Po konferencji prasowej ws. przebudowy dworca…

Opublikowano: 24.05.2019 12:35

Komentarzy: 0

„Jestem wolny-nie uzależniam się” Zakończenie…

Opublikowano: 24.05.2019 11:27

Komentarzy: 0

Dziewczęta z ZSP nr 1 mistrzyniami Skarżyska …

Opublikowano: 23.05.2019 23:55

Komentarzy: 0

Rusza modernizacja dworca w Skarżysku-Kamienn…

Opublikowano: 23.05.2019 22:41

Komentarzy: 1

"II wojna światowa na Kielecczyźnie…

Opublikowano: 23.05.2019 21:41

Komentarzy: 0

Z nożem na policjanta. Odpowie za czynną napa…

Opublikowano: 23.05.2019 16:01

Komentarzy: 1

Budowa boisk wielofunkcyjnych przy szkołach p…

Opublikowano: 23.05.2019 12:32

Komentarzy: 1

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych

Opublikowano: 22.05.2019 19:36

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum